Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak a fiúk mehetnek...

Miért csak a fiúk mehetnek locsolni? Nem igazság h ők mehetnek és ezáltal gyűjthetnek egy kis pénzt

Figyelt kérdés

Húsvétra én ás a bátyám kaptunk egy nagy édességet csomagot. Jó,mindketten egyformán kaptunk,semmi gondom nincs vele.

Ma viszont a bátyám elment locsolni,elment az összes nő rokonunkhoz,és hazajött vagy 20 ezer ft-tal,annyit összelocsolt.

Engem is meglocsolt,és kiakadt amiért én csak az egyik csokitojást adtam neki oda az édesség csomagból. Pénzt akart volna,de hát nekem nincs pénzem! 14 éves vagyok,mág diákmunkázni se tudok. Zsebpénzt meg nem kapunk,utoljára karácsonyra kaptam egy kis pénzt,de az már rég elfogyott.

Igazságtalan h a fiuk ilyenkor megtudják szedni magukat,nekem is jól jött volna a pénzt


2011. ápr. 25. 14:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
28%
Azért a fúk mennek locsolni, mert nekik van locsolójuk, érted?
2011. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ez van, én se örültem neki régen, főleg, hogy 3 öcsém van. Randin viszont a fiúk fizetnek ..általában.. ;) 19/L
2011. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Nem erről szólna a Húsvét eredetileg. Ez van sajnos, engem is irritált, mikor jöttek hozzánk locsolkodni és szüleim a kis pénzükből adtak másoknak...
2011. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Az a kár inkább hogy ez a pénzről szól. Nem pedig az hogy ez egy ünnep. Régen mindenki tojás miatt ment locsolni meg azért mert ez volt a szokás. Én sem vagyok olyan öreg de emlékszem mikor kicsi voltam. Még tojást adtunk. Ma már nem engedek be senkit húsvétkor.


17/L

2011. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
én még nem randizok,de az unokatesóm (ő 17) igen. és mondta h ha a randin a fiú fizet mindent akkor pénz éhesnek nevezik
2011. ápr. 25. 15:02
 6/34 anonim ***** válasza:
23%
Ez egy regi szokas, de a penzadas, nem olyan regi. Ez ellen hiaba haborogsz. Azelott egy festett tojast kaptak a fiuk. Te is kapsz itt valamit. Nonek vagy szamolva, mikor meglocsol egy ferfi/fiu, kapsz egy kis figyelmesseget.
2011. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ez tényleg igazságtalan. De ez van. Majd ha nagyobb leszel, akkor nőnapon a barátodtól kapsz ajándékot, ő pedig semmit nem fog kapni tőled ;)
2011. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

de olyan igazságtalan,csaka pénzért nézett nőnek a bátyám most is.

meg minden nő rokonom akit meglocsolt a bátyám,pénzt adott neki. mamámnak azt a gagyit mondta el aminek a vége ide az 5 ezrest,és tessék megkapta!

De én mint 14 éves lány hogyan tudnék egy kis pénzt szerezni? sehogy :S bátyám meg már tudna diákmunkázni is ha akarna,de ő inkább most megszedte magát

2011. ápr. 25. 15:05
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
Kicsim! Én már 54 éves vagyok, és most leírtad a gyerekkori utálatomat a húsvét miatt.Két öcsém van,míg én otthon kiöltözve vártam a locsolókat, ők begyűjtöttek egy csomó édességet, pénzt, kaptak sütit.aztán hazajöttek, dicsekedtek, nekem nem adtak semmit.Nem tudsz mit tenni, ez ilyen ünnep. Na de én azóta sem szeretem.Az én fiaim már nem jártak locsolkodni, inkább mindig kirándulás volt a program.
2011. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%
A nőket manapság sokszor pénzéhesnek nevezik, pedig nem mindegyik ilyen, de ezt nem bírják felfogni a csepp kis eszükkel.
2011. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!