Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám jogosan csinálja ezt?

Anyukám jogosan csinálja ezt?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy anyukám nem szereti a kedvesemet, mert megbízhatatlan szerinte,hiszen nem veszi fel a telefont, amikor őt hívják, ha engem nem érnek el. Zavarja, hogy a fiú állandóan 25 éves létére hazamegy hétvégére az anyjához, hogy ne legyen egyedül, ahelyett, hogy velem lenne és ezen kívül a barátom nem is keresi az anyukám és a családom társaságát, mert frusztrálja az állandó megfelelési kényszer. (A barátom enyhén szociofób, de pszichológushoz nem hajlandó menni-már volt, de nem használt.)Most a héten elmentünk kettesben Debrecenbe, mert kinézett magának egy harmonikát és megkért, hogy menjek el vele. Anyukám erre kiakadt, hogy miért megyek el vele, miért csinálom ezt, amúgy is veszélyes, rossz idő lesz stb. Olyan szinten kiakadt, hogy apukám is felhívott telefonon (200 km-re laknak innen), hogy ő a helyemben ezt nem csinálná, a húgom a szokásához híven békíteni szeretett volna, de a hangneme enyhén szólva erős volt. Ezek után jött a besértődés. Elmentünk Pestről Debrecenbe közben kirándultunk egy jót, de egész nap nem tudtam velük annyit és úgy beszélni, plusz a barátomat is zavarta, hogy olyan, mintha az egész családom ott lenne velünk képzeletben, mintha ellenőriznének. Anyu azóta tök rideg velem, pedig anyák napja van, sőt most rosszul van fáj a gyomra, hasmenése van stb. Én nem bántam meg semmit, de most lelkiismeret-furdalásom van.

Amúgy 23 éves vagyok és négy éve lakom külön. Albérletben.


2011. máj. 1. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig úgy tűnik, hogy 12 vagy. vagy annak néznek.

ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak. Semmi közük, hozzá, hogy hová mész. Oké, elmondták a véleményüket, de utána te döntesz,és felejtsd el őket.

És kapcsold ki a telefont.

2011. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még, ha otthon laknál, talán megérteném, de így. Ne foglalkozz velük, mert csak kiidegelnek.
2011. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy olyan 16 éves lehetsz.

Miért hagyod magad? Te meg se próbáltál felnőni?

2011. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek tök igaza van!!

Felnőtt vagy semmi közük hozzá, hogy Te a barátoddal, akit szeretsz mit csinálsz.

Ha ezt nem értik meg, beszélj erről velük, ők is voltak fiatalok!

2011. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de neked nem kellene mindenröl beszámolni a szüleidnek. Semmi közpk ahhoz, hogy te meg a barátod mentek-e valahová, ha igen, akkor hová és miért. Az sem jogos, hogy állandóan elérthetönek kell lenned - ennyi idösen már böven elég, ha hetente jelentkeztek, ha van mondanivalótok, de egyébként még ilyen gyakran sem fontos.

A te életed a barátoddal együtti, ebbe a szüleidnek nincs beleszólása, ha nem tetszik nekik, akkor egyszerüen lazul a kapcsolat. De ezzel semmi baj sincs, ez a természetes.


54/N négy felmött gyerekkel

2011. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, hogy tényleg felnőttként kezeljenek. A telefont sem veszem fel mindig, azért mentem el Debrecenben,mert el akartam. Anyu most meg beteg és burkoltan engem okolnak érte. Azt hiszik, hogy vigyázni kell rám, pedig megállom a helyem. Anyagilag nem függök tőlük, sőt a dolgaik egy részét is nekem kell csinálni. Sosem számít, ha mondjuk fáradt vagyok vagy a barátommal akarok lenni, mert ő még nem családtag és nem tetszik nekik, hogy ő nem akar minden áron a kedvükben járni.Ha meg elmondom ezt így, ilyen formában, mert már azon is túl vagyok, akkor meg jön a vagdalózás, meg hogy családod egy van, meg a férfiak jönnek-mennek. Miért nem fogják már fel, hogy felnőttem?
2011. máj. 1. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:

De abban igaza van az egyik válaszolónak,hogy te pedig miért mesélsz elmindent?

az is a felnőtt lét része,hogy nem jelented be, hogy debrecenbe fogsz menni. Csak elmész.

És már egy gonddal kevesebb,mert nem fognak előtte hivogatni, ha azt sem tudják,hogy mész

2011. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"meg hogy családod egy van, meg a férfiak jönnek-mennek. "


ez mekkora butaság! lassan jó lenne ha a szüleid felfognák hogy nemsokára eljön az az idő, mikor saját családod lesz, és nem ők lesznek A családod. mint ahogy ők is átestek ezen anno.

2011. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!