Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan alljak a dolgokhoz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alljak a dolgokhoz? Erzekenyen erintett, hogy a testverem az eskuvojen nem engem ker fel tanunak hanem egy haverjat.

Figyelt kérdés

nekem ez nagyon rosszul esett hisz a felesege a testveret kerte fel tanunak. Az igaz h nem szeretem a feleseget mert szerintem egy pofatlan, kihasznalos csaj, de megis en sokkal tobbet segitettem nekik mint barki mas. Tovabbiakban egyenlore az en hazamban laknak okozva nem kis kenyelmetlenseget, mig osszeszedik magukat anyagilag. en ugy gondolom ennyit megerdemeltem volna.


Nem sokara nekem meg a paromnak megszuletik a babank (addigra szeretnem oket kipaterolni a sajat hazambol hisz kell a picinek a szoba) es szeretnek keresztszuloket de tesomekat ezek utan nem szeretnem erre felkerni. Ugy gondolom nem erdemlik meg.

Ti mit gondoltok errol?


2009. febr. 5. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát nálunk is ez volt. A párom tesója az egyik haverját kérte fel. Nem csináltunk belőle nagy ügyet, bár az a haver, azóta sehol sincs, az ő kapcsolatuk meg azóta is nagyon jó. Az biztos, hogy a mi esküvőnkön nem a bátyja lesz a tanúja. Aztán gondolkodjon el a dolgokon, ha eddig nem tette.

A gyerek miatt jó lenne, ha ezt a szoba kérdést minél hamarabb megoldanátok, mert nálunk volt olyan is a családban, hogy akkor sikerült őket kitenni, amikor az anyukát bevitték szülni. Hát gondolhatjátok: még nem volt kifestve, berendezve a szoba, amikor hazajöttek a gyerkőccel.

Az, hogy nem akarod őket keresztszülőnek, teljesen érthető abban az esetben, ha a fenti történet ilyen mély nyomot hagyott benned. Cselekedjetek minél előbb és sok sikert!

2009. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy gondolom, mindenképpen megérne egy kiadós beszélgetést ez a helyzet.

Te is elmondanád az ezzel kapcsolatos rossz érzéseidet, és ő is megindokolhatná, hogy miért is döntött így.

Azt is érdemes lenne mielőbb tisztázni velük, hogy a picuri megszületéséig van módotok a lakhatásukat biztosítani, tehát már most kezdjék el mérlegelni a további lehetőségeiket.


Keresztszülőknek szerintem olyat/olyanokat válassz, akikben maradéktalanul, minden téren megbízol/megbíztok, akikkel kapcsolatban nincs tüske bennetek.

Hidd el, a pici megérezné a háttérben húzódó feszültségeket, azt meg nyilván nem akarod, hogy csak egy üres frázis legyen számára a keresztszülei megléte.

Ha olyan szerencsés vagy, hogy vannak igazán közelálló barátaitok, akkor nem feltétlenül kell a családból választani keresztszülőt, csak azért, mert régen ez volt a szokás, és így biztosították hogy a gyerek a családban maradjon akkor is, ha árvaságra jut...


Remélem sikerül tisztáznotok.

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok! :)

2009. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Az, hogy ki kit kér fel tanúnak, keresztszülőnek, az a saját szuverén döntése. Biztos, hogy meg volt rá az oka. Ezen nem szabad megsértődni, hanem el kell rajta gondolkodni.

Én úgy gondolom, hogy mind a tanú, mind a keresztszülőség egy komoly felelősségteljes "beosztás". Vagy te nem jelentesz neki annyit vagy az akit felkért többet jelent neki, mint te. (Csak zárójelesen jegyzem meg: rákérdeztél, hogy miért pont ő? Mert hallottam már nem egy olyan esetet, hogy a barátok még gyerekkorukban megbeszélték, hogy egymás tanúi lesznek. Nem erről van szó?)

Visszatérve a keresztszülőségre: én úgy gondolom, hogy olyan párt kell felkérni keresztszülőnek, akiben maximálisan megbíztok, kicsi eltéréssel, de a lényegében egyezik mindenről a felfogásotok, akik akkor is ott lesznek a gyereked mellett, ha esetleg a ti kapcsolatotok megromlik.

Ha benned ekkora tüske van a tanúság miatt, akkor jobb ezt tisztázni, mielőtt döntötök a keresztszülők kilétéről. Lehet, hogy el tudjátok simítani ezt a problémát és akkor tiszta szívvel fel tudod őket kérni. Viszont ha nem, akkor nem szabad, még akkor sem, ha esetleg családi elvárás, hogy a testvéred legyen a te gyereked keresztapja.

Szerintem az, hogy nálatok laknak el kell választani attól, hogy most ki kinek a tanúja, tele vagy most keserűséggel, nem biztos, hogy higgadtan tudsz gondolkodni. (Kicsit érződik az írásodból: Ha nem voltam jó tanúnak, akkor miért lakjon nálunk.) Miben állapodtatok meg? Van egy véghatáridő, amikor el kéne költözniük? Ha nem, akkor épp itt az ideje, hogy keressenek maguknak másik lakást, mert egy kisbaba érkezése előtt nagyon sok dolgotok lesz a lakásban. Próbáld meg higgadt fejjel megbeszélni vele, ajánld fel, hogy segítesz neki lakást keresni, akkor is ha még nem szedték össze magukat anyagilag. Meg kell valahogy oldani, hogy elmenjenek.

2009. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Szerintem maradéktalanul igazad van kedves kérdező!

Tanúnak nem vagy jó, de arra jó vagy hogy a nyakadon élősködjenek, és még ti szorongtok a saját házatokban?

Mindjárt jön a pici, és még nem kapták össze magukat????

Mikor akarják?

Én ezt azért megkérdezném tőlük, hogy tanúnak miért nem voltál jó, de a lakásod meg kell???!!!

Na, ez pofátlanság!!!!

2009. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Keresztszulonek nem a tanu dolog miatt nem akarom oket felkerni, hanem szimplan azert nem mert nem bizom meg tesom felesegeben meg minimalisan sem. Nem tartom egy erett felelosegteljes gondolkodasu nonek es a picit egy percre sem hagynam ott vele. masreszt lusta es a sajat erdekei mindig is elobbre valobbak voltak, nem tud masra tekintettel lenni. Pl h nalam laknak a haztartasba be sem segit, ha fizetni nem fizet semmit legalabb kitakarithatna vagy kimosna vagy vasalna vagy ilyesmi, ha mar en varandosan is kb 10-12 ora szellemi munkat vegzek 5 napon keresztul es sajna mire hazaerek mar nincs lelkierom evvel is foglalkozni, igy anyu segit be a haztartasba. O meg elnezei h anyum a 60+ evevel vasalja az o gonceit. azt hiszem egy ilyen nore ti sem biznatok egy pici babat.


tanu kerdese: nekem ettol fuggetlenul rosszul esett ocsemtol ez a lepes. Hisz en kulfoldon lakom es fontos uzleti meetingeket halasztottam el az eskuvojuk miatt h atszeljem a fel kontinenst h ott legyek. tehat en ezt elvartam volna. de mindegy. kivancsi voltam masok velemenyere h ki hogy van ezzel. a baba szuletese utan mi is hazasodunk a parommal es ezek utan a legjobb baratom lesz nekem is a tanum. Anyum szerint ot kene felkerni de a tortentek utan keptelen vagyok ra.


az igaz h a feleseget sosem kedveltem es alapjaban a kovetkezok miatt egy pofatlan neveletlen kihasznalos manipulalos no. es ezt a termeszetet alapbol nem viselem. ennek ellenere mikor kivandoroltak megis befogadtam oket atmenetileg ami most mar lassan egy fel eve. o ugy gondolja mivel behazasadott a csaladba nekem ez vmi kotelessegem lenne, holott az en reszemrol egy hatalmas nagy szivesseg es a tesom miatt teszem nem o miatta. A parom sem szereti pedig csak most ismerte meg. egesz eleteben vkivel mindig eltartatta magat.

2009. febr. 6. 00:07
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Tegnap 11órás vagyok!

Azt mondjátok meg, h miért kell lepontozni?

Ha veletek történne meg ugyanez, akkor ti is fel lennétek háborodva, és hasonló állásponton lennétek, mint én, vagy a kérdező!!!!

Az normális hogy a saját testvér egy barátot kér fel tanúnak?

Az igaz, h mindenkinek szuverén joga, DE vannak bizonyos normák!Ezek a normák mégpedig azok, hogy álltalában a testvér a tanú, mivel a házassággal, kapcsolattal történhet bármi, de a család a család marad!!!

El kellene gondolkodni azon, h aki lepontozott, mit várna el ebben a helyzetben, és neki hogy esne, ha a testvére a barátját helyezné prioritásba!

2009. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es valaszolo. En nem pontoztalak le csak a zold kezecsket nyomtam meg. es igen igy ahogy irod en is ezen haborodtam fel, h arra jo vagyok h nalam ingyen lakjanak de tanunak nem mert a kedves feleseget nem szeretem. azert annak indoka van es azert nem szeretem mert alapjaraton neveletlen pofatlan kihasnzalos manipulalos lusta koszos csaj. a szeretetet ki kell erdemelni es avval meg nem jogosit fel senkit sem a szeretetre ill a vagyonra mert behazasodott a csaladomban. anyamnal majdnem h negy evig laktak szinte alig adtak haza megis az o szemeben anyam a rossz anyos. az o szulei a mintaszulok akik meg egy k...va koszonomot sem tudtak kinyogni az eskuvuon h a lanyukat elszallasolom. ez nekem nem kotelessegem hanem a reszemrol egy hatalmas szivesseg. en azert a hazert amim van megdolgoztam a nullarol indultam egy vad idegen orszgaban tehat arra semmi de semmi joga nincs. meg elszallasolni sem lenne kotelessegem. a tesomra valo tekintettel teszem de ez nem fogja jelenteni h baratsag lesz belole. a parom sem szereti ot pontosan ugyanazon tulajdonsagai miatt. szerencsere a pici aug kozepen jon de en mar szeretnem oket kipaterolni aprilistol hisz nekem kell a nyugalom es ido h a babaszobat berendezzem.

majd szerintem botrany lesz belole h nem ok lesznek a keresztszulok de ebben a csajban nem tudok megbizni sajnos. a tesomat folyamatosan uszitja anyum es ellenem a kulonbseg h anyum torekszik neki megfelelni en nem. en ugy avgyok vele ez az en hazam az en varam en dolgozom meg erte ha nem tetszik neki valami az ajto ott van ki lehet menni rajat de csomagostul. en nem fogok hozza semmiben alkalmazkodni. talan elo kene teremteni maguknak es nem mastol varni a megoldast. az meg a tesom problemaja h egy ilyen not valasztott sajnalom szegenyt de en nem fogom oket eltartani huzamosabb ideig hisz elso a sajat csaladom a babam es a parom es nem ok.

2009. febr. 6. 08:34
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

8 15ös vagyok!

Én maximálisan megértelek, mert nálunk is van valami hasonló helyzet...

Én sem fogom felkérni a párom testvérééket kereszt szülőnek, mert a csajjal vannak gondok..ezt nem részletezem, de nem ok nélkül született ez a döntés.

Az meg h április közepén kipaterolod őket: nagyon helyes!

Nekd (nektek)pihenni kell, felkészülni a babára, stb...

Azt csodálom, h eddeig nem stresszelted agyon magad!

Na, lehet lepontozni kedves olvasók!!!

2009. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Régiónként változik a norma: valahol a testvér, valahol a barát (aki később a keresztszülő lesz), valahol pedig a keresztapa a tanú.

Engem ne azért kérjen fel tanúnak, mert ez az elvárás, szokás, hanem azért, mert úgy érzi.

Én a legjobb barátnőmet kértem fel, pedig vannak testvéreim, akiket nagyon szeretek, tisztelek, de egyrészt két tanúm nem lehetett, másrészt a családod készen kapod, akár tetszik, akár nem, míg a barátokat te választod.

Ha azért biztosítottad a szállásukat és halasztottál el fontos meetinget, hogy te legyél a tanúja, akkor az elég szomorú. Ha szívességet teszel a saját testvérednek, akkor azt így kell meghálálnia? Akkor szegény testvéreimnek jó sok házasságuk lesz, amin persze mind én leszek a tanú, mert nagyon sokszor kihúztam őket a slamasztikából.

2009. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso hozzaszolo: Nem a tanu kerdese miatt utaztam haza az eskuvore. de szerintem ugy lett volna tisztesseges h eloszor a testvert kerem fel tanunak. Masreszt akkor meg nem laktak nalam, mert ok meg Mo-n laktak en meg mar 8 eve kulfoldon elek. de ugy gondolom ha mar veszem a faradtsagot es ezert kulon repulok tobb mint 24 orat haza atszelve a fel vilagot akkor szerintem egy szep megtiszteltetes lett volna.

MAsreszt nem ismered a korulmenyeket. az ocsemek ahogy irtam negy evet eloskodtek anyumon szinte alig (10,000Ft-ot adtak haza osszessen), ha ebbol le tudod irni mit lehet fedezni akkor jo lenne, mert szerintem nem sokat. tehat mondhatjuk h anyu tartotta el oket ami lehet h anyunak a fiaval szemben kotelessege de nem hiszem h a nojet ki kene tartania. anyam az eskuvore beszallt egy csomo penzzel nem beszelve jo magamrol, mig az o szulei szinte nullaval. megis ennek ellenere az anyum egy rossz anyos a kis csaj szemeben. amikro segitettem nekik megerkezesem utan 2 nappal hulla fardtan viselve a 10 oras idoeltolodast, az etteremben felallitani az ulesrendet ledobbentem h testverem pl az eskovoi asztalhoz a ket haverjat es a feleseget es baratnojet akarta ultetni es nem anyumat. Ha engem nem akart volna odaultetni az ok de azert anyu az anyu es ugy illet volna. amikor kiakadtam ezen es szova tettem a pincer lany is nekem adott igazat h ezt igy illene. erre fel ultette anyut az eskovoi asztalhoz. azert anyu arra jo h penzelje ot meg meg a nojet is de a normak betartasahoz nem. ezt en gustzustalannak tartom mondjuk.

nalam kb egy fel eve laknak de kezd elegem lenni, en fizetem a rezsit anyu veszi a kajat, es mikro a telefonszamlat kifizetettem vele mert csinalt nekem egy jo nagy szamlat akkor meg o volt felhaborodva. kerdem en hol lenne az en kotelessegem oket elszallasolni vagy akar kitartani. es ugy erzem a reszemrol eleg fair h azt mondom aprilis 3 honap alatt lehet vmi albit nezni, de sajnos nekem kellenek a szobaim a baba miatt. mivel parom dolgozni megy es tudjon aludni en at fogok koltozni a haz masik felebe a babaval ahol a gyerekszobak vannak amiben egyenlore ok vannak. szeretnek meg elotte szonyeget es fuggonyt cserelni es persze ha fiu lesz akkor festeni is kell, mert rozsaszin a fal. es nem szeretnem 8 honapos terhesen csinalni. masreszt engem csomo stressz er miattuk h ha mar nem fizetnek legalabb besegitenenek a haztartasba de az is az en nyakamba szakad es h ne szakadjon anyu csinalja. viszont anyu nem tud vezetni itt tavolsagok vannak tehat kocsival kell menni vasarolni es igy teljesen a vasarlas az en nyakamba szakad. es ezt erzem unfairnek h meg munka utan nekem meg ez is legyen a gondom. az h anyu vasalja a gonceit mikozben o internetezik vagy tv-zik szerintem egyenesen felhaborito.


es nem tanu kerdese maitt nem kerem oket fel keresztszulonek hanem pusztan a csajt nem tartom sem erettnek es felelossegteljesnek, sem intelligensnek elegge sem pedig megfelonek barmi normanak es etikettnek h ha barmi tortenne velem o nevelne a gyerekem. egy percre semm biznam a babamat ra. a baba sirna mig o eppen aludna vagy relaxalna mert napi 3 oras munkatol o baromira faradt... ha tesomnak mas szemelyisegu felesege lenne akkor nem lenne ketelyem tesom jo lelku de ez a no teljesen elbutitotta es lehuzta az o nulla szintjere. nem veletlen h tesomnak legjobb baratja aki eleg felsobb korokben fordul meg miota evvel a novel van a tesom nem is baratok tobbe, es az eskuvoi vacsira sem hivta meg nehogy beegjen abban a korben mert a kiscsaj nem tud viselkedni.

2009. febr. 6. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!