Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy férfi, aki mellett...

Van egy férfi, aki mellett szép életem lehetne, mert első sorban jó ember. De?

Figyelt kérdés
Fizikailag nem vonz... nem tetszik a kinézete. Szó sincs róla, hogy csúnya lenne (sőt jóképűbb az átlagnál), csak nekem nem jön be. Együtt is voltunk 2 évet, de nem lettem bele "ugy" szerelmes. Igaz, még elég tapasztalatlan voltam, ő volt nekem az első. Azóta eltelt 3 év, és ő még mindig szeretne velem lenni. Menjek hozzá (mert ő még mindig ezt szeretné), vagy hagyjam és várjam a "nagy Ő-t", aki iránt nemcsak hogy szeretetet fogok érezni, hanem vonzalmat is..? Mert szerintem az is fontos.. Egyébként jó ember, dolgozik is, van egy félig felépített saját háza, meg kocsija. Szóval szolidan elélhetnénk aztán.. ezt csak azért irtam, hogy megértsétek, nekem ez nem feltétel, mert ha az lenne, akkor már hozzámentem volna.. De valahogy hiányzik az a plusz, nem tudom, mennyire lehet érteni hogy mit szeretnék mondani. Tudjátok, van a jó, és van a legjobb. Lehetne jó életem, de néha ugy érzem várjak a "legjobbra". Nem arra gondolok a legjobb alatt, hogy soha nem veszekednénk meg minden tökéletes lenne.. hanem inkább arra, amikor az ember tökéletesen meg van elégedve az életével, még ha vannak is néha nehézségek.
2011. máj. 2. 23:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni, mert ez egy olyan döntés, amit mindenkinek egyedül kell meghoznia: választom a biztonságot valaki mellett úgy, hogy közben nem vagyok boldog és nem is látok esélyt a boldogságra vele, vagy kockáztatok és megpróbálok olyat találni, akivel boldog lehetek és akit boldoggá tudok tenni, őszintén. Egyik döntésnél sincs garancia arra, hogy nem bánjuk meg.

Én az utóbbit választottam, nekem sikerült.

2011. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
58%

Én nem tudnék testi vonzalom nélkül együtt élni valakivel.

Ha te elég prűd vagy ehhez,akkor semmi gond. Bár szerintem nem éri meg a ház meg az autó,hogy az ember a fiatal éveit úgy töltse mint egy nyugdijas."szolidan"

2011. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen! :). Megcsalni semmiképp nem szeretném én sem.. de ugy érzem, boldogtalan lennék mellette valamilyen szinten, a fizikai vonzalom hiánya miatt. De lehet tévedek, nem tudom.
2011. máj. 2. 23:39
 14/35 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy lehet. Szerintem ez attól is függ, hogy te éppen hány éves vagy. Persze nem csak ez a meghatározó, de azért fontos. Ha fiatal vagy, még bármikor betoppanhat a nagy Ő, viszont ha idősebb, nyilván lassan családot szeretnél, gyerekeket, és ez is szempont lehet.

Igazából ezen én is gondolkoztam már (még csak 20 éves vagyok, szóval nem kerültem még ilyen helyzetbe, csak elméleti síkon vezettem végig a dolgot), h én mit tennék ilyen esetben.

Ugyanis pont anyukám az élő példa rá. Ő a biztonságot és a családot választotta, hiszen már majd' 30 éves volt, és ott tartott, hogy akár apa nélkül is, de ő gyereket szeretne szülni (akkoriban azért még nem volt ilyen gyakori harmincon felül szülni, mint mostanában). Ekkor ismerkedett meg apámmal. Sosem volt köztük lángoló szerelem, de hasonló volt az életfelfogásuk, megértették egymást, és hasonló célok vezérelték őket. Összeházasodtak, családot alapítottak. Voltak problémáik, vitáik, de ezek nem abból adódtak, hogy nem szerelemből házasodtak.

2011. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem volt sex...(közös megegyezás) de mondjuk simogatás, csók- nem igazán élveztem..a sexre vele nem vágytam. Csak amikor szerethiányom volt, ölelgettem, de akkor még egy fát ölelgetve is jól érztem volna magam.. Figyelem a baráti körömben, hogy a párok direkt keresik egymás érintését, odabújnak egymáshoz, nekem ilyenem vele nemigen volt. Irigylem akik ilyen szerencsések.. :(. Mondom, csak amikor nagyon szeretethiányom volt, akkor kerestem a közelségét, de olyankor kb bármi megteszi ami a közelben van. Wáááh, nm tudom, mert ha most rászánnám magam hogy vele legyek, akkor nincs visszaut, még egyszer nem hülyíteném.
2011. máj. 2. 23:48
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez az amit mind utálunk, egy irritáló mártírkodó nőfajta. Bocs.

Neked egyértelműen nem ő kell, de te képes lennél vele leélni az életed mert ő szeret téged, mindent megad, jó veled??? ÉS AKKOR? Ha nem ő kell, akkor miért gondolkodsz egyáltalán rajta? Gondolj már bele, hazudnád neki egy életen át hogy szereted, mikor nem igaz? Lefeküdnél vele mikor nem vonz? Ettől melyikőtök lenne boldog? Hát csodás házasság lenne, nézz körül, sok példát látsz ilyenre, mert rengeteg ilyen buta gondolkodású nő van sajnos.

Keress olyat akivel mindent tökéletesnek érzel. Ezt meg hagyjad, ne tedd tönkre szerencsétlent. Ne legyél önző. Előbb vagy utóbb úgyis elhagynád.

2011. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, ez lemaradt
2011. máj. 2. 23:50
 18/35 anonim ***** válasza:

érdekes dolog ez...az 1. szerelmem testileg, lelkileg imádtam. egy nap közölte velem, sosem szeretett, másnap már 1 más lánnyal járt. évekig nem tudtam túltenni magam rajta.

aztán később találkoztam 1 férfivel, barátok lettünk, sokat beszélgettünk. többször szóvá tette, hogy szívesen élne velem. emberileg nagyon szerettem, testileg...hát bevallom, csúnyácskának tartottam. elmondtam neki, hogy egyellőre nem vagyok szerelmes, de ha ő így is belekezdene 1 kapcsolatba, részemről rendben.

belement...az 1. 2 hónapban

2011. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

bocsi, lemaradt a vége....szal az 1. 2 hónapban nem szerettem, de később egyre jobban, és mostmár 5 éve együtt vagyunk.

Azt mondom, nem lehet előre tudni, hogy alakul. ha kicsit is úgy érzed, meg tudnád szeretni, sztem próbáld meg! adj időt magatoknak, és ha eltelik néhány hónap, és még mindig nem jön az érzés, akkor gondold át újra.

egyet sose tegyél: ne csapd be! Minden embernek joga van hozzá, hogy viszontszeressék, és ha tudja, hogy nem vonz még téged, úgy korrekt a dolog.

2011. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
23.43as vagyok. Amit írtam, abban te még bőőven a fiatal kategóriába tartozol. Én ezen nem gondolkoznék! Ezernyi lehetőséged van ismeretségeket kötni, kapcsolatokat kialakítani, nem szorít az idő (vagyis gondolom nem), így ennek tudatában biztos, h nem választanám ezt a férfit.
2011. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!