Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok? (Hosszú, de...

Elmondanátok? (Hosszú, de fontos! )

Figyelt kérdés

Egyszer voltam au pair 1 évig külföldön, ahol az egyik családot 3 hónap után otthagytam, mert nem tartották magukat a megbeszéltekhez, kihasználtak stb., szóval nem jött be. Ezután átmentem a szomszédos országba, mert ott találtam hirtelenjében családot (1 hetet kaptam..), ahol viszont nagyon jó 10 hónapot töltöttem.


Azóta itthon voltam, most gondolkozom azon, hogy újra nekivágok, mert életem legjobb éve volt. Az egyik érdeklődő család ugyanabban az (elég kicsi) országban lakik, ahol kezdtem, ahol rossz tapasztalatom volt (az országot viszont nagyon megszerettem, azért is keresgéltem ott (is) az új családot. Elmondjam a családnak, hogy már laktam abban az országban, és hogy miért lett vége a "pályafutásomnak", miért kellett másik országba költöznöm közben?


Szerintem nem kéne eltitkolnom, hogy ismerem már az országot (akkora, mint egy magyarországi megye, nem volt nehéz kiismerni..), viszont akkor el kell mondanom, hogy konfliktusom volt az első családdal. Én akkor ellenük erélyesen felléptem, nem hagytam magam kihasználni, és én döntöttem távozás mellett - nem akarom, hogy ez a család attól tartson, hogy esetleg őket is otthagyom (pedig megtenném, ha ők is kihasználnának és átvernének).


Vagy megértik? Ti mit tennétek? Félek, hogy elkérik majd a régi család elérhetőségét, és nem tudom, ők hogyan állítanák be a dolgot.


Egyébként a másik régi családomtól (akiknek beváltam :)) kapok rendes referenciát.


Ti mennyire lennétek őszinték ebben a helyzetben?


2011. ápr. 27. 23:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én mindenképpen elmondanám, h nem tartották magukat a feltételekhez, ezért szerződést bontottatok/már ha volt/ mindenesetre ne kamuzz, mert visszaüthet... jobb az igazság.
2011. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent elmondanék, hiszen kihasználtak akkor jogos volt a fellépésed ellenük, és mivel más családnál jó volt, így tény, hogy nem veled volt a gond.

Szóval nincs okod nekik hazudni, az amúgy is rossz útra visz csak...

2011. ápr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha így direkt rákérdeznek a rossz tapasztalatokra bátran mond el, együttélés alapja az őszinteség. Ha értelmesek nem fognak miatta kiakadni. De hogyha nem kérdezik ne erőltesd a témát, ne hozd fel,és ne hibáztasd magad. Am tök jó ez a sztori amit leírtál, mi módon ismerkedtél össze ilyen kis ország beli lakókkal ?
2011. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
En is voltam aupair, en ketszer furodtem be, de ha meg egyszer nekivagnek, biztos, hogy elmondanam, hogy miert es hogyan tortent. Nincs ebben semmi, ha igazad volt, biztosan megertik es jo pont, hogy ismeros vagy az orszagban.
2011. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Húha! Úgy látom te olyan vagy mint én :) én is baromira őszinte vagyok mindig és sokszor megszívom a nagy őszinteségemmel.. Nehéz nekünk hazudni. :) Szerintem mondd el nyugodtan, hiszen a másik helyről kapsz referenciát és köztudott, szerintem ők is tisztában vannak vele, hogy rossz családot is ki lehet fogni és nem csak az auper lehet hibás. Ezzel megkíméled magad a későbbi kellemetlenségtől. De úgyis sokan írják majd neked, hogy neee mondddd!!!! :)
2011. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Au pair/család-közvetítő honlapokon keresgélek, mint mindig :))


Köszönöm, én is így gondolom. Nem kérdeztek rá konkrétan, még csak most kezdjük az ismerkedést, dehát ez nyilván kiderülne. Hiszen nem akarok úgy tenni majd, mint aki először van ott, mikor az egész ország olyan, mint egyetlen főváros, nem nehéz kiismerni.


Csak ilyenkor mindig eszembe jut a 2. családomból az anyuka, aki akkor bizonyos okok miatt nagyon sürgősen kellett hogy au pairt szerezzen, de később elmondta, ha nem lett volna ilyen sürgős, akkor nem engem választ, mert nagyon aggódott eleinte, hogy mi van, ha fogom magam és úgy döntök onnan is lelépek. Persze ez a félelme megszűnt, mikor már "összemelegedtünk", sőt, ő szerette volna, ha maradok még egy évet. Szóval elégedett volt velem, de lehet, hogy ez a család ki szeretné kérdezni az első excsaládom álláspontját is, hát kinézem belőlük, hogy ők "máshogy emlékeznek", elég csúnyán váltunk el...

2011. ápr. 28. 00:07
 7/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mondd. Pont azért is, hogy lássák, téged nem lehet kihasználni mert nem hagyod magad. Ha nem ez a céljuk és be akarnak tartani minden szabályt, nem fogja őket érdekelni. Ha érdekelni fogja őket, akkor pedig te is jobban jársz, mert tudni fogod, hova nem kell menni. Amúgy aupairkedésről van szó?
2011. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Bár ha elmondom nekik, hogy nem volt ablaka a szobámnak, talán megértőbbek lesznek :D
2011. ápr. 28. 00:09
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy igen. Elmondanád, hogy mennyi szerepe van a takarításnak és a főzésnek? Nem érzed rabszolgának magad? Házias vagy alapból is? Azért kérdezem, mert én is gondolkozok ezen.
2011. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem vagyok házias. Igazából olyan a munka, mintha főállású anya lenne az ember, otthon egy (vagy több) kisgyerekkel. Házimunka, gyerekvigyázás..18 évesen néha sok volt, de ki lehetett bírni (mondjuk én a családkeresésnél azt is kritériumnak veszem, hogy vasalni nem vagyok hajlandó). És sok családnak van külön takarítónője, akkor pláne minimális a házimunka. Úgyhogy nem kell meggebedni bele.


Őszinte leszek, néha cselédnek éreztem magam, még a "jó" családnál is. Ők igyekeztek, hogy jól érezzem magam, de mikor jöttek hozzájuk barátok látogatóba, és én segítettem pl. a vacsora tálalásában, vagy leszedni az asztalt, mosogatni..hát tudtak úgy nézni rám, hogy Isaura reinkarnációjának éreztem magam :D


De megérte. Nagyon jól éreztem magam, és egy kis háziasság nem árt. Én pl. így tanultam meg főzni.

2011. ápr. 28. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!