Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, hogyan tudtátok...

Szülők, hogyan tudtátok "feldolgozni", hogy felnőtt a gyereketek? Ugy érzem, anyukám még mindig gyerekként keze.

Figyelt kérdés

Nos, arról lenne szó, hogy én 20éves lány vagyok, idén töltöm a 21et. Volt egy 3éves kapcsolatom aminek tavaly augban lett vége. Most van egy 2 honapos kapcsolatom, és ugy érzem, hogy anya ugy kezeli ezt az egészet mintha ovis lennék. A barátom nem aludhat nálunk csak ha már 1 évet jártunk meg h nem szeretné ha lefeküdnék vele stb:S volt egyszer pár hete, hogy megyek barátomhoz, mert nem helybéli 1orára van tőlünk,és anyukám nem engedte meg mert szerinte nem illik menni stb, pedig nem akartam ott aludni csak reggel megyek este jövök.

Hogy tudnám anyát lazábbra venni? nagyon konzervativ, abszolut tiltja a mai normákat, vallásos családbol származik.

Tesom és bnöje 4éve vannak együtt, azt se engedni h pl hétvégenként együtt aludjanak itt.. tanács?


2011. ápr. 19. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Hm, szerintem a különélés nem jelent negatívumot a suliban, én 15 éves korom óta nem lakok otthon, 90% fölött érettségiztem mindenből, most diplomázok. Tehát ez nem lehet akadály.

Nem erőltetem, félre ne érts, csak egy másik szemszögből mutatom meg a dolgot :)


23/F

2011. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

de te okos vagy, én meg nem. nem vertem a 90%os érettségi határt, csak angolbol.

a suli is elég kemény minden 70%tol 2es..sikerülnek de nagy tanulások árán és igyis csak 3ast kapok némelyikből:/

2011. ápr. 19. 22:48
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

Ne becsüld alá magad ;)

Főleg örülj, hogy angolból jó voltál, képzeld el, hogy nálunk az egyetemen sokaknak nem lesz meg a diplomája, mert nincs meg a középfokú szakmai nyelvvizsgájuk... Sőt, van aki egy mukkot sem tud gyakorlatilag, egy nyelven sem. Hiába "okosok" elvileg.

2011. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

jo de az angol. az én leendö szakmámhoz nagyon nem kell, csak akkor ha külföldre szeretnék menni dolgozni, de akkor sem elég a szakvizsga, mellette még meg kellene csinálnom a tofl-t..ami meg eléggé nehézke:S

a nyelvizsgám már meg van, igy negyedileg a diploma is:)

hát nehéz egy olyan suliban érvényesülni ahol másoknak könnyebben megy minden..én meg tanulhatok 20x többet:/

2011. ápr. 19. 22:59
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is így volt. Már majdnem eljegyzés volt, de a szüleim tiltották, hogy együtt aludjunk, hátha történik valami. Vagyis csak anyu, apu meg nem tiltakozott anyuval szemben.

Egyszer rákérdeztem, hogy miért jobb, ha máshova járunk el? Nem tudott rá válaszolni, pedig az eljegyzéskor már 3 éve voltunk együtt.

Utólag bevallotta, pont az történt, amit nem akart. 21 évesen elköltöztem otthonról, össze a barátommal. Azóta már házasok is vagyunk.

Akkor attól félt, hogy mivel én vittem a háztartást, gyakorlatilag mindent megcsináltam helyette, ha összejövök valakivel, akkor elveszít, és neki kell újból mindent csinálnia.

Én sarkamra álltam, és nem bántam meg, még ha így nehezebb volt az egyetemet elvégezni.

Hajts rá az angolra. Nekem arra már nem maradt pénzem, hogy a nyelvvizsgám letegyem, évek óta azzal szenvedek!

2011. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok és még itthon lakok. Hülyeség aki azt mondja ennyi idősen nem egészséges szülőkkel lakni. Én azért lakok itthon, mert jelenleg barátom nincs akivel elköltözhetnék, egyedül pedig még nem látom értelmét, hogy elköltözzek. Nem vagyunk gazdagok, hogy én albérletre költsem az összes pénzem azt inkább félreteszem/elköltöm másra. A másik nekem annyira szólnak bele a dolgaimba amennyire egy együttélés során kell. Ha elmegyek itthonról nem csak az, hogy behúzom az ajtót hanem szólok, hogy elmentem és köszönök. Ennyi belefér. De, hogy egy 21 éves lány nem aludhat a barátjánál? Beszéld meg anyukáddal, hogy már nem vagy gyerek és ha szeretnél elmész. 24/L
2011. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

angolra nem kell rágyurnom mert már van nyelvvizsgám:)inkább másik nyelven gondolkodok.

ezaz, hiába szeretnék csinálni bármit is, akkor képes lenne utánam jönni és balhézni.

Akárhányszor elmegyek itthonrol mindig mondom h elmegyek x-yal és h melyik busszal jövök haza.ezzel nincs gond.

Csak azzal, hogy konkrétan nem tudja megmagyarázni azt, hogy ha nekem és tesomnak van párja akkor mért nem lehet velük aludni itthon hétvégente v ilyesmi.

Nem rég 3 egymást követö hétvgén itt aludt tesom bnöje, de iszonyatos nagy balhét csapott anyukám, és mondta tesom jo akkor ez az utolso...tehát nagyon nem tudjuk, hogy anyában mi van most.

Azt szokta mondani, hogy ö nem kerülget idegent a lakásában..ezt nem nagyon értem, mert tesom bnöjét kiskora oa ismeri, mert nekem barátnöm és ez a kerülgetös sztori szintén érdekes, mivel nem egy szobában lakik a család, hanem egy emeletes kertesházban és mindenkinek van különszobája..

jo én nem járok 4éve a pasimmal, de azért ha már mondjuk járok vele 3-5honapja azért igazán megengedhetné, h itt aludjon 1x v én vele, vagy nem tudom:/

2011. ápr. 20. 11:39
 18/19 anonim ***** válasza:
Tudod mi ennek az oka...? Már bocsánat, de az irigység. Anyud biztos nem kapja meg, amire vágyik, vagy nem vágyik rá és ez frusztrálja, ezért nem engedi, hogy testileg boldogok legyetek...
2011. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

hát nem ismerem a szexuális életét, de azért él, mert volt már, h véletlen rájuk nyitottam :S.. tavaly..:S

nem tudom télleg miért kötödik ennyire az elvéhez:/

2011. ápr. 20. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!