Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne kelljen...

Mit tehetnék, hogy ne kelljen ezt elviselnie?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm (18), aki távol él tőlem, de a szülei állandóan piszkálják. Pl.: "Kövér vagy!" Vagy hogy "Miért nem csinálsz semmit a ház körül?" (megjegyzem szokott takarítani, stb.); "Miért tanulsz?" Amúgy egyetemista egy másik városban, tehát kollégista, és csak hétvégén jár haza.
2011. máj. 7. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

A válasz az, hogy semmit.

"Furcsa" hely ez az univerzum ahol élünk, ahol szabad akarat van.

Mi magunk teremtjük meg a világunkat.

Mindenki csak saját magáért felelős.

Te is.

Ő is.

Én is.

Mindenki más, csak saját magunk tükre. Tehát úgy bánnak velünk az emberek, ahogy mi bánunk magunkkal.

:)

2011. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Első körben azt mondanám családterápia, súlyos elmebeteg szülőknek.... DE úgy sem mennek el rá. Viszont a Bnőd 18, elhúzhat. NE menjen haza olyan gyakran az ő kezében van az olló és neki kell elvágni a köldökzsinórt, mert a szülők nem fogják.... Most már neki kell döntenie, és ha most nem lesz erős és nem dönt, akkor élete végéig megnyomorítják és befolyásolják a szülők. Fontos megtanulni nemet mondani... Te pedig úgy tudsz segíteni, hogy nagyon szereted és Támogatod!!! és megerősíted a döntéseiben, illetve tanácsot adsz neki. A koli ideális bár nem túl kényelmes, viszont megteheti azt hogy ott "lakik" és nem csak alszik...
2011. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

ööö miért is kéne neked tenni bármit?

Ő szellemileg sérült? Vagy béna? Vagy nem tud kommunikálni?

Vagy 3éves?

Mert ha egyik sem, akkor egy felnőtt ember,akinek magának meg oldani a ezeket a "hatalmas" problémákat

2011. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

3. hozzászóló!! Azért szeretne tenni valamit a kérdező mert (nyilván)szereti a barátnőjét és azt szeretné ha boldog lenne/jót akar neki. Egyszer te is megtapasztalod ezt az érzést.


Kérdező! Szerintem beszélj a lánnyal, hogy szóljon a szüleinek hogy ne legyenek ilyenek, alaptalanul bántják őt. Ha egyedül nem mer a szülei elé állni, menj vele te is! Amúgy az első válaszoló tanácsait ajánlanám én is a hölgynek.

2011. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4. vagyok *a második válaszoló tanácsait ajánlom a hölgynek.
2011. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Én a harmadik vagyok és a hátam mögött lévő 45 év azt mondatja velem, hogy itt nincs mit tenni. Nem lehet mindenkinek minden piszlicsáré gondját a vállunkra venni.

És nem hiszem,hogy bármit még meg kéne tapasztalnom.

2011. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Kedves 45 éves, én a a második válaszoló azt mondom tenni soha nem késő, és ő még harcolni akar. Viszont benne él a tisztelet is a szülők iránt. Ha nem tisztelné őket rég lest@rta volna az egészet...Ezt hívják lojalitás krízisnek. Sajnos a szülők a "kövér vagy"ill "a miért nem takarítsz" mondatokkal érzékeltetni akarják a szülők azt, hogy attól h fenőtt korúvá vált még a gyermekük, és lelkiismeret furdalást keltenek benne. Attól, hogy te egy hasonló helyzetben a behódolást és a tehetetlenséget választottad stratégiádul és nem támogatott senki, attól még a mai napig várod ha valaki segítő kezet nyújtson és végre megtehesd azt a lépést amihez soha nem volt bátorságod...
2011. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan offolunk, de nagyon nem értem miről beszélsz.

Milyen behódolás? Nem ismered az életem, nekem semmi bajom nincs és nem is volt soha a családommal se a szüleimmel,se a gyerekeimmel.

De egy barátnőnek ajánlgatsz megoldásokat egy barát problémájára. Ami teljesen helytelen. Ő nem segíthet,

és nem is lenne helyes, ha beleszólna. Meghallgathatja a barátot, de annak saját magának kell rendeznie a kapcsolatát a szüleivel. ebbe egy barát se szólhat bele.

2011. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos ő nem az a lelkileg erős fajta, én fiatalabb vagyok nála, de erősebb is lélekben. Lehet, hogy mindenki a saját bajáért felelős, de ő sokszor segített nekem, és jó tett helyébe jót várj. Még egyszer köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 7. 15:14
 10/13 anonim ***** válasza:

" jó tett helyébe jót várj". Nagyon szep gondolat.

Baratnod kerte a segitsegedet ehhez a "problemajahoz"? Azert irtam idezojelbe, mert lehet hogy csak Te latod ezt a helyzetet problemanak, O nem.

2011. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!