Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őrülten féltékeny vagyok a...

Őrülten féltékeny vagyok a vőlegényemre! A féltékenység tényleg az önbizalomhiányból fakadhat?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire féltékeny? Félek, hogy ezzel tönkretehetek mindent...
2011. ápr. 23. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem sokmindenen alapszik.

Egyrészt önbizalom hiány is lehet. aztán a családban látott példa. (pl anyuka vagy apuka volt nagyon féltékeny)

Aztán a sorozatos okok, vagy elözö kapcsolatban a sorozatos megcsalások.

2011. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát, szerintem, semmit nem lehet tenni...ilyen vagy, nem hiszem, h tudnál változni.
2011. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
szió.én is volt h féltékeny voltam persze nincs rá okom.de én úgy vettem észre h azért mert nincs önbizalmam.de most már javítok a helyzeten és máshogy fogom fel a dolgokat.légy mindig vidám csinos és kiegyensúlyozott,KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET.
2011. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is önbizalomhiányból fakad. Ez 100%. Sajnos megváltozni csak annyiban tudtam, hogy elnyomom és nem engedem felszínre. De ez nem jó megoldás.
2011. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg tönkre tehetsz mindent a féltékenységgel, főleg ha a srác szeret téged, mert akkor nagyon rossz, hogy folyamatosan védenie kell magát.Ha szeret, azt pedig érezned kell.

Gondolj arra, hogy azokat a perceket/órákat, amit a féltékenységgel töltesz, akár boldogan is megélhetnéd.Inkább légy örömteli mosolygós amikor csak lehet, és bőgj, meg szomorkodj akkor, amikor már bebizonyosodott a megcsalás.Addig ráérsz:-)

Amúgy fakadhat önbizalomhiányból is, azon pedig te magad segíthetsz, pl. állj a tükör elé, és sorold fel magadnak az összes külső jó tulajdonságodat amit szépnek tartasz magadban, vagy csinosítsd ki magad, irany a plaza vagy ilyesmi, s nézd meg hány pasi les meg a szeme sarkából!(nekem ez a kedvencem, de vigyázz is vele, nehogy kellemetlen helyzetbe kerülj)

2011. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor "jogos" féltékenykedni, ha okot ad rá! Pl. megbámulja a csinos lányokat folyton és észrevehetően, vagy lányokkal barátkozik inkább és levelezget, sms-ezget...


Ha nem csinál ilyeneket, akkor ne légy féltékeny, mert sok kapcsolat megy tönkre emiatt, igazából "ok nélkül"...


Ha szereted, akkor próbáld meg ezt lecsillapítani és nem hozni őt kellemetlen helyzetbe. Légy biztosabb önmagadban!

2011. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

En ràjöttem, hogy nem azért voltam féltékeny, mert önbizalomhiànyos voltam. Eleve olyan az alaptermészete, hogy àllandóan vigyorog és kedves minden nõvel, sajnos sok nõ ilyenkor azt hitte "szegénykém", hogy tetszik is neki. Viszont nekem meg nem esett jól, hogy igy viselkedik mellettem. Na és elég sokat elkaptam, hogy szemezik màs lànyokkal, csak ùgy szórakozàsból. Többször elhagytam ezek miatt. Soha nem hagyta, hogy leràzzam, több éves hàzasok vagyunk, de mindig hûséges volt hozzàm, ezt biztosan tudom. A végén kiderült, hogy azért csinàlta ezket a dolgokat, mert igy akarta, hogy én még jobban szeressem. Mai napig ilyen vigyorgós pasi, de màr kinõttem a lànykorból és büszke vagyok arra, hogy csakis én kellettem neki.


Te is kutasd az okàt, hogy miért érzed ezt a féltékenységet, mert az okànak lennie kell.

2011. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Igen tényleg abból fakad leginkább.

Szerintem ha rájöttél, hogy ilyen vagy és ez zavar téged az fél siker.

Mielőtt elkezdesz féltékenykedni próbáld meg végiggondolni, hogy nem nagy butaság-e, és ha a vőlegényed monja hogy az akkor ezt próbáld meg neki elhinni. + gondolj arra, hogy te se csalnád meg őt akkor ő miért is tenné?

Lehet ezen változtatni szerintem.

2011. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A vőlegényed már azért a vőlegényed, mert szeret Téged! :)

Felesleges féltékenykedned, azzal csak ártani tudsz.

Ha el akar hagyni Téged, akkor a féltékenységed nem fogja ebben megakadályozni. De szeret Téged, szóval nyugi :):)


Sok boldogságot! :P

2011. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
igen, általában abból fakad. aztán berögzül, és rossz szokássá válik, mint pl. a körömrágás. tudatosan kell és lehet róla leszokni. eleinte nehéz, de érdemes, mert elég közönséges és idegesítő tulajdonság. hosszú távon kevés ember tudja elviselni.
2011. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!