Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy ilyen helyzet...

Mit tennétek egy ilyen helyzetben, hogy mindenki jól jöjjön ki? Vagy itt valaki tuti vesztes lesz?

Figyelt kérdés

A helyzetem: Költözőben vagyunk párommal, mert 1, Saját családunk lesz 2, Kész a házikó és 3, Nem akarok apám nyakán maradni.

24 éves vagyok, eddig apámmal és a testvéremmel éltünk, de most, hogy lehetőség van a felújított házikóba beköltözni, ezért úgy döntöttünk megyünk.

Na de húgom is el akar költözni, ő még csak 18 éves, még az érettségije sincs meg, de annyira szerelmes, hogy mindenáron menni akar, azt gondolja, hogy a pasija majd eltartja.

Ha mind a ketten megyünk, apu egyes egyedül marad, és az neki nem jó. De ő sem gondolhatja komolyan, hogy mi most nem fogunk külön menni. Nincs barátnője, senkije rajtunk kívül. Ugyanakkor üldöz a háztól el, legalább is engem, de most, hogy itt van a lehetőség kézzel lábbal tartana vissza.

Ilyenkor mit lehet tenni?


2011. ápr. 22. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben vagyunk,csak nálunk az öcsém még marad itthon de mi megyünk a férjemmel és a babánkkal.

Ne sajnáld,éld az életed!!!Én is azt próbálom!

2011. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ti költözzetek, kész a ház, cvan, hova menni és van kivel, valamint felnőtt emberek vagytok.

A húgodnak viszont nincs hova mennie és nem is mondanám felnőttnek.

Igaz, én is 18 évesen költöztem el, de nekem volt hová mennem és keresetem is hozzá, hogy fenntartsam magam.


Szóval ti mentek, húgod marad, ennyi. Nincs joga csak úgy elmenni, azért ahhoz apukának is van egy-két szava, meg nyilván neked is.

2011. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most ki a fontos ti magatok,vagy a húgod akinek komoly tervei sincsenek,csak egyszerűen költözködni akar.Ti menjetek és kész.
2011. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem költözzetek, apukádat pedig hívd fel minden nap és látogasd meg, amikor tudod. Ő is mehet hozzátok.. nem rajtatok van a hangsúly.

A húgod készül hibát elkövetni a család ellen. Elég naiv elképzelései vannak az életről, de megállítani nem tudjátok, ha 18 éves. Ha elmegy, elmegy. Könnyen lehet, hogy egy év múlva visszakönyörgi magát.. Ha nem hallgat a szép szóra, tanuljon a saját hibájából. Talán nem árt, ha megtapasztalja, milyen a világ a szülői fészken kívül..

2011. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Apádat ne sajnáld, ha elüldöz a háztól, tanulja meg megbecsülni azokat, akikre szüksége van.
2013. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!