Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt a helyzetet,...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet, hogy ne legyen évekig tartó sértődés belőle?

Figyelt kérdés

A párom még régebben kiadta a lakásának a kisszobáját a húgom barátjának albérletbe. Azonban a húgom is fogta magát és ideköltözött. Többször mondtuk, hogy ne csinálja, felajánlottuk, hogy aludjon itt egy héten csak max. 4 alkalommal, nem ment (egyetemista, van kollégiumi helye is), aztán mondtuk, hogy akkor fizessen ő is, de arra meg nem volt hajlandó. Pedig amit a barátja fizet, az éppen csak a rá eső rezsit fedezi, két emberét viszont végképp nem.

Szóval egyrészt deficites volt az egész, másrészt a húgom úgy járkált itt, mint valami kiskirály, mindenbe beleszólt a háztartásban például, amihez semmi köze (milyen gyakran takarítunk, vagy épp mit fogadok el tisztának, hogy viselkedik a párom, stb.)

A lényeg, hogy a párom megelégelte a dolgot és elküldte őket (na nem azonnal, kaptak haladékot, amíg nem találnak mást, de max. 1-2 hónap). Most ki vannak akadva.

Nagyon pocsék ez a helyzet, mert én nem akarok nekik rosszat (máshol ilyen olcsó helyet biztosan nem találnak), de tény, hogy én is alig bírtam már, hogy mindenbe belepofázik a húgom, ráadásul koszos és büdös a szobájuk. A barátjával semmi baj nincs, ő lakhatna itt, de mivel akkor a húgom is folyton itt van, muszáj volt őt is kirakni.

Mit mondjak, mit csináljak, hogy ne legyen nagy sértődés ebből? Szeretem őket, csak képtelenség velük együtt élni. De persze most ők nem így érzik :(


2011. ápr. 29. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van. Nehogy már te érezd magad szarul, mikor a húgod egy ingyenélő élősködő valaki. Fizessen és maradhat. Ebben mit nem ért? Ha ezen megsértődik, akkor tegye. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni.
2011. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Darcy01 ***** válasza:
95%

Abszolút egyetértek az elsővel. Teljesen jogosan raktátok ki őket. Felnőttként családtaggal együtt élni meg amúgy sem túl egészséges szerintem. Ti is pénzből éltek!!!

Ne érezd magad rosszul emiatt, te minden tőled telhetőt megtettél azért, hogy segíts a testvérednek. A jó viszony érdekében azért próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ez miért nem működhet így tovább.

2011. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne mond semmit, ne csinálj semmit.Ki vannak rakva,megkapták a határidőt.Ezen már nincs mit beszélni.

Illetve ha belemész vitába,csak még nagyobb sértődés lesz belőle. Annyit mondj,hogy szóltatok többször,nem hallgattak rá, ki vannak rakva. kész.

2011. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem válaszolóknak! Ne mondj semmit, majd a másik albérletben ahol muszáj lesz fizetniük és senki nem takarít utánuk, rájönnek milyen jó is volt... :)
2011. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hadd sértődjenek meg, ha csak kihasználnak.
2011. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen évekig tartó sértődés... ha vki ilyenen megsértődik, akkor nem is érdemli meg, hogy te foglalkozz vele. Persze, nehéz, ha az illető az ember rokona, de sztem a vérség nem hatalmaz fel arra senkit, hogy a rokonától mindent elvárjon, amíg ő semmit nem tesz. Kezdjük ott, hogy nem is a tied a lakás, hanem a te párodé, és örülhet, hogy beköltözhetett. Főleg hogy nem fizet, csak mert a "nővérem/bátyám", kötelessége engem befogadnia... egy frászt. Én az elküldés előptt adtam volna annyi ultimátumot, hogy eddig eltűrtük, most vagy fizetsz, és a mi szabályaink szt laksz itt, vagy bye-bye. De így is teljesen korrekt módon jártatok el. Gondolom, nekik is elmondtátok, hogy gondolom, ti sem vagytok krőzudok, nektek is kellene a pénz, amit ezzel kereshettek, de ha egy ember fizet kettő helyett, akkor az nektek deficites... és hogy a saját lakásotokban (vagyis párodéban) nehogy már egy olyan ember szóljon bele a háztartási dolgokba, aki kvázi vérségi alapon, fizetés nélkül, ingyen dőzsöl ott...
2011. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos választási lehetőséget már nem volt hajlandó neki adni a párom, mivel már régebben felajánlotta nem is egyszer.

De végül is úgy néz ki, nem lesz nagy gond, egy nap alatt találtak másik albérletet, ami nincs is túl messze és nem is túl drága.

2011. máj. 2. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!