Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal hazasok! (25 ev alatt)...

Fiatal hazasok! (25 ev alatt) Milyenek voltak a csaladi korulmenyeid a hazassag elott?

Figyelt kérdés
Azert erdekel, mert nekem eleg durva gyerekkorom volt, a csaladomban pedig senki nem hazas, de en nagyon szeretnek, igy viszont nehez meg elkepzelni is, hogy egyszer az leszek. Probalok pozitivan gondolkodni, de most jol esnenek a hozzam hasonlok peldai. :)
2011. máj. 4. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálam a szüleim 25 éve házasok. Az esküvőnk előtt pár nappal ünnepelték a 25-dik házassági évfordulójukat.

A férjem szülei elváltak. Állítólag csúnya válás volt, legalábbis apósom ezt mondta. A mostani felesége imádnivaló nő, a férjem is saját gyerekeként szereti.

Anyósom mellett azóta sem maradt meg egy férfi sem. Én úgy érzem, a másik anyósom jobban szereti a férjem, mint a saját anyja.

A férjemben sosem merült fel, hogy ne házasodjon meg, a rossz példa ellenére sem. Talán annyi előnye van, hogy jobban figyel rám, és jobban ápolja a kapcsolatunkat az átlagnál. Mindenképp szeretné elkerülni, hogy úgy járjunk, mint a szülei.

2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 17 évesen szült,22 évesen már elvált volt,most 40évesen megint válni készül.A családban nincs jó példa,aki hátzasodott,annak tönkre is ment a házassága,egyedül nagyimék nem válnak,de ők is napi szinten veszekednek,elég durván.


DE párom szülei jó példa, harmincakárhány éve házasok,mai napig ugy tudnak turbékolni hogy a tizenévesek megirigyelhetik (nem az emós fajta).


Tehát én inkább próbálom nem nézni hogy a családomban egy jó példa sincs,van saját életem,mi egy külön család vagyunk,és ha példa kell,akkor párom szülei (és nagyszülei akik nemrég a 60.házassági évfordulót is ünnepelték és boldogok együtt-és nem csak a látszat) jó példák.


ne is gondolj ilyenre,éld a saját életed,te nem tehetsz a rokonaid boldogtalanságáról.

23/N

2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk állandóan veszekedés volt, ezért is költöztem el otthonról 19 évesen a páromékhoz.

21 évesen mentem férjhez minden oké.

Most 23 éves vagyok várjuk az első babánkat.

2011. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még távol állok a házasságtól, de az én családomban is voltak cifra dolgok. Ezért nagyon sok dolgot tudok, hogy mit NE csináljak. A barátnőméknél jók a "tapasztalatok", onnan lehet hozni a jó példákat.


Tanulj mások hibáiból, és ne kövesd el őket! Csak ennyit tudok hozzátenni :)

2011. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz volt a szüleim házassága, borzalmas gyerekkorom volt nekem is. Ennek ellenére 21 évesen hozzámentem a férjemhez és már 14 éve boldog házasságban élünk. Teljesen másképpen látom a világot mint a szüleim, ahogy a férjem is. Csak az a lényeg szerintem, hogy pontosan tudd, mit akarsz az élettől és ennek megfelelően válassz párt magadnak! Ha a célok egyeznek, megvan egymás iránt a tisztelet és a szeretet, akkor ne riasszon el a rossz példa.
2011. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a szüleim nagyon kicsi koromban elváltak. semmit nem láttam az egészből, 1 éves korom előtt történt.

az elmondásokból csak annyit tudok, h elég csúnya válás volt.


most van egy párom, akivel nagyon szeretjük egymást, és ő már az esküvőt tervezi. én valahogy nagyon félek ettől. félek, h én is elrontom, pedig a válástól függetlenül nagyon jó családban nevelkedtem, a nagyszüleim szeme fénye voltam, anyum imád. és én is őt.

a párom sokkal tisztességesebb, tanultabb ember mint apám, rábízhatnám az életemet is. talán majd idővel változik a véleményem. addig együtt élünk, és tervezzük a jövőt. babát mindketten szeretnénk, de engem az a papír nagyon taszít.

2011. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!