Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha arról...

Hová fordulhatok, ha arról van tudomásom, hogy bizonyos szórakozóhelyeken alkohollal szolgálják ki a 15 éves lányomat? Állítólag a tulaj 22 éves fia a "beépített ember".

Figyelt kérdés
A "beépített" annyit jelent, hogy ő kéri ki az alkoholt, és arra hivatkoznak, hogy a kiadott ital további útját nem kötelesek figyelni.
2009. márc. 7. 11:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
A lányoddal kellene megbeszélni elsősorban a dolgokat. Ha nem ott kapná, megoldanák máshol, 15 éves, kezd felnőni, kíváncsi. Ez normális, te is voltál fiatal, én is voltam ennyi idős. Nekem először alkoholt a keresztanyukám adott 1 kis pohárkával a 15. születésnapomon, családi körben, hogy kóstoljam meg, és inkább így ismerjem meg, ne másoktól rosszabb úton. Nyugodtan meg lett beszélve, hogy hogyan lehet ésszel fogyasztani, néha jó egy kicsi, lerészegedni nem kell, nem is jó (sose voltam, próbáltak pedig leitatni), megtanultam tartani a mértéket, és ebből sose volt baj. Igaz, én nem voltam az a nagy bulizós, engem nem engedtek, de amikor baráti körben volt vagy mai napig van valami, mindig megvolt az a határ, amit sose léptem át. A szórakozóhellyel próbálkozhatsz csinálni valamit, de ha nagykorút szolgálnak ki, onnantól kezdve a pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs. Vevő fizet, utána azt csinál, amit akar. Ez sajnos így működik, de ha a gyerekével minden szülő tudna így értelmesen leülni megbeszélni, mint ahogy az én keresztanyám tette, akkor ebből nem lenne baj. A verés nem megoldás, se ebben, se más téren.
2009. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt akartam mondani, hogy én olyat nem hallottam, nem tapasztaltam, hogy valakinek az italába kevertek volna akaratán kívül valamit.

Olyan persze, hogy van, hogy 18 alattiakat alkohollal kiszolgálnak, és - amitől védeni akartam az anyukát-, olyan is van, hogy akit megbüntetnek, bosszút áll azon, aki feldobta :(

2009. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztóvédelem! Elég komolyan is veszik.. Én is megtettem. Azóta az üzlet zárva tart..
2009. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
62%

Egy 15 éves gyereket, mert még igenis gyerek, biztos, hogy nem engedném el szórakozni. Persze beszélgetni kell vele az italról, a drogokról, de rábeszélni, hogy ne igyon nem lehet, nincs az a jó gyerek, aki ne akarna kicsit rossz lenni, meg vagány, belevaló.

Szomorú, hogy kiszolgálják a fiatalokat alkohollal, de ez ellen nem lehet sokat tenni (max tényleg a fogyvéd.), itthon nem normakövető senki, miért lenne az egy vendéglátós, aki italeladásból él, neki aztán mindegy ki issza meg, csak megigya valaki.

Én nem fogom elengedni a 15 éves gyerekemet szórakozni. Teszem hozzá, annál liberálisabb nevelést, mint amiben én részesültem nem igazán tudok elképzelni, mégis a 15 még nagyon korai:)

2009. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beleszólni. Amíg a lányod nem drogfüggő alkoholista, szerintem simán belefér 1-1 ital néha.

Teljesen normális, hogy a lányod egy-egy ilyen alkalommal iszik valamennyit, ameddig nem viszi túlzásba.

Saját példa: én 14 éves koromtól (igen) rendszeresen járok szórakozóhelyekre, sosem drogoztam, viszont ilyen alkalmakkor azért 1-2 pohár valami belefér. A szüleim tudtak erről, nem próbáltak beleszólni az életembe, és lám, azóta se iszok többet, azóta se drogozom, azóta se voltam börtönben és azóta se haltam meg. Annyi változott, hogy azóta egyetemre járok és elég jól is teljesítek.


Még egyszer: annyi a lényeg, hogy ne szólj bele a lányod döntésébe (nem óvodás), ameddig nem esik túlzásokba! Ha beleavatkoznál, annyit érnél el, hogy hosszú időre megutálna, titkolózna előtted és semmit nem mondana el magáról. Ez az, ami majd problémákhoz vezetne.

2009. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem h ez mindenhol igy van!! Szerintem beszéld meg a lányoddal ,mert ha ő inni akar igyis-úgyis lesz aki megszerzi neki!! Sajnálom de ez az igazság!! :(
2009. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!