Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt nagyon zárkózott,...

Más is volt nagyon zárkózott, és aztán megnyílt? Hogyan sikerült? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családom mindig azt mondja hogy el fog így illanni a fiatalságom, mert zárkózott vagyok, alig járok valahova (én is így érzem)


22 éves vagyok, pályakezdő munkanélküli, a nap nagy részét itthon töltöm. Van 1-2 barátom, de ők inkább haverok. Általában csak telefonon beszélünk. Bulizni életemben 3 alkalommal voltam, amíg sulis voltam szinte csak oda jártam, aztán itthon voltam...


Más is volt így, és aztán valahogyan megváltozott?


2011. ápr. 18. 22:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatom még nem volt, önbizalmam nincs. Mások élik az életüket, járnak ide-oda, a többségnek a környezetemben évek óta tartó kapcsolata van, van aki házasodik, gyereke van. Én meg úgy érzem elszaladnak a fiatal éveim, és nem is élek. Majd oda fogok jutni, hogy öregségemkor nem fogok tudni semmi story-t elmesélni, mert nem történt velem semmi érdemleges. Még a nagyim is arról mesél hogy milyen bálokba járt, meg hogyan jött össze a papámmal...
2011. ápr. 18. 22:21
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Én is hasonló cipőben vagyok..mondjuk nekem jelen pillanat a legnagyobb vágyam hogy én is minden nap ki tudjak mozdulni és mindig el tudjak valahova valakivel járni, és kicsit élvezni is az életet..de valahogy bármit tervezek semmi nem jön össze. pedig én változtatnék.
2011. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

én megértelek, eleve nem vagyok zárkózott, de szorongásos lettem, és nagy kínszenvedés árán tudok csak utcára menni (így inkább csak itthon ülök)

szóval teljesen megértelek :(

2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Én pont ugyanilyen fiatal voltam, mint Te most! Nem jártam se discoba, se sehova, olvasni szerettem, de azt dögivel. Faltam a könyveket éjjel-nappal, a szüleim "rugdostak", hogy mozduljak már ki. Az öcsém pont az ellentétem volt, sose volt otthon, csajozott, kalandokba keveredett, (néha nem túl jóba is), szóval nekem nem tetszett az az élet amit ő élt.


Aztán 18 évesen elkerültem otthonról egy másik városba. Munkahelyemen kb. olyan 24 éves koromig nyuszi voltam, nem volt "életem" a m.helyen kívül sem igazán.


Aztán egyszer elmentem egy kirándulócsoporttal hegyet mászni, és hajózni, és onnantól kezdve lett egy csomó barátom, haverom, és eljártam velük mindig, minden hétvégén. :) Közben a gyerekkoromból is felbukkant pár lány, akikkel felvettem a kapcsolatot, és szoros barátság alakult ki belőlük. Akkor voltam olyan 25 éves, most 38 vagyok. Mind férjhez mentünk, munkahelyeket váltogattunk, gyerekeink születtek. Mostanra szép baráti körünk lett, kibővülve a gyerekeinkkel.


Sokat utazunk, nyáron együtt járunk nyaralni, itthon biciklitúrákra megyünk, tanyasi házakat bérelünk ki hosszú hétvégékre, bográcsozunk, télen síelünk, szánkózunk, tájfutásra visszük a gyerekeket, amit el tudsz képzelni.. :)


És ugyanúgy indultam, ahogy Te! Most boldog és elégedett ember vagyok! Ki kell nyílni ahhoz, hogy észrevegyenek, és te is észrevehess másokat! Sok sikert kívánok neked ehhez!

2011. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez nehéz kérdés. Én 19 vagyok és hasonlóképpen vagyok, mint te. Én úgy gondolom, van aki bulizós és van akinek egyszerűen nem való. Attól még megismerhetsz más embereket, lehet pasid. Pl munkahelyen is összefuthatsz valakivel. Én se vagyok bulizós, utálom a discókat, egyszerűen kényelmetlenül érzem magam az ilyen helyeken. Szalagavatón is rávettek, hogy táncoljak, de igazából számoltam magamban a másodperceket, hogy mikor ülhetek már vissza az asztalunkhoz mert annyira idiótának éreztem magam. Akkor mi lenne egy discóban. Mondjuk sztem csomó hely van ahova el lehet menni a barátokkal, pl mozi, kávézóba beülni dumálni, vagy cukrászda, sétálni, átmenni egymáshoz és mondjuk filmet nézni, vagy vásárolgatni a barátnőkkel, nézelődni a plázában közben dumcsizni. Csak számomra ezzel az a bibi, hogy nem találok hozzá társaságot, a haverjaim zöme discóba jár heti 3-4 szer (egyetemisták), én meg nem és így elég szar. Én igazából abban látom a megoldást, hogy nemsokára költözök el itthonról, én is egyetemre fogok járni, ott új, hozzám hasonló barátokat is találhatok majd, és akkor jobb lesz. vagy egy pasit aki szeret és együtt értelmesen eltölthetjük az időnket és akkor nem leszek ilyen baromi magányos. Nem biztos hogy meg kell változnod, Csak megfelelő társaságot kell találnod, és néha rábeszélni magad hogy menj ide-oda, nem bulizni, csak el, és ne mindig otthon ülj.
2011. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Én mióta külföldre jöttem au pairkedni, sokkal könnyebben tudok barátkozni. Ugyebár otthon van az összes barátom, itt teljesen egyedül lennék, nem lenne kivel együtt tölteni a szabadidőmet, ha nem álltam volna neki új barátokat keresni.
2011. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Kik azok a frusztrált p.csák, akik lepontozták a 81%-ost? A legnormálisabb válasz az övé volt!
2011. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gimi után elkezdtem a fősulit, otthagytam pár hónap után. Ma már szégyellem, hogy majd' két évet otthon lebzseltem... (a sulit nem sajnálom, nem vesztettem vele) Akkoriban nem voltak emberek körülöttem, szerencsére nem golyóztam be, később lett egy levelezőtársam. Aztán az ő segítségével kilábaltam, nagy nehezen rászántam magam, hogy dolgozzak. Életem legjobb döntése volt.

Ott természetesen a kollégákkal már beszélgettem, bár nehezen nyíltam meg. Később lett párom is (már 8 hónapja), mivel, ahogy te, nem járok bulikba, sehova, neten ismertem meg, személyesen max munkahelyen tudtam volna partnert találni, de az nem vonzott. Most sem lettem izgalmasabb életű, de a párom sem egy partiarc. Nem járunk el csoportosan szórakozni, nem vonz, pedig sokszor hívtak kollégák is. egyszer voltunk kollégákkal bulizni, nem tetszett egyikünknek sem, hát mit erőltessük? :)

Most, hogy jön a tavasz, többet mozdulunk ki, pl. holnap is megyünk egyet randizgatni a közeli városkába.

22L

2011. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha igényed van rá akkor felhívod az egyik havert, hogy mennél hétvégén bulizni. Ő mit csinál, volna e kedve.

Ha nem, akkor hívod a másikat. Aztán jól berugtok. Az alkohol csodákra képes, legyőzöd a gátlásaidat tőle hamar. És lesz élményed :)


---------


Nekem a barátom zárkózott, de mi nem buliban jöttünk össze, hanem chaten :) Pedig rengeteg szórakozóhelyen jártam már, barátnőkkel, haverokkal. Voltak anno futó kalandjaim is, de ilyen helyeken mindig csak a hülyék ragadtak rám. Persze néha erre is szüksége van az embernek. Néha jót tesz egy kis kikapcsolódás.

2011. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is évekig szenvedtem ezzel, amíg rá nem jöttem, hogy én magányos farkas vagyok, és úgy szeretek élni, ahogy nekem tetszik. Amíg nem találtam a helyem, addig azt hittem, hogy velem van a baj, hogy nem járogatok el helyekre, és nincsenek igazi barátaim. Aztán rájöttem, hogy néhány alkalomtól eltekintve imádok egyedül lenni, és azt csinálni, amihez kedvem van. Ma már van feleségem és gyerekem, és így már sokszor visszasírom a "függetlenségem", amikor nem kellett mindenféle udvariassági eseményekre menni, mert a párom baráti köre éppen ünnepel valamit, és kötelességének érzi, hogy engem is vigyen.

Figyelj, ha annyira hiányzik a társaság, akkor csörögd fel a haverokat, és beszéljetek meg valamit. Az elején én is így tettem, mert amikor NEKEM volt szükségem kimozdulásra, akkor jólesett. De ha más hívott olyan időpontban, amikor nekem nem volt jó, akkor alig győztem lemondani.

Szóval nem mindenki társasági ember, ezt is vedd figyelembe. Ha azt veszed észre magadon, hogy csak alkalmanként mozdulnál ki, de legtöbbször inkább otthon maradnál, és csak azért hiszed azt, hogy baj van veled, mert mások azt sulykolják beléd, akkor gondolj erre is.

2011. ápr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!