Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy házasságban egyszer...

Ha egy házasságban egyszer megingott a bizalom az egyik fél részéről (nem megcsalás, de majdnem), lehet az még valaha, hosszú idő elteltével olyan, mint azelőtt?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik átmentek hasonlón.
2009. márc. 6. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet. Idő kell hozzá, de túl lehet lépni a sérelmeken. Én úgy vagyok vele, hogy egyszer mindenki hibázhat. Ha azt látom, hogy tényleg megbánta meg tudok bocsátani.
2009. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit gondolkozz: van teljesesen hibátlan, tökéletes ember? És PONT TÉGED fog imádni?

Egy jó házasságban az ember nem alakoskodik a párja előtt. Ebből következik, hogy a párja TUDJA, ha netán ilyen gondolatai lettek volna. Vagy szerinted inkább rejtse el a kellemetlen dolgokat a párja elől jó mélyen?


Egy jó házasság ezt túléli. Ezért jó - többek között.

2009. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

én másképpen látom mint az első válaszoló.Engem megcsalt a férjem,igaz Ő nem nevezi ezt még annak.Csak pár csók volt,5x találkoztak,de én ezt már megcsalásnak nevezem.

És megbocsájtani sem tudom teljesen,elfelejteni pedig végképp nem.Ha nem kötne hozzá 3 gyerek megfontolnám,hogy elhagyjam-e.Több mint fél éve történt,de nem vagyok túl rajta,nem tudok átlépni rajt.Az én feltétlen bizalmam feléje egy életre elveszett ebben biztos vagyok.Ostobának is tartanám magam,ha még ezek után teljesen megbíznék abban,aki így megalázott eljátszotta a bizalmamat.Ha nem könyörgött volna hetekig sírva térden állva,akkor abban az állapotban amiben akkor voltam elhagyom.Részemről teljesen átértékelődött a kapcsolatunk,pedig nem rövid ideje tart a házasságunk.Megváltoztak feléje az érzelmeim.Szeretem most is,de nem úgy mint azelőtt.Hatalmasat csalódtam benne.Egy esélyt adtam,mert állítja őszintén megbánta,de többet nem adnék.

Nálatok mi történt ha meg szabad kérdezni?

2009. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak

Első vagyok, nálunk is kb ez történt. Sok idő kellett hozzá, de megbocsátottam. Főleg, hogy én is hibáztam utána és ő is megbocsátott.

2009. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk "csak" vad levelezgetés egy régi (rövid ideig tartó) ex-el. Amúgy belemenősen, minden részletre kiterjedően. Csörgött a mobilja, felugrott a géptől, én meg bementem a szobába a fiunkért, és megláttam. Tudom, nem szép, de az előzményeket is elolvastam. Pedig még soha nem nyomoztam utána, semmijét nem olvastam el, de ezt nem bírtam nem észrevenni. Nincs szó randiról, de nekem ez akkor is sok volt. Még nem tudja, hogy tudom.
2009. márc. 6. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanez történt velem is. A párom levelezgetett még a kapcsolatunk elején az exével. Eléggé kiborultam, de megbocsátottam neki. Nálunk sem történt semmi, csak az bántott meg igazán, hogy titkolta előttem. Azóta már három év eltelt, tanult belőle és már nincsenek ilyen problémáink. Néha még eszembe jut, hogy mi van ha... de aztán gyorsan el is hessegetem a gondolatot, mert tudom, hogy soha nem kockáztatná a házasságunkat, meg a kisfiunk boldogságát. Túl leszel rajta, de mindenképpen beszéld meg vele!
2009. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Bizalom szerintem akkor inog meg ha ,szembesülsz azzal amit ellenkezőleg hiszel .. sajnos én is átéltem ezt és hiába probálok hinni mégis ott motoszkál a fejembe a bizalmatlanság. Az idő felőrli ezt vagy lépsz egy új kapcsolat felé ahol kezdődik újból előről..
2009. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

10,51-nek!

És mi a garancia,hogy az új kapcsolatban ezeket a dolgokat nem fogod egyszer átélni?Semmi sajnos.Az első években minden szép és jó amíg nagy a szerelem van,hogy még 10 év után is,és egyszer csak megéri valamelyik félnek a másik bizalmát kockára tenni.Meg aztán még gyerek nélkül könnyen ugrál valaki.Próbáld ezt meg 3 gyerekkel.Ilyenkor már nem csak az anya érzései számítanak,hanem a gyerekeké is,sőt főleg az övüké.Nem azt mondom,hogy egy rosszul működő szörnyű kapcsolatban is ki kell bírni,de ha amúgy nem rossz a házasság nem biztos,hogy rögtön lép az ember.A mi házasságunk nem volt rossz előtte sem,azóta sem,csak a részemről elveszett a feltétlen bizalom,és átértékelődtek bennem a dolgok,megváltoztak az értelmeim a férjem iránt,de nem hűlt ki a kapcsolatunk szeretem még mindig.Ez eléggé ellentmondásos tudom,csak az tudja megérteni aki átélte.

Nekünk abban az időben nagyon sok problémánk volt,nagy volt rajtunk a nyomás,én érzékenyebb voltam,mert éppen akkor szültem.Nagyon rossz módját választotta a férjem a probléma megoldásának a menekülésnek.Ha beleszeret az más,akkor elhagyom.De állítása szerint nem erről volt szó,és meg is szakított mindenféle kapcsolatot a nővel.De bennem akkor is bennem marad a kétség,nincs teljes bizalom pedig sosem voltam féltéken típus.

10,15-ös köszi,remélem nekem is sikerül majd valamennyire túl lennem rajt.Szeretjük egymást,talán ez mentette meg a házasságunkat,és persze a gyerekeink.

2009. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tudnám megbocsájtani. Mondjuk talán ezt a levelezős témát még benyelném, de ha mással le is feküdne,akkor tuti megszűnne a férjemmel a közös ágy. Akár van gyerekünk, akár nincs (még nincs).Ha lenne is,akkor sem vagyok köteles tűrni, hogy megaláztak. Tuti elhagynám.
2009. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk volt példa oda-vissza, d eakkor még nagyon fiatalok voltunk, jobban mondva nagyon fiatalon kerültünk össze. 11 évig voltunk együtt, én meg tudtam bocsátani az ő botlását, de csak úgy, ha tiszta lappal kezdünk. nálam is volt botlás, nála két évig tartott, de később is folytatódtak a beszólások, bizalmatlanság stb szét is mentünk.

ez a "vad" levelezés mit takar? csak mert pl. anno nálam is úgy indult, hogy csak leveleztem valakivel. talán először arra kérdezz rá, hogy jól érzi-e magát a kapcsolatban és figyeld a testbeszédét, ha túl nagyokat pislog, birizgálja az orrát, fülét a haját, vagy magasabb lesz a hangja, akkor valszeg füllent.

figyeld őt egy ideig, de ne kutass utána, és mondd neki, hogy úgy érzed megváltozott, és jók a megérzéseid. (már ha konkrét változást látsz)

ha ekkor is "tagad", akkor mondd el, hogy véletlen láttad a levelezését, és nagyon rosszul esett neked, ez mióta tart és egyáltalán miért?


de a kérdésedre a válasz. ha tényleg őszintén megbeszélitek és elmond ezzel kapcsolatban mindent, és esetleg rájössz, hogy te is hibáztál valamiben, és együtt kitaláljátok a megoldást akkor szerintem működhet még.

2009. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!