Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnátok egy...

Hogyan viszonyulnátok egy "különösen intrikus" anyóshoz és hogyan kezelnétek a szervezkedéseit / kavarásait?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy 6 gyereke van, ebből 4 elment hazulról még 16 éves kora előtt, önként bevonultak az intézetbe, illetőleg kettőt a gyámhatóság vett el tőle ( erről persze hallgat), na de semmi közöm hozzá, ahhoz viszont igen, hogy öreg és - állítólagos beteg korára - érzi, hogy egyedül fog maradni, ezért aztán haza akarja édesgetni a fiát, és most már, hogy megszületett: a 2,5 hónapos unokáját.Ez mind szép és jó - arról most nem beszélek, hogy kiállhatatlan kegyetlen természete van, vele együtt élni nem lehet - csak egy a szépséghibája: NÉLKÜLEM - ha lehet, illetőleg idővel szeretne tenni ez ügyben vmit, a jelek legalábbis erre utalnak.Két példa: a babánkat rakta tisztába, közben olyanokat gügyögött neki, hogy "Majd 3-4 hónap múlva az enyém leszel, csak anyád addig tartson ki.."-az ostoba némber, ott előttem.Már, bocs, de ez a véleményem róla.Előmény: előzőleg a fiának mondta, hogy a gyereknek addig van szüksége az anyjára, amíg szopik, utána már úgyis mindegy neki, ki neveli.Szó szerint idéztem.A másik: majdnem örök harag lett a fiával a részéről, mert nem oda hozzá lett a kicsi bejelentve állandó lakcímre.A mai napig nem tudja megemészteni.

Summa summárum: anyám, aki tud ezekről a dolgokról, is azt mondja, hogy totál egyértelmű, hogy az unokájára pályázik, és kitűzött célja, hogy szétziláljon bennünket a párommal.


2011. ápr. 26. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

az anyósod olyan, amilyen, a probléma nem vele van, hanem a férjeddel. lehetne anyós akármilyen gonoszcsászára, ha a párod melletted állna akkor nem lenne gond. egyáltalán nem normális hogy ellened van. elképedtem annál a mondatnál hogy: nem neked itélnék a gyereket, mert nekik (anyós+férjed) több pénzük van!! mi az hogy nekik és nem nektek??

azt írtad hogy anyós próbálja magához édesgetni a fiát. tévedsz, ez már rég megtörtént, már csak arra vár hogy belásd, a férjed már nem a tied.

2011. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ők jobban állnak anyagilag, még nem fogják nekik odaítélni a gyermeket. Ha nem tudod eltartani, nincs munkát, putriban laksz, iszol és még drogozol is, akkor vennék csak el. De nem úgy tűnik, hogy bármelyik is igaz lenne rád :)

Mondjuk ha oda kerül a sor (remélem nem), akkor előtte keress meg valami családgondozót, hogy legyen aki bizonyítja, hogy nem vagy zakkant, mert anyós tud hazudni és néha még a fia is mellé áll... Szóval azért majd legyél bebiztosítva.

Remélem nem kerül sor válásra, ezt csak tanácsként írtam.

Egyébként az a véleményem, hogy a férjedet kell magad mellé állítani, mert nélküle nem nyerhetsz csatát. De haza ne költözzetek, illetve ha a férjed menni akar, akkor menjen egyedül.

2011. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva, nem tudja annyira megvezetni, mint szeretné azt, mert a párom nyakasul kiáll mellettem, mikor ócsárol hátam mögött - a szemebe nem mondja meg mióta kétszer is összevesztem vele, illetőleg elmondtam neki a véleményemet, a legutóbbi ilyen alkalommal 4 hónapig feléjük se néztünk, aztán megtört a jég és nagy bűnbánóan rábeszélte a páromat, hogy menjünk le, erre tavaly húsvétkor eszmélt fel, mikor kerek perec megmondta kedvesem, hogy nem megyünk, "menjenek a lányai, ha ennyire utál engem."Szóval kiáll mellettem, csak sajna túlságosan tele van olyan félsszel, hogy mi lesz, ha nem lesz munkája, ha megszűnik a céges albérlet, mert jelenleg abban lakunk, és ilyenkor kapaszkodik az anyjába - lelkileg és sajnos: anyagilag!És ez a gáz.Most, hogy megvan a baba, méginkább azt érzi, hogy kiszolgáltatott a helyzetünk - ami azért nem egészen így van - ezt a negatív gondolkodását használja ki az anyja, erre száll rá, és él vele vissza.Jól írta vki, hogy ha az anyós tudatos, nekem is annak kell lennem.Ezt a tanácsot megfogadom.A páromat szeretem, nem hagynám el soha miatta, ezt az örömöt nem adom meg neki, inkább ahogy telik - múlik az idő, egyre dörzsöltebb leszek, és úgy tanulom meg a páromat a jófele terelgetni, előtte pedig egy bevehetetlen vár maradni.Egyébként az a szerencse, hogy kedvesem se tud hosszútávon vele élni, mikor el kezdett dolgozni, képes volt munkásszállóra menni ott helyben, ahol laknak, az anyjának meg azt füllentette, hogy vidéken dolgozik.Utálom a hazugságot, de ez esetben igazat adtam a páromnak és mélységesen megértettem a szitut.
2011. ápr. 27. 19:43
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, az okok közül, amit felsoroltál egyik sem igaz rám, van melóhelyem, ahova valszeg vissza fognak venni, ha lejár a gyes, de sajna a körülményeim, amik otthon vannak, már nem ilyen rózsásak, és az a bizonyos "putriban laksz"-effektus igaz rá.Egy egyszoba-konyhás parasztházban laktam azelőtt, amit egy léhűtő testvérrel kellett megosztani, anyám időközben örökölt házat, de csak a felét a volt férjétől, aki meghalt, jelenleg a megboldogult férje egyszem lányával pereskedik, tartozik neki egy csomó pénzzel, amit lehet, hogy csak úgy fog tudni kifietni neki, hogy a szoba-konyháat el kell adnia, közben meg ebből a félig örökölt lakásból is mennie kell, szóval nemhogy nekem nem lesz hova mennem, hanem még az ő helyzetük is kérdéses lesz...Szóval nem véletlenül gondolom meg kétszer is, mit cselekedjem, mert haza NEM MEHETEK - még ha elvileg lehetséges lenne, a gyakorlatban a gyerekem szívná a legnagyobbat.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezért is ragaszkodom foggal-körömmel a páromhoz, hanem azt, hogy ezzel az élethelyzettel amiből származom, lehet hogy a bíróság se fog tudni mit kezdeni, pláne, ha már tényleg nem lesz hova mennem, a fent felsorolt okok miatt.

Egyébként próbáltam már mindezek ellenére elfogadni az anyósomat, több-kevesebb sikerrel, még működött is egy ideig, de mióta megszületett a baba, vhogy számítóbb lett, a fia felé is, mivel valószínű, kirakják a munkahelyéről ( ha lehet neki hinni, bár én egy szavát se, annyira megbízhatatlan), így érzi, hogy inog a talaj a lába alatt, de mert szeret jól élni, kapóra jönne a párom műszakvezetői fizetése, ami csak neki tűnik soknak, valójában igencsak kevés a megélhetésre..

2011. ápr. 27. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!