Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha arról...

Hová fordulhatok, ha arról van tudomásom, hogy bizonyos szórakozóhelyeken alkohollal szolgálják ki a 15 éves lányomat? Állítólag a tulaj 22 éves fia a "beépített ember".

Figyelt kérdés
A "beépített" annyit jelent, hogy ő kéri ki az alkoholt, és arra hivatkoznak, hogy a kiadott ital további útját nem kötelesek figyelni.
2009. márc. 7. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen szerintem nem sok mindent tehetsz, mert ha más veszi meg az alkoholt, onnantól kezdve a "kiadót" nem igazán érdekli, hogy ki fogyasztja el.
2009. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Köss vele kompromisszumot: amennyiben iszik, mondjuk 18 éves koráig sehova nem mehet. erélyesen kell fellépni.

én egyszer csináltam meg, hogy 17 (!) évesen úgy közepesen ittasan mentem haza buliból, lebuktam apám előtt, hogy be vagyok nyomva, és olyan pofont meg szidalmat kaptam, hogy piára nézni sem nagyon mertem 18-19 éves koromig, pedig sose voltam egy tipikus "jókislány".

2009. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
inkább a lányoddal kellene bezsélned..ha nem a szórakozóhelyen,akkor előtte bármelyik boltban odaadják neki.Amúgy meg igazuk van,mivel 18 elmúlt a tulaj fia odadhatjéák neki az alkoholt,azt hogy utána ki issza meg ők nem leshetik állandóan.
2009. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz hova fordulni. A rendőrségen meg bizonyítani is kell az ilyet, nem hiszem hogy től nagy apparátusuk lenne "beépített" embert kiküldeni.

Írhatsz az RTL klubnak vagy a TV2-nek, max csinálnak egy rejettkamerás felvételt, aztán kábé ennyi, és ha a szórakozóhely tulaja benne van valami keményebb bűnszövetkezetben, akkor még reszkethetsz is a saját lakásodban.

Itt tényleg arra számíthatsz, hogy a gyermekeddel megbeszéled, felhívod a figyelmét a veszélyekre. Ha mindezt okosan és higgadtan teszed talán hallgatni fog rád.

Sok sikert!

2009. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a legtöbb szórakozóhelyen kérdés nélkül kiszolgálnak MINDENKIT alkohollal. legyen szó 13 évesről v 20 évesről.
2009. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség talán.

De - nem akarlak elkeseríteni -, ez szinte mindenütt így van. Hihetsz nekem, sokat járok szórakozni, és az évek során nem csak egy helyen fordultam meg.

A kiszolgálást megtagadja a pultos, ha nyilvánvalóan 18 alatti emberről van szó, sőt, sokszor túl óvatosak, félnek: gyanakodva kérték már tőlem is 2 éve (26 évesen :D ) a személyit, de hogy utána kinek adnám, az már gyakorlatilag az én dolgom lenne. Habár ha jönne egy ellenőrzés, és italozó tizenéveseket találnának a klub területén, a tulajdonos akkor is bajban lenne, mert ugye nem lehet bebizonyítani, hogy úgy kapták mástól.

Éppen feldobhatod a kocsmát, de nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldja a lányoddal kapcsolatos problémát.

2009. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így van, nálunk is, én rock kocsmába járok, a nagy többség ott 14-18 éves, és hát egyértelmű hogy kocsmába inni járnak az emberek. De senki nem tud tenni semmit.
2009. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden szorakozó helyen igy van, mivel az ott levők nagy része 18 alatt van, nem lenne bevételük, sajnos nem tudsz mit csinálni, ha a rendörséghez fordulsz, ugy is kapják a fülest mikor mennek, akkor biztos nem fog elöfordulni ilyesmi / azon a napon / itt a lányoddal beszélj, ja és mond neki elöfordul olyan is már hogy valamit belekevernek az italába, hátha ettöl kicsit " megilyed " magyarézd el sajnos ez igy van !!!

41 éves leszek 18 éves lányom van, ö is járt sokat bulizni, talán most jutottunk el odáig, hogy érti miröl van szó !!! Sok sikert.

Egy anyuka

2009. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is a lányoddal kellene ezt megbeszélned.Minden helyet ahol rosszra csábíthatják nem zárhatnak be mégsem.Akárki is adja neki az alkoholt a lányod issza meg.

Egyébként mit keres a 15 éves lányod nyilvános szórakozóhelyen?Ráadásul ez valami éjszakai disco?

Beszélgess el vele,nehogy még rosszabb dolgokat is kipróbáljon,esetleg rászokjon.Mert ha már baj van hiába okolsz mást,a lányod szenvedi meg,és persze Ti a szülei.

2009. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Viszont én meg azt mondom, nem biztos, hogy olyan katasztrofális a helyzet. Én most 28 éves vagyok, járok szórakozni, de egész éjszaka alatt 2-3 italt ha megiszok - ez nem mindig így volt, én is ittam 15 éves koromtól (a középiskolai és egyetemi évek alatt változó rendszerességgel), utólag nem látom helyesnek a kezdési időt, mert olyan fiatalon nagyon megártott az alkohol - de hosszútávú káros hatása nem volt. Középiskola alatt jeles tanuló voltam, és megcsináltam 2 nyelvviszgát minden "züllés" mellett is. Ha a Te lányod jól tanul, az elég jó jel arra, hogy nincsolyan nagy baj ebből a szempontból!

Utólag nem az ivást bántam meg igazán, hanem hogy kis hülyeként nem vigyáztam jobban magamra, mert önértékelésem az nem volt sok, "pörögni" viszont nagyon akartam...

Sok szülő csak azt mondogatja a lányának, hogy "jaj ne menjél, maradj itthon, ne igyál" és ezt a gyerek elintézi azzal, hogy "az anyukám maradi, nincs élete, nekem viszont lesz, én nem leszek ilyen itthonülő, visszafogott, mint ő" és oda se figyel a jogos intelmekre - ha nekem lesz lányom, én inkább felkészítem az "éjszakai életre" - ésszel igyon, ha iszik; vigyázzon magára, ne álljon össze minden hülyével, csak hogy legyen barátja, stb. - ha rám fog ütni, akkor úgyis menni fg, megállítani nem lehet majd...

2009. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!