Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tilos-e utcán, téren hangszere...

Tilos-e utcán, téren hangszeres előadással koldulni? Kell-e hozzá engedély?

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nemhiszem... Én találkoztam egy énektanárral!, aki csak azért, mert ehhez volt kedve, egy aluljáróban gitározott és énekelt... Persze aki akart, dobott be neki némi aprót... És nagyon kedves meg aranyos volt, egy szóval se említette, hogy engedélyt kért vna...
2009. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Kell! Nagyon is kell, mert úgy megbüntetnek, mint a huzat! Kérdezd meg az önkormányzatnál.
2009. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell. Az utcazenéhez nem kell engedély, azonban az utcazenélés NEM IRÁNYULHAT pénzgyűjtésre. Tehát "kalapolni" csak finoman szabad. Az, hogy nyitvafelejted a gitártokot, és ők ebbe dobálnak... :)


Nem minősül a közterület foglalásának az, ha utcazenélsz, tehát az előttem szóló rosszul tudja. Nyugodtan zenélhetsz. Akár a Váci utcán vagy a Várban is.

2009. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy kell engedély. De ha te ott zenélsz, gondolom nem akasztol egy táblát a nyakadba, hogy "én most koldulok"! Ugye? Zenélj! Aztán, ha adnak valamit adnak. A koldulás szerintem nem ez!
2009. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
A barátaim is szoktak gitározni téren/utcán, az hogy véletlenül eléjük dobálták a pénzt az nem koldulás, nem kell engedély:)
2009. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Igen, viszont azzal vigyazz, hogy ne nyilvanvaloan "koldulj", mert az mindenhol tilos.
2009. márc. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!