Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az állatokt...

Miért van az, hogy az állatoktól " el tudok olvadni", de a gyerekeket utálom?

Figyelt kérdés

Nem provokatív jellegű a kérdés, de a gyerekeket nem bírom elviselni magam körül. Azt hallottam, hogy azok az emberek, akik nem szeretik a kölköket, szegényes lelkivilágú emberek, utálják az embereket, állatokat, önzőek.

Én elég érzékeny vagyok, az állatokat imádom, munkám során emberekkel foglalkozom.

De akkor miért alakult ki ez a sztereotípia ? Gondolom nem csak egyedül vagyok gyerekutáló úgy, hogy az érzelmi intelligenciám nem tartom átlagon alulinak, és nem vagyok önző.


2011. ápr. 30. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Én is így vagyok ezzel. Rendszeresen mentek állatokat, sokat foglalkozom velük, egyszerűen imádom őket. A gyerekek viszont idegesítenek. Nem bírom, hogy sírnak, taknyosak, hisztiznek.
2011. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
Sok a neveletlen gyerek, és ők tényleg nagyon idegesítőek tudnak lenni, főleg ha alapjáraton is feszült vagy (pl. megélhetési gondok miatt). Ha sajátod lesz, vele nagy valószínűséggel toleráns leszel, akár magad számára is meglepő mértékben. Ne törődj semmilyen sztereotípiával, amíg nem ártasz másoknak, nincs baj.
2011. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Én is pont ugyanígy vagyok vele...
2011. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Általában, ha olyan zenét vagy filmet nézek akkor sokszor elérzékenyülök sokszor volt olyan, hogy bőgtem egy filmen. És most pár év után is ugyanígy van, ugyanazon a filmen. Sosem voltam olyan, hogy másokat megbántsak. Inkább jószívű és segítőkész voltam mindig, persze nem úgy kell elképzelni, hogy direkt vagyok ilyen csak ez spontán jön bennem van. Na mindegy összegségében annyit akarok mondani, hogy alapból érzékeny ember vagyok. De a gyerekekkel úgy vagyok, hogy nem utálom őket ugyan, csak nem szeretem. Az állatokat jobban szeretem, ez már gyerekkoromban is így volt. De attól még az embereket nem vetem meg, legalábbis a legtöbbet, csak azokat akik önzőek és mindenkin átakarnak gázolni.

Gyereket sem szeretnék úgy igazán, nem tartom fontosnak. Nekem más a célom, mint az, hogy szüljek.

"De akkor miért alakult ki ez a sztereotípia ?" Szerintem azok mondták ezt, akik el sem tudják képzelni azt, hogy hogy lehet egy gyereket nem szeretni vagy szimplán nem kedvelni. Ők azok akik nem tudják elismerni, hogy nem minden ember egyforma.

2011. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Hány éves vagy? Régebben én is így voltam vele, de "kinőttem". Majd ha esetleg saját gyereked lesz, vagy lesz egy olyan kisgyerek, aki közel áll hozzád, róla más lesz a véleményed. :) Mások gyerekének én sem állok le gügyögni, de a testvérem kisfiát meg tudnám enni. :)

2011. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

mert a gyerek is ember.

és az állatok sokszor többet érnek az embereknél.

2011. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Én is így vagyok ezzel. Igaz én állatokkal foglalkozom.

Az embereket nem szeretem. Azt nem tudom, hogy kinek mit jelent a szegényes lelkivilág, de szerintem az enyém nem az.

Önző vagyok? Lehet. Bár ennek is lehetnek okai, hogy az lettem, de engem nem zavar.

A sztereotípia meg az "egyszerű" emberek nézőpontja. Na meg a birka effektus.


Különben is, az ember állandóan változik. Vannak hullámvölgyek is. 5 év múlva valószínűleg már egy kicsit másképp fogom gondolni, de nem hinném, hogy nagyon másképp. A gyerekeket sosem szerettem. Ez van.

2011. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen egyet értek. Egy állat hálás, bízik, remek hallgatóság, nem bánt meg, nem hazudik, nem használ ki. A gyereked nem hálás az ételért, a tiszta ruháért, a meleg otthonért. Egyszer kamasz lesz, és hazudni fog, talán még kihasználni is. Legalábbis nekem ilyen gyerek ismerőseim vannak. Hisztisek, követelőznek, elkényeztetettek. Nyilván nem minden gyerek ilyen, de engem valahogy mégse vonz az anyaság.
2011. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
22 éves vagyok és kis gyerek korom óta nem vagyok oda a gyerekekért. Nem tudom miért pedig rengeteg unokatesóm van, nálam kisebb is. Az állatokat nagyon imádom babusgatom őket, gügyögök nekik de már ugyanezt egy gyerekkel nem tudom megcsinálni. Rosszul érint ha vki gyerekére vigyáznom kell egyszerűen nem tudok hozzá kedvesen szólni. Nem tudom miért. Magamnak sem tudok még elképzelni egy gyereket. Remélem idővel változik a helyzet.
2011. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Én is nagyon sokáig így voltam ezzel, mint te! Aztán 32 évesen teherbe estem és attól a pillanattól kezdve teljesen átértékelődtek bennem a dolgok, ma már el sem tudnám képzelni az életem a 3 éves kislányom nélkül.
2011. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!