Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretik kavarni a...

Miért szeretik kavarni a dolgokat az emberek? Ráadásul felnőtt emberek. Nem gondolják, hogy ez kellemetlenül érinthet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy jóban vagyok két családdal, akik viszont utálják egymást. Igazából mindig is ment ez a marakodás, az egyik család előttem szidta a másikat, a másik meg az előbbit. Igazából már kellemetlenül érintett, ugyanis egymás ellen akartak hangolni. Bennem gyűlt a sok dolog, amiket a másikról mondtak, de nem mondtam el A-na, hogy mit mondott B és fordítva sem, mert nem akartam balhét. Az egyik családban barátnőm van, a másikban a párom. Barátnőm családja rákérdezett, hogy együtt vagyok-e még a párommal(tudják, hogy milyen és hogy sok a gond, ezért kérdezte), majd megjegyezte a csajszi anyukája, hogy találnék sokkal jobbat és miért vagyok vele? Emellett persze még mondott rá ezt-azt. A lényeg az, hogy a minap szóba kerültek barátnőmék amikor barátommal beszélgettünk. Mondta, hogy ők kölcsönösen utálják egymást és hogy mondja már el, mit mondtak rá... mondtam, hogy semmit. Én nem akarok segíteni haragudni senkinek, barátnőmet mint lelki társat, barátot szeretem, a fiút pedig mint férfit. Nem akarok választani közülük. Addig faggatott párom, míg véletlen el nem szóltam magam, hogy kérdezte barátnőm anyukája, hogy együtt vagyok-e veled. Rákérdezett, hogy "mit mondott, miután közöltem a dolgot? Nem tetszett, ugye? Tudom, engem utál..." Végülis helyeseltem, nem akartam akkor már hazudni. Mondtam, hogy csak annyit mondott, miért nem keresek mást... De megkértem, hogy kezelje diszkréten ezt, nem azért mondtam el neki, meg engem amúgy sem mások fognak befolyásolni. Oké, ezt annyiban is hagytuk. Tegnap mondta csak barátom, hogy a családja "véletlen" megtudta tőle és most haragszanak a nőre meg hogy majd ő kiosztja. De mire jó ez? :( Én bizalmasan elmondom neki(igaz csak véletlen, de már ezt is bánom, azt hittem, felnőtt emberek nem így reagálnak), nem azt várom, hogy botrányt csapjanak. Sok dolog van, amit valaki által megtudtam, de inkább tartottam a számat, minthogy bajba sodorjam az illetőt. Mire jó a veszekedés?
2011. máj. 4. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Jó hosszúra sikeredett. Köszönöm annak, aki elolvassa és megtisztel a tanácsával, észrevételeivel.
2011. máj. 4. 13:08
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát mikor olvastam, azt hittem két 10 évesről van szó.

A párod és a barátnőd is nagyon gyerekes.

Nagyon sok olyan dolog volt nekem már, hogy egyik "barátnőm" kibeszélt a hátam mögött, a szememben meg én voltam neki a legjobb barátnője. Na most mikor ezt megtudtam egy illetőtől megkért hogy ne csapjak veszekedést. Nem mondtam a lánynak erről semmit hogy én ezt véletlenül tudom, csak nem foglalkoztam vele, és megjegyzéseket tettem mikor mondta hogy így a legjobb barátnőm meg úgy.

Vágül a lány aki nekem elmondta Ő mondta el a lánynak, hogy tudok mindent. És még a csaj veszekedett, hogy milyen jogon. 13L


erről csak ennyit: Felnőtt ember viselkedjen felnőtt módjára

2011. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 napietus ***** válasza:
a barátod egy nagy szvrkeverő lehet, már bocs. határozottan tudasd vele, hogy nem szereted a kavarógép embereket, Neked semmi közöd a köztük lévő konfliktushoz, de ha Téged használ fel ellenük, akkor le is út, fel is út. nem az a lényeg, hogy köztük mi a vita tárgya, hanem hogy ezek után hogyan mondanál el neki bármit is bizalmasan? aztán meg az öreg mamikra mondják, hogy pletykásak, meg kavarnak mások életében...hát akkor ez mi???
2011. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szituk mindig csak a 3. félnek (neked) okoznak problémát. Én is sokszor voltam már ilyen villámhárító szerepben sajnos. A tanulságot levontam: ne szólj szám, nem fáj fejem!
2011. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része szeret más dolgaival foglalkozni ahelyett, hogy a saját háza táján söprögetne.

Ha ilyen szituációban vagy, akkor az a helyes, ha meg sem hallgatod azokat, amit egymás ellen beszélnek. Felnőttek, oldják meg egymás között a problémáikat, ne téged idegesítsenek vele és kész. Ezt nyugodtan elmondhatod nekik.

2011. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért szeretik kavarni a dolgokat az emberek? - Mert felgyülemlett serelmeik vannak, ilyen emberek, meg fejlödnek... Sajnos nemcsak a 10 evesek, es van, akinek elete vegeig "sem nö be a feje lagya" (legalabbis ebben az eletben).

Mire jo ez? - Semmire.

Nem gondolják, hogy ez kellemetlenül érinthet? - Nem, nem gondolkodnak, hanem indulatbol beszelnek es cselekednek.


A törtenetet elolvasva, ha velemeny is erdekel: szerintem azt kell nezni, ami neked tanulsag ebböl. Mit mond ez neked, van-e benned ilyen hajlam...stb. Hogy jobban megertsd öket: Amikor "elszoltad magad", abban a pillanatban miert ingott meg a szilardsagod...? Ök esetleg ugyanigy kikanalazgatjak a dolgokat es jatszmaznak? Helyettük nem dönthetsz, azt csinalnak, amit akarnak, ahogy döntenek...

2011. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!