Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni?

Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Érezted már "gyökértelennek" magad?Hogy nincs senkid,nincs családod akikhez kötődnél?Eseteleg van itt ilyen aki ebben a helyzetben?


Én nem mondhatom ezt teljes joggal de sokszor ezt érzem,

hogy csak kolonc vagyok,néha a saját rokonaim családtagjaim között mint egy megtűrt kellemetlen vendég.

Néha arra gondolok milyen könnyen tovább tudnék állni itt hagyni csapot papot de valamiért ez sem megy még nem lennék "kész rá.De nem fájna a szívem.

Nincs itt akinek hiányoznék...Mindig arra gondolok h sosem kell feladni mert nem a "vér számít néha 1 barát többet tud adni mint egy családtag akár egy ismeretlen is de hogy lehet kibírni így az életet...hogy nincs az embernek családja.


2011. ápr. 30. 23:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést a hibákért kicsit fáradt vagyok már.

Az érdekelne van e itt valaki hasonló helyzetben és hogy tud megküzdeni ezekkel az érzésekkel.

2011. ápr. 30. 23:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám öngyilkos lett mikor apám meghalt.

A mai napig azon töröm a fejem, hogy, hogy lehetett anyám ennyire önző, hogy belefulladt a saját bánatában és arra nem gondolt, hogy velem mi lesz.

Sokszor eszembe jut ha valami akadályba ütközök, hogy milyen könnyű is, egy pillanat alatt véget vetni az életednek.

De ahhoz sokkal nagyobb bátorság kell, hogy élj.


Én eléggé gyökértelennek érzem magam, mert a családom többi tagjával addig sem volt jó a kapcsolatom. S bár befogadtak, így intézetbe nem kerültem, de azt ami vagyok, és amit elértem mindent magamnak köszönhetek. 17 évesen a párom szüleihez költöztem, ők egyengettek minket ameddig elvégeztük a főiskolát. Most saját családot akarunk alapítani. Ehhez ezerszer több erő kell, mint kötni egy kötelet, és a nyakadra hurkolni, majd leugrani a székről,és hagyni hogy a 6 éves lányod és a szomszéd kislány találjanak rád.

2011. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, én teljesen gyökértelen lettem...

Amikor apukám meghalt (13 éves koromban), anyám teljesen meghülyült, és rendesen elidegenedtünk egymástól. Már közel egy éve voltunk együtt a párommal, mire elmondtam neki - így is én voltam a ribanc, mert nem értem minden nap időben haza.

Nem akart egyáltalán elengedni sehova, állandóan veszekedtük, én pedig - 20 éves fejjel - "lázadozni" kezdtem... tehát egyre több napot töltöttem a párommal, és családjával, nem vettem fel a telefont, nem válaszoltam az smsekre. Végül anyám üzent, hogy vagy hazamegyek és nem jövök többet, vagy maradjak itt.


Anyósom megtudta a dolgot, és megkért hogy maradjak :) Egy ideig anyám helyett is anyám volt, de aztán vele is eltávolodtunk egymástól. Ebben jó szerepe volt apósomnak, és a rokonoknak akik féltékenységből tömték mindennel a fejét. Időközben anyám is az összes rokont, ismerősöket, a testvéreimet ellenem fordította. A barátaimmal is jobbára megszakadtak a kapcsolataim.

Kaptam egy kis idegösszeomlást, összezuhantam. A párom persze támogatott - és még most is - lelkileg, de egyszerűen nem volt elég. Súlyos depressziós lettem.

Azóta önerőből összevakartam magam valahogy, de már nem bízom rajta kívül az emberekben,és vele is valahogy barátibb a kapcsolatom, de érzem, hogy csak a depresszió miatt :/ Meg persze az ideg, mert apósom minden nap megtalálja a módját hogy felidegesítsen valamivel, amit persze magamba kell fojtanom. Hál' Istennek pár hónap múlva kiköltözünk egy kis fészekbe itt a telken, és nyugtom lesz mindenkitől egy darabig. Aztán minél előbb költözünk, és elfelejthetem ezt az egészet :)


De összefoglalva akkor sem bántam meg a döntésemet, csak hülye voltam, hogy nem figyeltem apósom ténykedésére... sajnos jól megjátszotta magát előttem. :(

2011. ápr. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is "gyökértelen" vagyok, és ettől még nagyobb bánatom, hogy úgy látom, a gyerekeim is azok lesznek. 20 évesen meghalt az anyukán, néhány hónappal később az apám. A férjem szülei is meghaltak már, amikor összekerültünk. Született két gyerekünk, erre tavaly a férjem bejelentette, hogy ő mégsem akar velünk élni, és elköltözött. A tesójával is alig beszél, teljesen széthullott a családjuk, és ezen keresztül az enyém is :(
2011. máj. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolsó a gyerekeid nem beszélnek egymással?talán te még tehetsz azért hogy velük ne történjen ez...,

én sem gondoltam arra h végt kell vetni az életünknek ha ilyen helyzetbe kerülünk próbálok pozitív lenni ezért voltam kíváncsi a ti gondolataitokra hogy küzditek le ezeket az érzéseket,

most elég rossz időszakban vagyok sokszor érzem ezt de próbálok a jövőre gondolni hátha még változhat az életem jobb irányba.

2011. máj. 1. 17:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor arról írtam h könnyű szívvel továbblépnék arra gondoltam hogy azt sem bánnám ha 1800 km-re költöznék valahova olyan szinten nem köt ide senkit,persze lehet ez nem így van teljesen csak én érzem így...
2011. máj. 1. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Úgy értettem, hogy a gyerekeim is gyökértelenek lesznek, hogy nem tudom, hogy alakul majd a kapcsolatuk az apjukkal..(én mindenben támogatom egyébként, sosem gördítek akadályt a találkozásaik elé) A nagybácsival (volt sógorom) ritkán találkoznak, ráadásul ő is elvált, az unokatesójukat szintén alig látják. Nagyszülők ugye kilőve....(az egyik gyerekem tízéves, a másik pedig még csak egy)
2011. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!