Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőnek joga van-e az...

Nagyszülőnek joga van-e az unokáinak az érdekében a gyermekével szembe szállni?

Figyelt kérdés
Tíz éven keresztül a lányom jó házasságban élt, ennek során született egy kisfiú és egy kislány unokám. Az utóbbi időben szerinte ellaposodott a házasságuk, azonban tudom, hogy egy harmadik személy miatt. (Ezt be is ismerte) Együtt élnek még, de gondolom a megfelelő pillanatot várja, hogy külön költözzön. Próbáltam megmagyarázni, hogy helytelen amit tesz, de metiltotta, hogy ezzel foglalkozzak. Azt mondta, hogy ez a négytagú családjának a dolga. Szerintem ez nem így van, egyedüli nagytata létemre nekem jogom van a védtelen unokáimnak az érdekében tenni valamit, meggyőzi a lányomat, hogy ökörséget csinál.
2011. máj. 7. 09:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van a lányodnak, ez csak rájuk tartozik, egészen pontosan rá és a férjére. Neked nincs jogod beleszólni, legfeljebb tanácsot adhatsz, ha kér, vagy elmondhatod a véleményedet-ha kéri.
2011. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
De miből gondolod, hogy az unokáidnak feltétlenül az a jó,ha együtt maradnak? Ne haragudj, de nem értek egyet. Azzal sem,hogy feltétlenül együtt kell maradniuk, és azzal sem,hogy te bele akarsz szólni. Elhiszem,hogy félted az unokákat, de ez a lányod és a férjed dolga. Felnőtt emberek, gyerekük is van, majd eldöntik.
2011. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%
A lányodnak nagyobb joga van a saját életét igazgatni, és boldoggá tenni magát, mint neked ebbe beleszólni.
2011. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Miért csinál hülyeséget? Ha nem érzi jól magát a házasságában, akkor azzal a gyerekeinek is árt (ingerült, feszült a légkör, és ezt a kicsik is pontosan megérzik).


Ha csak egy harmadik személy miatt "laposodott el" - amit egyébként nem hiszek, a harmadik személy már csak a rossz házasság következménye. Ha a lányod jó házasságban élne, valszeg meg sem fordulna a fejében a félrelépés, szóval...


Amíg normálisan neveli a gyermekeit, szereti őket, addig szerintem ne avatkozz bele. Az ő élete, az ő döntése, maximum rájön, hogy elcsellózta.

2011. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
igaza van a lányodnak, nem tartozik rád és kívülállóként a kapcsolatukba sem láthatsz bele
2011. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Nem tartozik rád mit csinál, az ő élete az ő családja. Maradj ki ebből!
2011. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól tettem fel a kérdést, nem jól magyaráztam. Jó működött a házasságuk, nagyon rendes a férj is csak a lányom beleszeretett egy másik pasiba és ezért befejezettnek nyílvánította a házasságát. Házasság és két gyerek negy alsónemű, hogy kidobom és veszek egy másikat. Ezt próbálom neki megmagyarázni. Felelősséggel tartozik a gyermekei iránt. Nem szeretném, ha az unokáim egy csonkacsaládba nőnének fel.
2011. máj. 7. 10:10
 8/28 napietus ***** válasza:
25%

meg kellene magyaráznod a lányodnak, hogy nagyon sok veszíteni valója van. a szerelem jó érzés, de mint éppen az ő példája is mutatja, ritkán örök. nagy mamlaszság lenne emiatt eldobni mindent. szóval ezt mondd el neki, térjen kicsit észre, osszon-szorozzon. ha pár év múlva az új hapsival is "ellaposodna a kapcsolat", akkor megint keresne annak a két gyereknek új "pótpapát"? hagyjon időt magának, ez egy érzés, al fog múlni, mint az influenza.


fentieket egyszer mindenképpen mondd el neki, hogy a Te lelkiismereted tiszta legyen, ne mondhassa később, ha már megbánta, hogy "anyu, miért nem szóltál rám?". ne a gyerekekre hivatkozz, ezt az érvet simán lesöpri az asztalról ilyenkor az ember, mondván hogy "jobb lesz nekik is, majd a Pistával szépen neveljük őket". ez persze ostobaság, de ezt nem fogja belátni. arra hivatkozz, hogy NEKI nem lesz jó, amikor mejd ezt is megunja, és ott marad két gyerekkel egyedül. aztán térdre, imához. a többi nem Rajtad múlik sajnos. még annyit megtehetsz, hogy a vejeddel beszélsz, hogy úgy látod, nincsenek a legnagyobb rendben a dolgok, próbáljon meg egy kicsit újra udvarolni a feleségének. hátha így észretér a lányod, és minden rendbejön :)


29/N

2011. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Apuka. Jogod van, tanacsot tudsz adni, de beleszolni az eletebe nem!
2011. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is jól teszed ha beszélsz a lányoddal. Egy házasság több annál, minthogy így a semmibe dobjuk 10 év és két gyerek után.

Csak arra figyelj, hogy nehogy pont az ellentétét érd el, hogy a lányod megmakacsolja magát és azt mondja csakazértsem maradok együtt a férjemmel, nehogy már valaki más mondja meg mit tegyek. De te ismered a lányod neked kell tudni, hogyan reagál.

De szerintem teljesen igazad van. Nem értem a többi hozzászólót. Igen, a lánya élete, az ő döntése, de ha hülyeséget készül csinálni akkor kell vele beszélni és rámutatni máshogy is lehet.

2011. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!