Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok, hogyan...

Lányok, asszonyok, hogyan lennétek, vagytok képesek feldolgozni azt, hogy soha nem lehet saját gyereketek?

Figyelt kérdés

Van egy örökbe fogadott fiam, imádom őt, mindent megtennék érte, nem ezzel van a gond.

A fájdalmam azonban semmit nem csillapult az elmúlt 15 évben, egyszerűen nem tudom feldolgozni.


2009. dec. 13. 14:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
25 éves vagyok, nem lehet gyerekem, mégsem estem kétségbe. Majd fogadunk örökbe egy kisbabát, ennyi. Igazából soha nem haldokoltam a saját, vérszerinti gyerekért. Nem attól lesz valaki anya, hogy szül. Akkor ennyi erővel azt is anyának lehetne nevezni, aki megszüli és eldobja. Az érzéstől leszel anya, hogy van egy gyermek, akiért felelsz, akiről gondoskodhatsz.
2009. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon örülnék neki ha nem lehetne gyerekem.. Egyáltalán nem vágyok rá. Ebből is látszik mennyire igazságtalan az élet :S Próbáld magad elfoglalni h ne ezen járjon az agyad.
2009. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem lehetne saját gyerekem,akkor én is örökbe fogadnék egyet,de megmondom őszintén,eleinte biztosan nagyon fájna a gondolat,hogy soha nem lehet saját vérem.Aztán persze enyhülne a fájdalom idővel,és kárpótolna,hogy van egy kis élet,akit én nevelek fel,és én gondoskodok róla,viszont a seb megmaradna belül.
2009. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Azoktól hallottam, akik ilyen helyzetben vannak, voltak.

Egyikük óvónő lett. Másikuk mentálhigiénét tanult. A harmadik kineziológushoz ment, és azt mondja választ kapott ott arra a kérdésére, hogy miért épp vele történt meg ez a dolog. A pszichológia tanárnőm azt mondta, neki szinte mi vagyunk a gyerekei.

Minden veszteséget hasonló módon kell feldolgozni. Gyászként. Egyik ismerősömnek a méhét kellett eltávolítani. Meggyászolta a veszteséget. Sírt, beszélt róla. Egyszer valaki mutatott egy magzatfotót a csoportnak. Úgy elkezdett bőgni, hogy nem értettük, mi történt. Azért, mert akkor jött rá, hogy neki nem csak gyereke, de magzata sem lesz soha. Azt a veszteséget is meggyászolta.

A Biblia is teli van meddő asszonyokkal. Olyanokkal is, akiknek mégis, lehetetlen helyzetből lett gyereke.

Mit szólsz Anna, Sára, vagy Lea és testvére meg Barnabás történetéhez?

A kérdés csak az, hogy mitől biztos, hogy nem lehet gyereked? Nem írtad az okot.

2009. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz helyzetben vagy.

Nekünk már van egy csodás 16 hónapos fiunk, viszont már 9. hónapja próbálkozunk kistesóval sikertelenül (februárban betöltöm a 35-öt). Tudom, hogy én még így is nagyon szerencsés vagyok, de így is nagyon rossz érzés az, hogy miért nem jön a kistestvér.

Hogy azt hogyan tudnám feldolgozni, ha nem lenne saját? Valószínűleg csak elfogadni tudnám, megbékélni a helyzettel, de lehet, hogy az az űr, a fájdalom nem múlna el.

Az első válaszolóval abban egyetértek, hogy nem attól lesz igazán anya valaki, hogy szül. Te valószínűleg csodálatos anyukája vagy a fiadnak.

Az élet sajnos nagyon igazságtalan tud lenni, gyakran olyannak ad, aki nem tud élni vele, és olyannak nem, aki pedig nagyon is megérdemelné...

2009. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Első: teljesen igazad van. Az eszemmel én is felfogom ezt, sőt ennek következményeként egy olyan pici embernek lett édesanyja és édesapja, aki a vérszerinti szüleinek nem kellett. Tehát ebben, pozitív dolog is van, tudom.

Én sem agyalok folyamatosan ezen, mégis időnként rám törnek az érzések, hogy nem tudtam megfelelni. Pici korom óta erre vágytam, erre készültem, és nem voltam képes rá.

2009. dec. 13. 14:29
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
nagyon sok esetben ennek a meddőségnek valamilyen mély gyökere van. Aki "sajnálja" magát emiatt, annak bűntudata van. Aki pedig nem, az örökbe fogad egyet-kettőt és úgy szereti, mintha a sajátja volna. (aztán nemegyszer van úgy hogy valaki örökbe fogad, elenged magából/tól minden negatív energiát, és 3év múlva spontán teherbeesik)
2009. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Két méhenkivüli terhességem volt. Az elsőnél az egyik oldali petefészket és petevezetéket kellett eltávolítani, a másodiknál már mindent.
2009. dec. 13. 14:31
 9/37 A kérdező kommentje:

Először nagyon nehezen estem teherbe. Mikor végre sikerült nagyon boldog voltam. Aztán egyszer csak az ultrahangon, miközben már hallottam dobogni a pici szívét kiderült, hogy rossz helyen van, öt percen belül a műtőben kötöttem ki, és elvették tőlem.

Második alkalommal nem derült ki időben, majdnem én is rámentem. Ott és akkor vége lett az álmaimnak.

2009. dec. 13. 14:41
 10/37 anonim ***** válasza:
84%
ha kiveszik az egyik petevezetőt+ petefészket egy méhenkivülinél-még ott a másik. Illetve egy méhenkivüli terhesség akkor durvul el ennyire, ha túl későn veszik észre. Ha egyszer már volt, akkor a .-nál nem sejtetted, hogy megint az lesz? Vannak jelei. pl. görcs,vérzés, halvány pozitív teszt. Ilyenkor még ki tudják metszeni idejében....
2009. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!