Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőnek joga van-e az...

Nagyszülőnek joga van-e az unokáinak az érdekében a gyermekével szembe szállni?

Figyelt kérdés
Tíz éven keresztül a lányom jó házasságban élt, ennek során született egy kisfiú és egy kislány unokám. Az utóbbi időben szerinte ellaposodott a házasságuk, azonban tudom, hogy egy harmadik személy miatt. (Ezt be is ismerte) Együtt élnek még, de gondolom a megfelelő pillanatot várja, hogy külön költözzön. Próbáltam megmagyarázni, hogy helytelen amit tesz, de metiltotta, hogy ezzel foglalkozzak. Azt mondta, hogy ez a négytagú családjának a dolga. Szerintem ez nem így van, egyedüli nagytata létemre nekem jogom van a védtelen unokáimnak az érdekében tenni valamit, meggyőzi a lányomat, hogy ökörséget csinál.
2011. máj. 7. 09:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
59%

Látom, nem érted. Te mindenképp együtt akarod tartani ezt a házasságot, ezért olyan dolgokat mesélsz be magadnak, amelyek nem igazak. Lehet, hogy kulturáltan viselkednek - még -, de a gyerekek sem hülyék.

Ha egyszer valaki boldogtalan a kapcsolatában, nem lehet örökké az elégedett embert játszani. Előbb-utóbb borul a bili és igenis a gyerekeken lesz levezetve az, hogy együtt maradt miattuk a két szülő. Te ezt nem tudod belülről megélni, nem tudsz a gyerekek helyében lenni, viszont úgy látom, hogy nem is figyelsz az itt elhangzott dolgokra.

Elolvasod őket, de el is felejted.

2011. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Adhatsz tanácsot, amit vagy megfogad, vagy nem.


Ennél többet tenned se nem jogos, se nem etikus.

A lányodnak JOGA van a szerelemhez. Joga van a boldogsághoz, a gyerekeknek meg jobb csonka családban felnőni mint hazugságban.


Volt egy osztálytársam, a szülei nem váltak el hogy "ne csonka családban nőjön fel a gyerek" és azt hitték ha megtartanak egy látszat boldogságot az jobb a gyereknek. Hát osztálytársam állandóan azt mondogatta mennyivel jobb lenne ha inkább elválnának mert unja már hogy hülyének nézik és azt hiszik nem jött rá, hogy bár közös szobájuk van a szüleinek de munka után mindkettő a pasijánál/csajánál (azaz a szerelménél) van, és az egész együttélés csak egy látszik amivel rondán ÁTVERIK a gyereküket.


Ha a lányod a gyerekek érdekében együtt marad a férjével, de nem szereti, csak megjátssza a gyerekek előtt, azzal egy hatalmas hibát követ el: a saját gyermekeinek hazudik, megalázza, átveri őket. Csak gondolj bele: te tudnál a saját gyerekeid előtt egy életen át egy hazug szerepet játszani? Megjátszani hogy szereted a párodat, átölelni a gyerekek előtt, miközben valaki máson jár az eszed és tudod hogy most éppen átverem a gyermekeimet?

2011. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
24%
Ohh, a pontozásból úgy látom vannak akik azt hiszik hogy gyereknek hazudni nem bűn. A lepontozók gyerekeit sajnálom, tiszta szívből, mert a szüleik normálisnak tartják hogy gyereket átverni csak nyugodtan mert úgyis hülye ahhoz még hogy rájöjjön....
2011. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%
Mit akarsz tenni?? Azon kívül, hogy állandóan a lelkére beszélsz? Szerintem semmit. Lehet, a lányod később elmondja, hogy mi volt a baj, de most még nem akarja. Csak a viszonyotok fog megromlani, ha az unokákat ellene hangolod. lehet, ők még nem is tudnak semmit.
2011. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%

Miért sírnának a gyerekek az apjuk után?

Majd találkoznak vele minden hétvégén és bármikor amikor az apjuk látni akarja őket.

Szerintem benned egy idealizált kép él a lányod házasságáról, aminek semmi köze a valósághoz.

És ha együtt maradnának,akkor mi lenne? Élnének egymás mellett mint két barát? Hidd el, hogy előbb utóbb meggyűlölnék egymást, magukat és a döntést is amit hoztak.

a gyerekeknek nem két megkeserett, besavanyodott szülő kell, akik ugyan együtt élnek, de már régen nem egy pár.

Akkor sokkal jobb két életvidám szülő akik elváltak, de a gyerekeik mindíg számíthatnak rájuk.

2011. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%
Mivel, ahogy a kérdező írta,"kultúráltan kezelik a problémát"szerintem nincs szükség mediációra, ők már régen tisztáztak mindent egymás közt. Csak ezután a bejelentés után a nagypapa küzd még. A házastársak közt nincs félreértés.
2011. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
38%
A mediátor előtt egyezkedni valóban értelmesebb, mint marni egymást, ha a két fél nem tud megegyezni.Viszont itt inkább a párterápiát kellene kipróbálni, ahol szakember esetleg rávilágítaná anyát és apát, hogy mi nem működött, és ha megjavítható, akkor is válnak-e.Néha kiderül, hogy valóban jobb külön, de lehet anyát rávilágítja bizonyos dolgokra.Én a gyermekem érdekében biztos kipróbálnám, mivel szegényebb nem lennék ezáltal, viszont az biztos, hogy az én párom beleőrülne ha csak hétvégente lehetne a gyerekével.Így, ismerve őt, vállaltam a közös családalapítást.
2011. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 12 00 hozzászólónak. Erre gondoltam én is, hogy a férj belebolondul a gyereketől történő elszakadásba. A gyerekeket és az apát nem lehet büntetni a feleség önmegvalósítása miatt.
2011. máj. 8. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!