Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik-e a nagyszűlőnek különbs...

Illik-e a nagyszűlőnek különbséget tenni két unokája között?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 09:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Illeni éppenséggel nem illik, Milyen a viszony az unoka szüleivel?

Az egyik unoka sokkal jobb, szebb, stb? akkor sem "illik"

2010. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt persze Te is tudod,hogy nem illik?!De ez nem illem,hanem intelligencia kérdése.
2010. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

abból kiindulva h valaki nem ugyanúgy szereti mind a két gyerekét, úgy gondolom h u.e. van nagyszülőben is...

Törekedni kell az egyenlőségre és némi intelligenciával szerintem működhet is, bár oda kell figyelni.

Anyósomék első unokája a fiam és annyira bepörögtek, h össze vissza vásároltak mindent, sógornőm gyereke jóval kevesebbet kap. Persze azt a túlzást nehéz reprodukálni, ezért kellett volna gondolni arra h lesz még unoka!

2010. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ez ufógye csak költői krdés?

Nem illik, de a nagyszülők is emberek.Te se szeretsz mindenkit egyformán. Sőt ha pl.a nagyszülő nem szereti a menyét akkor azt hiszem az unokáját se fogja tudni igazából szeretni

2010. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ez ufógye csak költői krdés? = Ez ugye csak.....
2010. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
XD közben jöötek az ufók?? mégiscsak vannak? XD
2010. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez elég bonyolult dolog, mert pl. mi nagyon messze lektunk a nagymamámtól a másik unoka meg vele lekott így nyílván aki ott lakott többet kapott anyagilag is és érzelmileg is mint én, de amikor látogatóba mentem egy percig sem éreztem azt, hogy engem ne szeretne hasonló képpen és ne tenne meg értem bármit ha szükséges lenne. különbséget tenni nem illik, de azzal tisztában kell lenni, hogy a szeretet egy elég különös dolog és minden kapcsolat két ember között egyedi és sajátos. Remélem érthetően írtam, lehet kicsit zavaros...
2010. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Lekott= lakott. :) Még reggel van úgy látom. :)
2010. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ez nem illem kérése.

Azonkívűl ott van az is,hogy vajon a nemszeretem unoka szülei megtettek-e mindent,hogy kiegyensúlyozott viszony legyen unoka-nagyszülő között.

Mert ugye már ha az első héten beszabályozzák a nagyit,hogy nem jöhetsz az unokádhoz,ezt később le fogja vetíteni a gyerekre....

2010. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyértelmű. Alapesetben nem illik,

de!

Ha az egyik unokát sokkal többször látja (értsd ha a szülők viszik és nem a nagyi megy, mert azt megtehetné a többi unokához is), akkor jogos, hogy hozzá jobban kötődik.

Pl én együtt laktam a dédimmel, míg az unokatesóim csak fél évente látták. Szerintem érthető, hogy máshogy bánt velem, mint velük.

Viszont ezt el kell tudni intéznie addig, amíg egyedül van, sohasem mondhatja egyiküknek sem, hogy x unokám így, úgy, őt jobban szeretem, vagy éppen téged szeretlek a legjobban.

Szerintem legalábbis:)

2010. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!