Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már úgy, hogy...

Éreztetek már úgy, hogy belefáradtatok a kapcsolat feldobásába?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, kb fél éve van ez a lapos helyzet. Nem fontolgatunk szakítást, szóval ilyesmi nincs a pakliban. Eldöntöttem, hogy teszek a kapcsolatért, kicsit feldobom, megújítom. A párom kimondottan nem kezdeményez, de a feldobott labdát továbbviszi, tehát van eredménye a dolognak. Viszont az ilyen hétköznap estéken mikor munka után fáradtan bedőlünk az fotelbe egyre gyakrabban összekapunk, sokszor már úgy érzem, hogy nem értem el semmit az újítás terén, mert beleköt abba, hogy túl sok időt töltöttem kinn beszélgetve (max 7 perc volt), és elvittem a kedvét, mert pont akkor akart valamit mutatni, mikor elmentem. Ha ötletekkel jövök hogy mit csináljunk ilyenkor (társasjáték, film) az esetek 90%-ában lehurrog, hogy mit gondolok: 10 óra fizikai munka és 1 óra utazás után van neki kedve ilyesmihez??? Én sem azért teszem, mert unatkozok és nincs mit csináljak, hanem hogy tegyem emberivé a hétköznap estéinket.


Ilyenkor úgy érzem belefáradtam a kapcsolat feldobásába. A hétvégék nagyon jók, mert nem vagyunk ingerültek és fáradtak, de a hétköznap esték szörnyűek. Hogy lehet elviselhetőbbé tenni?


2011. szept. 13. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Szex terén is újíthatnál...Meglephetnéd 1-2 dologgal őt munka után...
2011. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
a szexre bezzeg lenne kedve a párodnak -.-
2011. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na igen. Ez így van. Épp ma ecseteltem neki, hogy két dologra lenne kedve szinte mindig, nem számít, hogy mennyire megerőltető munkát végzett: a szex és az, hogy masszírozzam. -.-
2011. szept. 13. 20:29
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

együtt enni jó, együtt játszani, táncolni, stb jó,

de együtt lenni

csendben,

hogy mindketten azt csinálják, ami jól esik

és nem zavarják mégsem egymást,

- nem idegesít, ha csak ül és bambul, stb

ez igazán mély összetartozást hoz.

2011. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem masszírozd meg a hátát és utána próbálj beszélgetni, az ötleteidet feldobni, társas... Mondjuk felnőtt embernek sokszor nincs idege társasozni, de azért ne add fel.
2011. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A társas csak egy példa volt. Próbálkoztam már kártyázással (ezzel néha van siker), vicces videó nézésével, filmmel, barchobával stb stb...
2011. szept. 13. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
De miért kell piszkálni mindig a másikat? A férjem is előjött egy időben azzal, hogy márpedig ő feldobja a kapcsolatunkat. Holott én azt élvezem a legjobban, ha csupán ott van. Nem kell ahhoz beszélgetni, sem piszkálni a másikat. Azt is nagyon szeretem, ha mondjuk olvasok egy újságot, könyvet, neten valamit, bármit. És az érdekesebb, viccesebb részeket felolvasom neki. Vagy ő lát valamit a tv-ben, és csak annyit mond: Na ezt nézd. Az agyamra m,enne megint vele, ha mindig körülöttem ugrálna.
2011. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hétköznap estéket szerintem nem kell erőltetni. Ha nagyon sok időd van, akkor csinálj egy finom vacsorát, amit megehettek, aztán nézzetek meg egy filmet.

Az ember energiája véges, 10 óra munka után nem csodálom, hogy a párod hulla. Ne szekáld, foglald el magad valamivel, és hétvégén szervezzetek programot.


Mi is hasonlóképp vagyunk, ilyenkor én olvasok vagy zongorázom (fejhallgatóval), esetleg játszom a cicával, vagy elmegyek sétálni egy barátnőmmel. Őt meg hagyom pihenni. Egy kapcsolat nem arról kell szóljon, hogy mindig együtt csinálunk mindent. Nálatok a jelek szerint a hétvége a közös, hétköznap csináld te is a külön dolgaid.

2011. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Éppen az a gond, hogyha csak elvagyok mellette, akkor megjegyzi, hogy nem úgy viselkedek mintha nem is lenne ott, akkor minek kapcsolatban lenni stb stb. És bevágja a durcát.


Sokszor már cirkuszi bohócnak érzem magam, aki arra hivatott hogy szórakoztassa a körülötte lévőket (értsd: a páromat), de ha lehet csakis jó poénokat gyártson, mert ha nem akkor lehurrogják.

2011. szept. 13. 20:46
 10/13 A kérdező kommentje:
javítok: ÚGY viselkedek mintha nem is lenne ott...
2011. szept. 13. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!