Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én reagálok igen érzékeny...

Most én reagálok igen érzékenyen erre? A testvérem cselekszik helyesen és én vagyok aki nem ért semmit?

Figyelt kérdés

Sajnos édesapánknak volt egy nagyon súlyos autóbalesete, aminek következtében a gondolkodási módja 90%-ban leromlott (nagyon felejt, van mikor nem tudja mit csinál, szóval nem önnmaga). Sajnos van, hogy rájön az 5 perc és mindenkivel veszekedik, esetenként megbánt, de pár perc múlva már azt sem tudja, hogy mit csinált. De mindezektől eltekintve nagyon szereti a családját és még ebben az állapotban is próbál mindent megtenni, hogy nekünk jó legyen.

A testvérem folyton leszólja, megbántja, soha egy kedves szava nincs neki, úgy bánik vele mint az ócska szennyesével mondván, hogy hát édesapánk veszekedik vele, netán kioktatja, vagy megbántja.

Dehát én mindig azt látom, hogy a testvérem kezdi a veszekedést, apu szitkozódását. S ha megkérem, hogy fejezze már be a mindennapi veszekedéseit, akkor egyszerüen lekurv@áz, majdhogy agyon nem ver.S nem veszi észre, hogy anyum már e nélkül is ki van készülve.

Most kinek van igaza? Mit tegyek, hogy a tesóm kicsit jobb belátásra térjen?


2011. máj. 8. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tesód elég fura.

Szerintem te viselkedsz helyesen.

El kell vele beszélgetni,hogy mégiscsak édesapátokról van szó,illetve meg kell értenie,hogy ilyen balest után türelemmel kell lenni iránta.

2011. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesod igy viselkedik, mert merges. Merges, hogy az apa, akire O hosszu tavra szamitott, beteg lett, nem egy eros jelkepnek all elotte tobbe.

Igy mutatja ki a "gyaszat', hidd el. Az egez vilaggal veszekszik, Veled es anyukadat is bantja a viselkedesevel. O nem akrja igy csinalni, de nem tudja, hogy banataba/csalodasaban/kinjaban hogy kezelje az egesz helyzetet. Egy orvosi kioktatas, ahol mindannyian megjelentek, segithet a tesodnak. Itt elmagyarazzak, mi hozza elo a gondolkodasi problemajat apukadnak, hogy lehet otthon kezelni, es mi a jo reagalas. Meg azt is megtanulhatjatok, hogy mint csalad, hogy segitsetek apukadat es egymast.

2011. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, hiszen egész a balesetig kiváló volt a kapcsolatuk, nagyon apás természetű, ráadásúl ha valami gondja volt apuval osztotta meg (az egyedüli amit szégyellt elmondani,az az volt, hogy megjött a havija)
2011. máj. 8. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerunk akkor, segitseget keresni. Szolj az orvosnak, intezkedjen, igenyeltek egy ismerteto kurzust.
2011. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?


Sajnos ez több irányba is fordulhat, ez a folyamat akár el is mérgesedhet, de meg is mutathat egy olyan utat ahol újra szeretheti és tisztelheti az apját, csak sajnos ez utóbbi ritka.


Sok minden benne van, az is hogy elvesztette az apját akit ismert és most bizonytalan, de bizony benne van az alfa him szerep is (feltételezem tesód fiú) ami elöbb utóbb mindenképp elöjött volna, csak nem ilyen kontrasztosan.


Újra meg kell ismernie az apjával, úgy megismerni amilyen most, arra amilyen volt arra pedig emlékezni, ezt kell elfogadtatni vele.


Ha úgy látod hogy rossz irányba forul ez a folyamat akkor egy másik alfa him szerepre edélyes (külsős) férfi jelenlétét javaslom, ez letöri az agarakat és elegendő ahhoz hogy megfelelö mederbe terelje még idejekrán ezt a viselkedést.

Ne gondolj semmi rosszra, nem kell bántani, nem kell erröl vele még beswzélni sem, elég egy harmadik férfi jelenléte, gyakrabban mint eddig. Ez lehet a pasid, lehet egy rokon, bárki aki erre a szerepre képes, anyukáddal akár meg is beszélheted ezt, de a tesód erröl ne tudjon mi az oka a gyakori jelenlétnek.

2011. máj. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A testvérem (15 éves) és én is(23 éves) lányok vagyunk
2011. máj. 11. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az alfahím felvetést visszavonom, de viszont akkor nem értem a kérdést.

Te 23, tesod 15 és nem találsz eszközt hogy egyszer ebben a dologban megrendszabályozd? Te is ott élsz velük?

Amikor ezt csinálja, közbelépsz, nem hagyod, megvéded apukád, mielött durvulna a dolog jó ütemben elkapod a tesód és beszélsz vele, mit engedhet meg magának és mit nem. És ez csak a kettőtök beszélgetése kell legyen, még anyukád se legyen ott.

2011. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
sajnos mar eleg sok modszert megprobaltam, de a testveremre szo szoros ertelemben semmi sem hat. Sot meg jobban eldurvul tole.
2011. máj. 12. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!