Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az ilyen, aki még...

Milyen anya az ilyen, aki még az anyák napi műsorra sem képes elmenni?

Figyelt kérdés
Kiakadtam mostohaanyámon! 1 hónapja tudta, hogy mikor lesz az anyák napi műsor, mégis közölte, hogy ő nem tud elmenni az elsős fia műsorára, mert dolgoznia kell. Hozzáteszem nagyon rugalmas a munkaideje, ha előtte 3 nappal szólt volna, hogy ő megy, a főnöke akkor is elengedte volna, én is ismerem a főnökét, nagyon jó fej ember. Annyira megsajnáltam szegény mostohaöcsém, hogy én mentem el a műsorra 18 éves fejjel. Mindenkinek ott volt az anyukája és/vagy a nagymamája, de szegény gyereknek még a nagyanyjának is fontosabb dolga volt, pedig munkanélküli. Elég kellemetlen volt nekem a szülők előtt, de a kis sráccal jót mosolyogtunk, amikor nekem ügyesen szavalta a verset, ami az édesanyjához szólt volna. Már most sajnálom szegény gyermeket, mi lesz vele, ha én otthagyom őket(másik városba költözöm). Van egy nagyobbik fiú is, ő 9 éves, de ők nem csináltak műsort. Apám is mindig dolgozik, a mostoha anyám is, sosincsenek itthon. Én kísérem, hozom-viszem a gyerekeket a suliba, adok nekik enni, foglalkozom velük. Pedig mégcsak vérkapcsolat sincs köztünk. És én is tanulok/dolgozok, mégis van rájuk időm, de szerintem nem az én feladatom lenne. Féltem őket.
2011. máj. 1. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát igen...

Sosem értettem az ilyet. Anyukám minden fellépésemre, szereplésemre, versenyre eljött, ha kértem. Ha késve is, de ott volt, ha kellett, akkor műszakot cserélt, de ott volt.

Barátnőm anyja alig volt az anyáknapi műsoron általánosban, mondván, hogy nem ért rá. Szegény olyan szomorú volt. Mi ott készítettük az ajándékot, díszítettünk, ő meg csak állt és nézett minket.

Vagy a másik. Barátnőm igen tehetséges zenész, hangversenyt is szokott adni. Az anyját nem érdeklte, ezt így kijelentette. És engem kért meg, hogy legyen ott ott valaki.

...

2011. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Amikor egy hétre ki kellett mennem Romániába munkaügyben, csak úgy vállaltam be, hogy csütörtökön hazahozzon a céges sofőr, mert pénteken szerepelt a kisfiam. Mondjuk szerencsém is volt, hogy belementek. Én leköpném magam, ha ilyen előfordulna. De nem akarok ítélkezni, lehet, hogy tényleg nem volt rá lehetősége... minden esetre előtted meg le a kalappal! Ha elköltözöl valahogy meg kell oldaniuk a dolgot, reméljük, nem lesz baj:(
2011. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
inkább csak attól félek, hogy milyen lesz a gyermekek lelki világa, mivel abszolút nem foglalkoznak velük, de már parancsolgatni annál inkább. Főleg a nagyobbik gyereknek. Apám semmit sem változott, gyermekkorunkban is ezt csinálta. A húgom és engem mindig csicskáztatott, bár akkor még eljött a szereplésekre a suliban. Anyukám is mindig eljött, ha tehette, ritka volt, ha nem.
2011. máj. 1. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

Először is: nincs semmi közöd a mostohaanyádhoz, és nincs jogod ítélkezni felette.

Attól, hogy veled - egy kívülállóval - jófejkedik a főnöke, egyáltalán nem biztos, hogy munkaügyben is ilyen.

Egyébként: valóban, nyilván csak azért dolgozik folyton ő is és apád is, hogy ne legyenek a gyerekeikkel. Egyáltalán nem a család megélhetését tartják szem előtt, kizárólag az a céljuk, hogy ne legyenek otthon.

Kicsit szűk látókörű vagy, ráadásul süt az írásodból, hogy utálod a mostohaanyádat. Nőj fel végre, a világ nem abból áll, hogy babusgatod a mostohatestvéreidet, azzal nem mennek semmire, ha közben éhen halnak!

2011. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy te mennyire okos vagy 11:15-ös gondolom valami intézetis lehettél vagy bottal piszkáltak a szüleid, hogy ennyi sok jó modort tanultál!!
2011. máj. 1. 16:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a másik, hogy nem utálom a mostoha anyám, és nem szorulok a pénzükre, mert én is tanulok és dolgozom is. Eddig is azért maradtam még ott, mert nem tudták kire bízni a gyerekeket. Szerintem nehogy már nekem legyen ezért bűntudatom, hogy szívességből még 18 évesen én játszom az anyuka szerepét!
2011. máj. 4. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!