Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőnek joga van-e az...

Nagyszülőnek joga van-e az unokáinak az érdekében a gyermekével szembe szállni?

Figyelt kérdés
Tíz éven keresztül a lányom jó házasságban élt, ennek során született egy kisfiú és egy kislány unokám. Az utóbbi időben szerinte ellaposodott a házasságuk, azonban tudom, hogy egy harmadik személy miatt. (Ezt be is ismerte) Együtt élnek még, de gondolom a megfelelő pillanatot várja, hogy külön költözzön. Próbáltam megmagyarázni, hogy helytelen amit tesz, de metiltotta, hogy ezzel foglalkozzak. Azt mondta, hogy ez a négytagú családjának a dolga. Szerintem ez nem így van, egyedüli nagytata létemre nekem jogom van a védtelen unokáimnak az érdekében tenni valamit, meggyőzi a lányomat, hogy ökörséget csinál.
2011. máj. 7. 09:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Te már felnevelted a saját gyerekedet jól, vagy rosszul most már mindegy.

Az unokáid felnevelése már nem a te „játékod”. Próbálj kimaradni az életükből, nélküled is van elég bajuk. Csak akkor segíts, ha kérik.

Üdv: egy másik nagyapa

2011. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, hogy beleszólok, de mivel nem látod őket minden percben, nem lehetsz biztos benne, hogy minden tökéletes.

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Mindenki veszekedett anyával, miért akar válni. 12 voltam mikor elkezdődött a mizéria, 15 mikor befejezőtött. Az is furcsa volt, hogy apa nem vihet sehová, mindíg egy gyámügyessel voltunk hármasban.

Apa írta nekem smsben, hogy ez mennyire elkeseríti, hogy sokat sír emiatt.

Átrobogtam este anyukám szobájába, és a tini sértettségemet rázúdítottam. Ekkor annyit mondott hogy most már elég idős vagyok, hogy megtudjam miért is váltak el, és levette a pólóját. Hánytam.

Anya mellei és hasa össze volt vagdosva! Kérdeztem tőle, hogy mióta. Azt mondta hogy három évig tűrte, mert apa azzal fenyegette, hogyha nem hagyja magát, akkor engem fog bántani.

Az tette be a kaput anyukámnál, hogy miután apa vele végzett, bejött a szobámba, míg aludtam, és bántani akart. Vagy csak anyát ijeszgette.

Mikor kérdőre vontam apát, nekem rontott, és három ember rángatta le rólam.

Oké ez egy kirívó eset, de a lényeg ugyanaz: Nem tudhatod mi van a háttérben.

2011. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
24%

elmondhatod a véleményedet a lányodnak, de az ő (és a férje) dolga,hogy döntsön.

A gyerekeknek jobb egy válás és egy esetleges harmónikus új család, mint egy szeretettelen, rossz családi légkörben felnőni. Éste nem tudhatod milyen a lányod házassága. Nem élsz velük, és ha velük élnél, akkor is csak egy részét látnád.

2011. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat lényegében én is így látom ahogyan itt a végén leírtátok. Nem akarom én irányítíni a kapcsolatukat, csak azt szeretném, ha a lányom a fejéhez kapna és egy pasi végett nem hagyná el a családját. A férj egyébként egy normális pasi, az is a baj, hogy nagyon normális, hagyja magát zsákútcába vezetni.
2011. máj. 7. 10:47
 15/28 napietus ***** válasza:
13%
az én apukám sosem szólt bele egyikünk magánéletébe se (két lányt nevelt fel). DE ha a házasságomat látná veszélyben, biztos, hogy szólna, és ezt én el is várnám tőle. a lányod jelenleg nincs az ítélőképessége teljes birtokában, mivel szerelmes. ha részegen a Dunába akarna ugrani valaki, arra is azt mondanák sokan, hogy "az ő élete, ne szólj bele?!" merthogy a szerelem (illetve az általa termelődő endorfin) az egyik legveszélyesebb drog a világon :) szóval én azt várnám apukámtól, hogy próbáljon meg megvédeni engem magamtól is, ahogy mindig mindentől védett. ha nem sikerül neki, egy dolog, de meg kell próbálnia!
2011. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%
A véleményedet elmondhatod, de dönteni nekik kell. Ha már nem érzi jól magát abban a kapcsolatban, jobb, ha szétmennek, mert a gyereknek se jó, ha látja, hogy a szülei nem jönnek ki már egymással.
2011. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%
Röviden és velősen: NEM!
2011. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
Az én édesapám férfiként azt vallotta, hogy a gyereknevelés nem addig tart, amíg megcsináljuk, hanem utána is, tehát így érthető, mit érzel.Sokszor kiborult ő is, amikor látta, hogy a bátyám, vagy nővérem boldogtalan, mégis visszatartotta a véleményét, később pedig beigazolódott, hogy igaza volt.Bármennyire is rossz, hagynod kell, hogy a lányod a saját fejét verje a falba, mert úgy néz ki nem fog rád hallgatni, és ez is érthető, mert felnőtt, és joga van boldognak lenni, hisz egyszer élünk.
2011. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!


Azt hiszem, te bele sem gondoltál a másik verzióba. Természetesen a házasság nem egy olyan dolog, amit próbálkozás nélkül azonnal el kellene dobni,, de tudod mi lesz akkor, ha csak a gyerekek miatt maradnak együtt a szülők? Mert nehogy már sérüljenek szegények és így biztos jobb nekik?


Kegyetlen gyerekkoruk lesz. Azt látják majd, hogy a szüleik már nem szeretik egymást és a kényszer-együttélésből származó rengeteg konfliktus mind rajtuk lesz levezetve előbb-utóbb. A veszekedések, az ordibálások, a folytonos ingerült légkör. Olvasgass utána kicsit a neten: nem véletlen, hogy gyakran már maguk a gyerekek könyörögnek a szüleiknek, hogy inkább váljanak el. Mert jobb egy békés csonka családban felnőni, mint egy boldogtalan egészben.

2011. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Az a szomorú, hogy olyan kulturáltan viselkednek, hogy szerintem a gyerekek nem veszik észre, csak majd akkor amikor beadják nekik, hogy most apu és anyu külön költöznek. Lesz egy új apuka akit majd megfogtok szeretni. Nem fognak magyarázatot találni a dologra. Ezért ülnék le a lányommal, hogy megbeszéljük. Ha egyzserűen az újfickó jobban teszik neki mint a férje, szebben udvaról. Tegye mérlegre a dolgokat, hogy mi a fontosabb neki.


A gyerekek boldogságban éljenek az apjukkal, anyjukkal mivel mindkettőt nagyon szeretik, vagy hagyják el az apjukat akivel csak utána heti-havi rendszerességgel találkoznak. Nem tudnak ezután minden nap együtt lemenni a játszótérre, este mesét nézni.

Egy idegen emberrel lenni, igaz anyu boldog mert ezt akarta, de anyu hogy tud boldog lenni, ha a gyerekek sírnak az apjuk után? Egy idegen ember akinek szintén van családja azaz elhagyta őket tudja úgy szeretni a gyerekekt mint az apjuk?

2011. máj. 7. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!