Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha arról...

Hová fordulhatok, ha arról van tudomásom, hogy bizonyos szórakozóhelyeken alkohollal szolgálják ki a 15 éves lányomat? Állítólag a tulaj 22 éves fia a "beépített ember".

Figyelt kérdés
A "beépített" annyit jelent, hogy ő kéri ki az alkoholt, és arra hivatkoznak, hogy a kiadott ital további útját nem kötelesek figyelni.
2009. márc. 7. 11:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Én vagyok az anyuka aki irt :D

Na nem hiszem hogy általában a szülök nem engedik el a gyereket és maradjon itthon cimü dolog megy, ez nem igaz, a mi korosztályunk, most vagyok 41 :D

mi is jártunk szorakozni, söt én 20 éve megfogadtam nem fogom azt müvelni a lányommal amit velem tettek anno mármint szigoruságra gondolok, jo családba élek, keresünk elvagyunk, nem az elithez, de élünk normálisan, én ugy engedtem el elöször a gyerekemet 16 évesen, hogy mindent megbeszéltünk, mikor jön haza stb,,,, italokrol,,, fiukrol... stb, igaz attol függetlenül is megitta / nem részegre / amit akart de elmondta , mégis kellett neki az hogy most 18 évesen rájöjjön hogy már nem alkoholt iszik, ha bulizik, hanem üditöt, tehát itt arrol van szó hogy ne általánositsunk, meg kell vele sok mindent beszélni, eredményesebb lesz, nem jön haza részegen,,, stb,,, visszatérve tényleg nem lehet ellene tenni hogy kiszolgálják öket hiszen ök / tizenévesek / tartják életbe öket hogy menjen a disco...stb..


41 éves anyuka

2009. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ha úgy tűnt, hogy amit írtam, minden szülőre értettem. :)

Visszatérve a kérdésre, mondjuk az tényleg gáz, ha a tulaj személyesen leszervezi a 15 éves lány kiszolgálását.

Az is igaz, hogy ha a lány nem így oldaná meg, akkor másképp.

Valaki írta a megfélemlítést, pofont mint "bevált taktikát" - ezzel sztem csak azt lehet elérni, hogy féljen Tőled, és ne merjen HOzzád fordulni, ha tényleg sz.rban van.

2009. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen eszembe nem jutott inni, pedig rossz példa volt előttem a családban is.

Javaslom kedves kérdező, hogy ne a szórakozóhelyet hibáztassuk. Engem sem érdekelne ki veszi meg. Talán a lányával kellene elbeszélgetni, hogy egyáltalán miért iszik ilyen korban. Buliban sem nagyon lenne a helye, nemhogy szeszt inni.

Talán itt kellene kezdeni.


Azt el sem mondom, hogy fiú létemre 17 éves voltam amikor először elmehettem szórakozni, úgy hogy nem kellett 10-re otthon lennem. Első alkalommal, csak akkor tudott anyum elaludni, amikor hajnalban megjöttem.

Mégis itt vagyok. Élek és nem lettem kevesebb ember ettől a következetes szigortól. Nem bántam.

De mindennek megvan az ideje és nem 15 évesen kell elkezdeni. Nagyon ráér még az a kislány.

2009. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos abban bíztam, hogy van megoldás arra, hogy a törvényt betartassuk. A fiatalok kiváncsiak, ha eléjük teszik megisszák. Tudom, hogy az én lányom issza meg, de ha nem jut hozzá, nincs mit meginni. Kompromisszum van: négyestől rosszabb jegye nem lehet, péntek este van bulizás, utosó busszal jön haza. Mind ezt be is tartja. Szerintetek hogyan tovább?
2009. márc. 7. 16:00
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tanulmányi eredmény fontos mérvadó, mert akinek már komoly problémái vannak alkohollal, droggal, az nem tud rendesen tanulni - tehát ebből sok mindent le lehet szűrni. És ő is motiválva lesz, hoyg igyekezzen, mert ha a tanulá fontosságát még nem is látja be, a buli igen közeli "jutalom" :)

Talán azon lazítanék, hogy csak péntek este mehet el - mondjuk ha szombatra esik egy jó koncert, vagy buli az osztálytársaival, ahova elmenne, nem engeded el, csak mert szombat? Becserélheti a péntekre? :)

Utolsó busz - végülis 15 évesen velem is csak nagyon kivételes esetben fordult elő, hogy nem azzal mentem haza. Később Anyukám adott pénzt taxira, de volt olyan barátnőm, akiért eljött éjjel az anyja autóval (persze odébb állt meg :D ), és minket is hazavitt egyúttal. Vagy ha többen voltunk, és fiúk is voltak, hazagyalogoltunk.


Ha látja, hogy ha néha, amikor tényleg nagyon fontos számára valami, lazítasz a szabályokon, akkor szerintem szívesen betartja őket. :) Hellingernél (akivel nem értek mindenben egyet) egyszer olvastam olyat, hogy ha a szülő 3 órahossza kerti munkára fogja a gyereket büntetésnől köteles a 3. órahosszát szeretetből elengedni. :)

2009. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, amit az utolsó kommentben írsz, akkor többet nem tehetsz. És jól is van így. Amíg jól tanul és nem akarja túlzásba vinni, addig nincs gond. Látod hallgat rá, szót fogad. Legyél következetes és az idő múlásával engedd majd el több helyre, de hiszen tudod te is.

A mai túl nyitott világ utolsó bástyája vagy aki védi a lányát, úgy hogy ne tegyen neki rosszat.

Az utolsó kommentedtól egy kicsit megnyugodtam. Szerintem veled sincs baj, meg a lányoddal sem!

2009. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
Az " egy anyuka " vagyok, mi lenne, ha ugy vinnél oda embert pl rendört, persze civilbe, hogy a lányod kikér egy alkoholt és hozza a fia a cuccot, és lebuktatjátok, ez máshogy nem fog menni, csak ha látja civlbe a rendör!! Csak utána ne menjen a lányod oda sosem, mert baja lehet.
2009. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

De ehhez még hozzáteszem örüljünk ha a fia csak alkoholt hoz, keverhet bele mást is, ugyanugy ahogy irták már elöttem, még kolába is volt hozzá dolgom, egy lány mellettem kiütötte magát 3 dl kolátol .

Ez nem játék tényleg kéne ellene tenni.

2009. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
92%

Ez érdekes, 13 éve járok szórakozni, - igaz, nem discóba - de ilyet én még életemben nem hallottam, hogy valakinek akarata ellenére belekevernek valamit az italába! Nem lehet, hogy ez csak kifogás a gyerek részéről, ha lebukik, hogy berúgott?

Nem csak régen volt ilyesmi??? Mert pl. Mamikám még szokott ettől óva inteni, de ő is csak úgy hallotta, hogy "van ilyen".


Attól meg, hogy nyilvánvaló legyen, hogy Te buktattad le a kocsmát, vagy a lányod, óva intenélek!!! Ne így csináld! SEMMIKÉPPEN!! Max. névtelenül! Ne tedd kockára a sajét plusz lényod biztonságát, mert sajna lehet, nagyobb baja lesz, mint attól a 2 pohár italtól... :( ÉS ettől nem feltétlen védi meg, ha nem megy oda.

2009. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

utolsónak irom, ha te szerinted nincs ilyen, mitöl véded az anyukát ????

Hát van ilyen, láttuk már tv-be is söt én ismerek ilyen szorakozóhelyet, de haggyuk, mert ellene sajna nem igazán lehet tenni, de akkor is van ilyen én tudom !!!

Itt keményebben kéne lépni, és nem ugy hogy odaviszünk valakit, hanem több napon át megfigyelteteni hogy ha a 18 év alattiak kérnek valamit akkor , több napig nézzék " az illetékesek" hogy kiadják, de ez csak a kezdet, szorakozóhelyek 85% ban árulnak kisebb-nagyobb drogokat is ezekkel mi a helyzet, mert ha valaki berugik, az gy dolog kipiheni, de arra meg rá is szokathatják a gyerekeket !!!!

2009. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!