Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van saját lakásotok? Hogy...

Van saját lakásotok? Hogy jutottatok hozzá? Kaptátok/összespóroltátok/hitellel, stb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 19:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
71%
Szüleimtől kaptam.
2011. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
szüleimtől kaptam. (hárman vagyunk tesók nővérem örökölte nagymamám házát, bátyám meg majd a szüleinkét, most albérletben lakik) saját pénzből "csinosítgattam". bútorok nagy részét a régi szobámból el tudtam hozni, egy részét meg nagymamámtól örököltem. 23/l
2011. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%

A nővéremmel közösen kaptunk egy lakást a nagyszüleinktől, én őt kifizettem (hitel nélkül, spórolt pénzből) és az enyém lett a lakás. Azóta külföldön alapítottam családot, egy gyönyörű házat bérlünk a tengerpart közelében, az otthoni lakásomat pedig kiadtam.


34N

2011. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

18 évesen vettem a legelső házamat hitelből.(önerő kevés volt)Aztán fel lett nagyon újítva(minden,ablak,ajtó,sőt még egy garázst is építettem;persze apukám munkájának segítségével)

Anyagilag egyik szülőm se tudott segíteni,így maradt a hitel.Fizettem 2 évig,ugye közben átépítettem és megcsináltuk a garázst.Aztán el kellett adnom 20 évesen,mert sokalltam a törlesztőt.

Még mielőtt valaki azt hinné,hogy elhamarkodottan döntöttem,hogy fiatalon vettem fel hitelt,leírom,hogy 13,5 éves korom óta önálló vagyok,16 éves koromtól bejelentett munkám van,több évet laktam albérletben stb...

Tehát el kellett adnom.De a hitelt vissza tudtam fizetni és "nyertem" rajta annyit,hogy megvettem ezt a házat,amiben most lakok.

Ehhez hozzá kell tenni,hogy ha nem én csinálok mindent a házon,akkor ráfizetés lett volna.De értek egy-két dologhoz(pár év építőipar megtette a hatását).

meg apukám ács,ő segített sok mindenben nekem.

Szóval így lett 20 évesen saját házam,hitel nélkül.

De hozzá teszem,hogy ezt a házat se tudtam volna megvenni hitel nélkül,ez biztos!Bár messzebb van attól a várostól,ahol eddig laktam,de közelebb van egy másikhoz :-)

Imádok itt lakni!

2011. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

annyi rendes szülő van aki megteszi a gyerekének! ez olyan jó, irigykedek is, persze jó értelemben!!! :)

kölcsön adhatnátok a szüleiteket! ;)

2011. ápr. 25. 19:45
 16/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy van. Szüleimmel 3-an laktunk egy 2 szobás lakásba. Apukám a válás előtt pár hónappal elköltözött, aztán rá 7 évre anyu is új életet kezdett és elköltözött. Nálunk a szülők repültek ki, és én maradtam itthon. Most, hogy van párom nagy szerencse, mert hamarosan összeköltözünk. Szóval a múltba nézve mindennek van jó oldala.

22N

2011. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajátom nincs, de 19 évesen eltudom tartani magamat. Betöltöttem a 18-at, rá egy hónapra különköltöztem. Nekem ez így jó, de azért remélem pár éven belül tudok venni egy kis lakást, és egy autót.
2011. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%
Van egy 110 nm-es családi házam.A felére összespóroltam a másik fele meg hitel,amit már visszafizettem.
2011. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
Nekem most egy fél lakásom van, örökségből (nagymamám kettőnk nevére íratta öcsémmel).
2011. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
85%

Mesélje már el valaki, hogy miért nem hasznosak azok a válaszok, ahol azt írták egyesek, hogy kapták valahonnan?

Ennyire irigyek az emberek, ennyire sajnálják másoktól? Ha már nekik nem jutott ilyen könnyen akkor másnak se? Elképesztő ez a mentalitás.

2011. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!