Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulreagalom? Ne lassa apos...

Tulreagalom? Ne lassa apos olyan gyakran az unokajat?

Figyelt kérdés

Aposommal sosem volt jo viszonyom, olyan fajta, aki bort iszik, vizet predikal, mindig mindent jobban tud masnal, de azt nem veszi eszre, hogy a sajat dolgait milyen bugyutan intezi. Pl. kb. egy eve levett az anyosommal kozos bankszamlarol (amit anyosom a keresetebol gyujtott ossze) 100ezer eurot, ossz ennyi volt a konton. Kolcsonadta egy pasasnak, akit 2-szer latott elotte, azzal, hogy majd "irnak valami papirt". Azota semmi sem tortent. Most kiderult, hogy kezesseget vallalt valakiert Erdelyben, az egyik ingatlannal. Ugy tunik, az is eluszik. Kolcsonad boldog-boldogtalannak, a penzt mind anyosom keresi meg.

Mindegy, csak be akartam gyorsan mutatni milyennek is latom en ot. Husvet hetfon rokonoknal voltunk, es elkezdett a masfel eves kisfiam szajaba tomni egy csomo ropifelet, nagyokat. Szoltam neki szepen, hogy varjon mig a gyerek lenyeli, nem tud ilyen gyorsan ragni. Erre az o lekezelo stilusaban kozolte, hogy ne cirkuszoljak itt, o ket gyereket nevelt fel. (Persze, o s nem anyosom) Azt valaszoltam, hogy az lehet, de ezt a gyereket en szeretnem felnevelni, az en fiam. Erre odafordult a kisfiamhoz :"Ne torodj azzal amit anyad mond, az nem szamit!" Azt hittem rosszul hallok!!

Par oraval kesobb szolt hogy induljunk, kint az autonal megvar minket. En epp pakoltam a holminkat, korulneztem, a gyerek sehol! Kirohantam az utcara, hat ott setal vele, es rohog ram!! Nem kell engedelyt kernie hogy kivigye a gyereket, de konyorgom, nem kene szolnia?

Magamba folytottam, ma este mondtam a ferjemnek, ha ilyeneket mond a gyereknek, ritkabban fogja latni. Erre a ferjem meg nekem esett, hogy biztos nem ugy gondolta, meg en is biztos nem ugy beszeltem vele ahogy kellett volna, es most mi az ordognek kell haragot tartani?

Vajon tenyleg tulreagalom? 7 honapos terhes is vagyok.


2011. ápr. 26. 21:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

3 gyerekes anyatigris, kicsit általánosítasz.

Nekem is van gyerekem, a másodikat várjuk, ja mert férjem is van, mégis válaszolok:)

Kérdező, nem reagálod túl. A ropis dolog engem is kiborított volna, meg a "nem számít, anyád mit mond" a séta annyira nem. Nekem a sógornőim tudnak mindent jobban, miért nem altatom az udvaron babakocsiban a gyereket (nem látok rá a házból) miért nem adok neki 4 hónaposan csirkemájat, húslevest, miért nem vágatom le a hajam, mikor úgyis bele fog kapaszkodni (mert nem kapaszkodik, és hosszú hajam van, nem azért növesztettem meg) A fiam most lett egy éves, anyósom tök lelkesen vett neki csokipudingot, tejszeletet. Tudom, hogy már ehetne, de nem akarok még adni neki. Mondjuk ő legalább tiszteletben tartja a kéréseimet.

A férjed hozzáállása tényleg érdekes. Most már a családja érdekeit kellene szem előtt tartania, és a szűk családja már ti vagytok, nektek kellene előnyt élvezni.

Nálunk ebből nincs probléma, pont mostanában borult ki a bili (mi fel mertük köszönteni a gyereket a tág családi kör nélkül, csak mi ketten, hát országos botrány lett belőle) de a férjem teljes mellszélességgel mellettem áll.

2011. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%

A 3 gyerekes anyatigris vagyok, aki általánosít.

Lehet, de valljuk be, hogy többnyire tényleg ilyenek válaszolnak.

Kérdező, neked nem a ropitöméssel, és nem a sétálással van bajod, hanem csak az Apósoddal. Már a kérdést kis úgy tetted fel, hogy szidtad egy kicsit, mindenki lássa milyen rossz ember, vagy legalább azt, hogy mennyi baj van Vele, aztán most, az utolsó válaszodban, újra felsoroltál rengeteg rossz tulajdonságot, rossz dolgot, lássák már az emberek, hogy rossz ember a Kisfiad Nagyapja. Tisztázd le magadban, oké Te nem szereted Őt, de lehet, hogy a Fiad szereti, és ha nagyobb lesz is szeretni fogja.

2011. ápr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra.

Ne látogasd meg őket ha nincs kedved. Ennyi idősen ha ekkora paraszt, már nem fog megváltozni.


A férjed meg álljon melletted, azért a férjed. Gondolkozzon el, és válasszon. De téged nem kényszeríthet, hogy melyik elba...tt családtagját látogatod meg (hiszen a családtagjait nem választhatja meg az ember, nem kötelező szeretni őket), és mivel a pici baba is a te felelősséged, őt sem kényszerítheti.


(nem, nem magamból indulok ki, de beleéltem magam.)

2011. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Tegnap 9.21-es. Valoban nem a ropitomessel es nem is a setaval van a bajom. Nem olvastad el figyelmesen a kerdesemet. Azzal van a bajom, hogy "anyad velemenye nem szamit", ill. hogy egy szo nelkul vitte ki a gyermeket, senki sem tudta hol van. Legalabb szolhatott volna.

Egyetlen kommentedben sem adtal valaszt a kerdesemre.

2011. ápr. 28. 12:24
 15/17 anonim ***** válasza:

Tegnap 9:21-es vagyok.

Nem adtam választ egyikben sem?


"52-es vagyok. Szerintem igen."


A válasszal kezdtem a hozzászólást. De mindegy.

2011. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindenkinek!
2011. ápr. 29. 14:43
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem,nem vagyok haragban apóssal,de nem is kedvelem.ÉS sajnos egy házban élünk,amit nekem el kell fogadnom.

DE!Akármennyire szereti is az unokáját apósom,nem merem rábízni a lányomat.Iszik,cukros és már az emlékező képessége nincs a toppon.Ha rábíznám,akkor menne vele a kocsmába,úgy hogy 99,99 %-ban biztos vagyok benne,hogy alkoholt inna és utána autóba ülne.De ha nem iszik sem merek már beülni mellé az autóba,mert túlságosan is belemerül a gondolataiba és mikor mellette ülök szó szerint halálfélelmem van.Vérvételre kellett mennem és sajnos nem tudtam másra hagyni a lányomat(jöttek velem csak kint megvártak),csak apósra és fél órával később már tiszta sárosan,sebesen találtam rá a lányomra,míg após az autóban ült.Autók közlekedtek,jártak-keltek a lányom körül.14 hónapos gyerek meg csak játszott a földön.És mikor kikeltem magamból még azt vágta a fejemhez,hogy ő semmi rosszat nem csinált és hogy ne parázzak,mert ő 3 gyereket nevelt fel.Gondolhatjátok nem ugráltam örömömben.

De ő is az a tipikus ember,aki mindig mindent tud,többet megélt,mint én és tapasztaltabb.


A lényeg tulajdonképpen az,hogy létezik ilyen após (ember is),aki direkt csinál olyan dolgokat,amiket más nem szeretne.Azt meg főként utálom,ha valaki megmondja,hogy hogyan neveljem,tanítsam a gyerekemet és rám szól,hogy az nem úgy van stb. Az én gyerekem és csak nekem és az apjának van beleszólása a nevelésbe.


Apósod nem egy épelméjű fazon az biztos.Attól,hogy nem vagytok jóban,a gyerekre igenis figyelhetne,hogy nem tömünk szülői tiltás ellenére sem olyan dolgokat ami veszélyes is lehetne.Az meg hogy kiviszi a tudtom nélkül az utcára felérne egy jó nagy tarkónveréssel.

Amúgy nem tiltanám az unokát tőle,de csak a jelenlétemben lehet vele és az én "szabályaim" szerint-

A férjednek pedig megmondanám a magamét,hogy ha már nem érdekli az após-meny viszony,a gyerek körüli dologra akkor is adhatna.

2011. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!