Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tengerimalacot szeretnék, de...

Tengerimalacot szeretnék, de a szüleim nem engedik. Hogyan vehetném rá őket?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám,érte is évekig könyörögtem.A szüleim nem akarnak mellé még egy háziállatot,úgy gondolják,pont elég a kutya is.A kutyus előtt volt hörcsögöm,rendesen etettem,tisztítottam,a tengerimalacot mégsem engedik.Milyen érvekkel tudnám rávenni őket,hogy engedjék meg a tengerimalac tartást?
2011. ápr. 24. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azzal szoktam anyukámat megnyugtatni hogy ha nem gondozom akkor visszaviheti az állatkereskedésbe vagy eladhatja.És csak rajtad áll hogy megtarthatod-e a malackát!
2011. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván az anyagiak is közrejátszanak abban, hogy nem akarják. Egy kutya is költségekkel jár, ebben engedtek neked, de ne akarj mindent, ne légy telhetetlen. Majd ha te magad megengedheted magadnak, akkor tartasz, addig is nem követelhetsz ilyet a szüleidtől. Nyilván jó okuk van a döntésükre, és ez nem az, hogy nem takarítanád, vagy ilyemi...
2011. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy pontosan mivel jár egy tengerimalac? Azért sokkal több kell neki, mint egy hörcsögnek. Ráadásul talán tényleg elég a szüleidnek a kutya is.
2011. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fogadd el.

Van már egy kutyád, inkább foglalkozz vele sokat.


Egy állat nem valami tárgy, hogyha megunod csak eladod vagy visszaviszed az állatkereskedésbe.


És hiába kis állat, csomó pénz rámegy, ha tisztességes körülmények között akarod tartani.

2011. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is könyörgött tengerimalacért. Karácsonyra kapott is 2 kölyköt, mert az állatkereskedésben mondták, hogy nem szeret egyedül lenni, depressziós lesz. Tényleg tündériek,de rengeteg gond van velük. 3 nap alatt megesznek 1 kg répát, és napi egy almát. A 600Ft-os táp kb 5 napra elég + vitaminok. Mivel sokat esznek, sokat kakálnak. Hetente 3-szor kell tiszta almot tenni alájuk, ez is kb 500 Ft egy hétre. Ráadásul kirugdossák a forgácsot a ketrecből és állandóan takarítani kell utánuk. Cserében annyit tudnak, hogy a lányom nyakába bújnak, de semmi több. Szóval nem a legjobb választás.

Talán egy újabb hörcsögre könnyebben rá tudod beszélni a szüleidet. A másik ötletem a csincsilla lenne, nekünk az is van. Megvenni drágább, de a tartása szinte semmibe sem kerül. Napi egy evőkanál csincsillatáp, és egy marék széna kell neki. Ezen kívül fürdetőhomok, ami havi 500Ft körül van. Friss zöldséget, gyümölcsöt nem nagyon szabad adni neki, esetleg naponta egy nagyon pici darab almát, vagy 1-2 szem mazsolát. Az almot is elég 2 hetente cserélni. És nagyon mókás állat, jól lehet szelídíteni.

2011. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

KUTYA MELLÉ NEM SZABAD!

Szinte ki van zárva! Előbb-utóbb megenné vagy megtámadná!

Ráadásul nagyon sokat kell takarítani (nekem már volt egy, és most is van), és hidd el, hogy nem jó ötlet egy kutya mellé betenni! Egy életre megbánnád, ha valami baj lenne...


L/13

2011. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy enné meg a kutya :DDD ne beszélj butaságokat!


Kérdező, viszont tényleg csak akkor próbáld rábeszélni a szüleidet, ha a tudsz is foglalkozni a malackával! Egyedül valóban nem érzi jól magát, (és se te, sem a kutya nem fajtárs, hogy tudjon veletek játszani)

2011. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

13 éves lány: nyilván nem szó szerint értette azt hogy a kutya mellé...


13:01 a tengerimalacot szénával kell etetni, nem répával!

Tápot és zöldség-gyümölcsöt csak kiegészítésnek kapjon!

Ráadásul nyáron kaphat friss füvet, ami ingyen van.

2011. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:01 vagyok. Nekünk az állatkereskedésben állították össze az ajánlott étrendet. Azt mondták, hogy a túl sok táptól elhízik, lényeges a friss zöldség-gyümölcs és a széna.

És az is tény, hogy ha nincs előttük valami friss, folyamatosan visítanak.

2011. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
csinálj kiselőadást
2011. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!