Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak mellett a nők miért...

Férfiak mellett a nők miért élnek tovább a házasság során?

Figyelt kérdés
Avagy úgy is feltehhetném a kérdést, miért halnak a férfiak korábban egy házasságban, ami persze csak általánosságban mondható el de többnyire így van. Tényleg fejünkre nőnek a nők? Hogyan lehet ezt megakadályozni, hogy ne ez történjen, hanem békében és szeretetben teljenek a nyugdíjas évek is?
2011. ápr. 23. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
van kin kiadnunk a feszültséget :D
2011. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

KÉtlem,hogy a férfiak halála a nők lelkén száradna.

sokan halnak meg még munkában a stressztől, és sokan kapnak infarktust az első nyugdíjas évben. Nem a feleségtől, hanem a hirtelen változástól, a 8 óra munka után a semmittevéstől.

2011. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 napietus ***** válasza:
91%

hallottam erről egy érdekes dolgot. a rádióban mondta egy kardiológus professzor, hogy minden embernek naponta legalább 1 óra fizikai munkát kéne végeznie, hogy egészséges maradjon a szíve. ez a nőknél megvan (házimunka), a férfiaknál, főleg, ha nem kertes házban laknak, gyakran hibádzik. és nem, nem mindenki végez valós fizikai munkát, aki fizikai állományban van (pl. a gyártósor mellett ülni, és összeszerelgetni valamit, az ilyen szempontból nem fizikai munka).


persze nem csak ez a magyarázata, csak érdekességképpen írtam le.

2011. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Mamám is épp a minap mondta,hogy a vénasszonyok készítik ki a vénembereket:D Bár azért erősen kétlem,hogy ez valóság:)
2011. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
A nőknek nincs idejük meghalni. Nyugdíjasként is ott van a házimunka, főzés, kert, háziállatok. stb.
2011. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
a férfiak alapvetően hamarabb halnak. kutatások bizonyítják, hogy házasságban a ffiak tovább élnek. szóval nem értem, hogy miről beszélsz. mutass már valami linket, ahol ezt olvastad!
2011. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
16:53! Ott a pont! A férfiak biológiailag rövidebb életűek, sok ok miatt... De a jó házasságban élő férfi jobban érzi magát, ergo tovább élhet. Én is csak ezt hallottam eddig.
2011. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ráadásul általában a férjek idősebbek a feleségüknél, ezért is tűnik sokkal többnek az özvegyasszony, mint az özvegyember.

Sokan meg meg sem élik a nyugdíjas kort.

2011. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én sem értem. A házasságban (boldog házasságban) élő férfiak tovább élnek.

Egyébként, az tény és való, hogy napi egy óra fizikai tevékenység kéne mindenkinek.

Pl anyósoméknál úgy van, hogy anyósom nagyon fitt ..mindig megy ide oda...piacra jár, főz most takarít. Nincs is semmi baja. Bezzeg apósom. Ő a lustatág mintaképe. Még arra sem képes, h kenjen magának egy vajas zsemlét. Felhívja telefonon anyósomat a másik szobából, hogy hozzon már neki kaját.

Ki sem mozdul egész nap..bent punnyad a szobájában. Neki több is a betegsége, sztem pont emiatt.

Ők egyébként egy idősek mind a ketten 68 évesek.

Az ő házasságuk az tény, hogy nem egy mintaházasság.

Az anyósom azért ment hozzá apósomhoz, hogy legyen már végre valaki, meg hogy szülhessen már végre.

üdv. 23/N

2011. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Alapból hibás a feltevésed, valószínűleg kicsit tájékozatlan vagy. A férfiak alapból rövidebb ideig élnek a statisztika alapján valamivel és a magányos férfiak még rövidebb ideig, mint a boldog kapcsolatban élők.

De ez csak egy általános statisztikai adat persze, ismerek elég sok idős, özvegy férfit is.


Nem tudom, miért van ez így, talán közrejátszik, hogy a férfiak nagy résez kevésbé mutatja ki az érzéseit, többet őrlődik magában, ezért stresszesebb, hamarabb legyengül az immunrendszere. A férfiak eleve nehezebben mennek orvoshoz, szűrővizsgálatokra is, mint a nők. De ezek csak feltevések, vagy így van, vagy nem.


Azért érdekes, hogy mostanság, mikor már kezdenek elmosódni a férfi és női szerepek, úgy tudom, a nők is kezdik utolérni a halálozási statisztikákban a férfiakat.

2011. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!