Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » T-i hogy áll, tok ezzel?...

T-i hogy áll, tok ezzel? Teljesen közös kassza?

Figyelt kérdés

Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy a nagy sietségben rossz típusú kártyát rendeltem a lejárt kártyám helyett, úgyhogy mehetek még egy kört.

Mondta, hogy szerinte hülyeség két számlát fenntartani, szüntessük meg az egyiket. Nekem teljes meghatalmazásom van az övéhez, neki az enyémhez nincs, de csak azért, mert nem kérte. Az ő számlájára mennek a nagyobb pénzek, a sajátomon egy állandó kisebb összegű havi bevételt tartok, egyrészt vésztartaléknak, másrészt ha ajándékot kell venni, akkor ne arról a számláról kelljen pénzt levennem, aminek az SMS-e az ő telefonjára megy.

Mondtam neki, hogy emiatt megtartanám a sajátomat is, ha akrja, kap hozzáférést, de az SMS-eket azon én sajátítanám ki. Mondta, hogy nem kell, ha szükség van pénzre, akkor szól vagy elviszi a kártyámat. Amúgy jogos, ő se örülne, ha mondjuk karácsony előtt nézegetném, hopp, X ezer forint értékben vásárolt az XY boltban... máris oda a meglepetés.


Akik technikailag is közös kasszán vannak, hogy oldják meg az ajándékozást?


2011. máj. 3. 16:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat a faramuci kérdésformátumért, de belekötött a rendszer...
2011. máj. 3. 16:30
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez a közös kassza átka. Nálunk is így van! Annyi különbséggel,hogy mi levesszük egyből a fizut és meg a közös dugihelyre, onnan veszünk ki, amikor kell. De nyilván tudjuk,hogy mennyi van benne és ha hiányzik, akkor tudjuk,hogy mennyi. Meg én mindig mondogatom,hogy olyan mintha megvennénk magunknak az ajándékot!:) De hát ez van, ettől függetlenül én szeretem. Valahogy nem tudnék külön kasszán lenni!
2011. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés:D :)

A párommal mi is beszéltünk erről, mondjuk nálunk nincs a dolognak aktualitása, mert kártyán nekem van pénzem, neki nincs kártyája.

De beszéltük, hogy ha összeköltözünk akkor valahogy úgy kéne megoldani, hogy kaját, háztartási dolgokat stb. MINDENT közösen fizetnénk, de azért legyen egy valamilyen keret amivel gazdálkodhatunk külön is. Ő így fogalmazott: "Ha 100%-ig közös kasszán leszünk, hogyan leplek majd megy egy autóval? ":D:D:D

Szerintem kell az a kártya a Te részedre is, pontosan a meglepetések miatt:) Attól lehet minden MÁS közös:)

2011. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem kp-ból is lehet venni ajándékot és akkor nem tudja meg, hogy hol és mennyit fizettél
2011. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kp-t meg automatából kell kivenni, ami szintén sms-t küld. Azzal meg nem akarok macerálni, hogy előtte egy héttel elkezdem apránként kiveszegetni, hogy ne jöjjön rá az összegre...
2011. máj. 3. 16:38
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk többek között ezért van 3 számla..egy neki, egy nekem, erre kapjuk a pénzünket, ki-ki a sajátját, és X részét megtartva magunknak a maradékot átutaljuk a közösbe. Ebből mennek a számlák, kiadások, de ugyanakkor megmarad mindenkinek a saját kis pénze, amivel azt tehet, amit akar, és most nemcsak az ajándékokra gondolok.


Kicsit körülményes, de nálunk működik.

2011. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt erre a célra teszek félre minden héten egy kis összeget. Leveszem a számláról, ami nem feltünő és berakom egy boritékba, amit az asztalom fiókjában tartok. Oda nem nyúlkál be és így megvan oldva két dolog is egyszerre: 1) nem az ajándékozásnál kell gondolkodni, hogy mennyi pénzem is van rá, hanem már előre összespóroltam, így nem a havi pénzből hiányzik 2) nem tud róla, így teljes a meglepetés. Már évek óta így csinálom. Tök jól bevált.


Ő nem ezt csinálja, hanem mindig az aktuális ajándékozás előtt fizet a számláról. Mondjuk nekünk nincs ilyen sms értesítő, de én sem nézegetem az ünnepek előtt a számlakivonatot a neten. Már csak azért sem. :)

2011. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Nekünk is teljesen közös számlánk van. Amikor összeházasodtunk, akkor szüntettük meg a feleségem bankszámláját, mert felesleges pénzkidobásnak tartottuk hogy két számlát tartsunk fenn. Mivel az én számlámról mentek a fontosabb dolgok ezért maradt az enyém. Rögtön csináltunk egy teljes hozzáférést az ő részére is, igényeltünk egy bankkártyát és minden erről a számláról történik. Az ajándékozás érdekes kérdés. Gondolom mindenki szokott felvenni készpénzt és nem mindent kártyával fizet, ezért szerintem nem feltűnő ha ebből fizeti az ajándékot is. Ha meg feltűnik, akkor az összegből nem fog rájönni, hogy mit kap. De előre takarékoskodni is lehet, akkor meg pláne nincs gond.

Üdv

2011. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi pénzből éltek és az hogy oszlik meg, valamint, hogy mennyi a számlavezetési díj, de szerintem pénzügyi szempontból IS butaság egy számlán tartani az összes pénzeteket.


Mi közös kasszán vagyunk, olyan szempontból, hogy hol ő fizet, hol én, de külön bankkártyánk van, most hogy már rendesen dolgozunk, külön takarékszámlánk is lesz, életbiztosításom már most is van, fundamenta lakástakarékossági számla szintén...


Szóval: Igen, valóban pénzbe kerül egy számla fenntartása (bár vannak 0 forintosak, nekünk is az van), de szerintem egyértelműen jobb ha több lábon áll a családi kassza.

és persze egyszerűbb is...



Bocs, ha nem volt maximálisan témába vágó a válaszom :D

2011. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Két számlánk van.

A férjem hozzáfér az enyémhez, én is az övéhez.Viszont az övén nagyon sok a mozgás, van, hogy havi több milla.Ezért nem is igen szoktam az övéhez nyúlni, nagy falat ez, nem akarok kontárkodni, nincs is rá szükségem.Az enyémre jönnek tőle a meglepi utalások.Én ezeket megtartom, ezekből szoktam a nyaralásokat, síeléseket "ajándékozni".De mindig megjelenik az az összeg mégegyszer akkor.

A rezsit a férjem fizeti, tankolni mindenki a saját kocsijába tankol, viszont a kamasz fiunk igényeit közösen fizetjük.Nekem a bevételem abból adódik, hogy van három lakásom, azok vannak kiadva.Szóval közös is, meg nem is.

2011. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!