Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok szeretni?...

Miért nem tudok szeretni? Miért félek ettől a kapcsolattól (is)? Mit tegyek? Szenvedek ettől az érzéstől, hogy üres a lelkem.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok ,és van egy hatalmas problémám, amitől nagyon szenvedek évek óta. És most is előjött:(

Eddig volt 3 barátom, a mostanival együtt.

az elsőnél 15voltam, 8hónapig jártam a sráccal, egy az egyben papucs volt, nem tudtam vele beszélni ha elmondtam amit gondolok elsírta magát, sosem védett meg és még sorolhatnám, abszolut én hordtam a nadrágot, bárhogy taktikáztam nem tudtam férfias viselkedésre sarkallni, szakítottam vele. Nem szerettem. (18volt)


A 2. kapcsolatom 1,5hónapig tartott, megcsalt a srác, vele jó volt, de az sem volt szerelem. (21volt) én 16.


A 3.kapcsolatom tartott a legtovább, januárban ért véget, 1év 2hónap volt, a srác 19volt. Ő vette el a szüzességem, akkor azthittem ez szerelem, nem tudtam elengedni de nemvolt jó vele...a szex se volt jó. ide-oda ingáztam lelkileg 1x jóvolt vele 1x nem. Mégsem tudtam dönteni... ez ment hónapokon át, az örlődés. Tönkre mentem lelkileg, előfordult hogy zsarolt hogy ő beteg és ne hagyjam el. Elhittem, naív voltam... mégis januárban mondtam hogy itt elég. azóta nem beszéltünk. Mint kiderült nem 1x csalt meg, én annak ellenére hogy nem szerettem sosem mentem félre.


A jelenlegi kapcsolatom 1,5hónapja tart.

És az elején a srácnál éreztem hogy ez igen! menni fog, végre szerelmes vagyok, ilyet sosem éreztem még, minden tali előtt görcsölt a hasam, izgultam...

de mostanra ez elmúlt. Jó vele, de valami megváltozott. Kívánom Őt, de olyan mintha már nem lenne akkora extra mint az elején. Ismét félek, és picit ingadozok mint az előzőnél.

Félek hogy ő is papucs lesz, félek hogy elnyomom, félek hogy nem fog semmiben sem kezdeményezni, félek hogy nem leszek és nem maradok nő mellette... és nem érzem azt hogy szerelmes vagyok:(


Ugy érzem nem tudok szeretni. Tudom nekemis van 100000000.... hibám, ő elfogad velük. de én egyből kiszurom azt ami nem tetszik benne, és nem tudom elfogadni.

Egyszerűen nem tudom elfogadni a másik hibáit.

Valamitől félek, talán a régi dolgoktól.

Annyi a különbség hogy vele nagyon kívánom a szexet, de nem lehetek vele csak azért.

Ma szakítottam vele... aztmondtam nekem ez nem fog menni.


De ez sem megoldás, eddig 4 különböző külsejű-modorú sráccal hozott össze a sos és egyikbe se zúgtam bele.

úgy érzem nem tudok szeretni senkit... nem megy.

Akarok egy boldog kapcsolatot, de szerintem már bennem van a hiba. Mondja hogy neki jó velem, várja a talikat. Olyan mintha bepánikolnék ilyenkor hogy

1.túl kötötté válik a kapcsolat, és megfojt.

2.nem maradok nő mellette, hanem döntésképtelenné és papuccsá válik, és ismét én hordom a gatyát

3.nem lesz igazi férfi nem fog pl. kezdeményezni szexben

4. nem tudom majd annyira szeretni mint ő engem


eddig azt akartam hogy belém essen, mert úgy éreztem meghalok érte.

de mostmár... nemtudok lelazulni... stresszelek ha rá gondolok félek, az egész kapcsolattól.

Fájt megmondani ma neki...fogalmam sincs jól döntöttem-e.

NA DE MI VAN VELEM? MIÉRT NEM TUDOK FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETNI SZINTE SENKIT? MAGAM SEM???:((((


2011. máj. 9. 11:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

bocsánat a mostanival együtt 4*


és a mostanival sem feküdtem még le!

csak az előzővel aki elvette a szüzességem


és a vicces az hogy a mostaninál éreztem hogy vele menne e kapcsolat

2011. máj. 9. 11:47
 2/19 Kései Sirató ***** válasza:
30%
Talán túlságosan önző vagy és csak magadat szereted.
2011. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

bocsánat hogy hosszú, de ezeket nemtudok megbeszélni senkivel , mert anyám is azt mondaná amit szokott "hülye vagy, minek kezdtél bele... mindig ezt csinálod" de az elején nem érzem így, honnan tudhatnám, remegtem 3hétig azon hogy megcsókoljon a srác...hát honnan kellett vna éreznem h nem fog menni?


Már el sem mondom neki, mert lehurrog csak magamba tudom megoldani HA MEGY... de már nem megy:(


Annyi minden van a lelkemben h nem tudnám se leirni se szavakba önteni ,csak fáj...

2011. máj. 9. 11:51
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Át kellene gondolnod, hogy hogyan viselkedsz egy kapcsolatban, valóban képes vagy e őszintének lenni, és megbízni a párodban. Jót tenne, ha a pároddal minél többet beszélgetnétek, beleértve az érzéseitek is. Ez segíthetne egy harmonikusabb állapothoz. Ha javul az önismereted önmagadról és a párkapcsolatodról a képed, akkor meg fognak szűnni a problémáid. Add önmagad, manipuláció nélkül, légy őszinte és nyitott.
2011. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Amikor elkezdtem olvasni, azt gondoltam, nem találtad meg az igazit, és csak nem megfelelő emberrel hozott össze a sors.

De a végére az lett az érzésem, hogy önző vagy. Azt mindjárt kiszúrod, mi a másik hibája, miközben azt hiszed magadról, tökéletes vagy. Egyszerűen kijelentetted, miattuk ment tökre a kapcsolat, te semmiben se vagy hibás.

Pedig ha magadba néznél egy kicsit, és elgondolkoznál azon, ha adsz időt magatoknak, ha megbeszéltétek volna a dolgot, lehet, most már boldog párkapcsolatban élnél. Nem taktikázni kell, hanem őszintének lenni.

2011. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes módon én is azt látom, mint az előző válaszadók, mégis pont fordított következtetést vontam le, mint az elsők.


"Egyszerűen nem tudom elfogadni a másik hibáit." - az én tapasztalatom az, hogy ez olyankor fordul elő, amikor valaki nem szereti saját magát. Aki rendben van magával, nem választja le magáról sem a rossz, sem a jó tulajdonságait, hogy aztán azokat átvetítse másokra, az könnyebben elfogad másokat.


Gyanús, te arra lettél nevelve a szüleid által, hogy soha nem hibázhatsz, tökéletesnek kell lenned. Akit ezzel ver a sors, annál szükségszerű (pszichológia), hogy a saját rossz tulajdonságait nehezen fogadja el. Ezekkel tennie kell valamit, hát leválasztja magáról. Így viszont az elmélet nem stimmel a gyakorlattal, hiszen a valós tapasztalások azt mutatják, az életedben vannak olyan események, amik nem történhetnének meg, ha tökéletes lennél. Sebaj! Két megoldás is kínálkozik. 1, A valóság elutasítása. 2, A hibák másokra kenése.


Nálad a második eset működhet.


Megoldás? Önismeret, saját hibáid elfogadása, "rossz" tulajdonságaid integrálása a teljes énedbe. Mihelyt elfogadod, hogy az emberek nem tökéletesek, neked sem kell annak lenned, a hibákból sokat lehet tanulni stb. -fokozatosan képes leszel elfogadni másokat is a maguk teljes (rossz és jó tulajdonságok együtt) valóságában. Amikor pedig a teljes embert látod a másikban, nem csak néhány válogatott tulajdonságát, képes leszel elfogadni és szeretni is másokat, a mostani fenntartások, félelmek nélkül. Nem egy csapásra, hanem folyamatként, egyre jobban.

2011. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"hülye vagy, minek kezdtél bele... mindig ezt csinálod"


Anyád ezt szokta mondani? Mert akkor 12:23-nak valószínűleg igaza van.

Olvasd el ezt a könyvet:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek az elõzõ hozzàszólóval.


Viszont valami a lelked mélyén megkeményitett, én a helyedben azt keresném meg. Ha csak beszélgetésre elmész pszichológushoz, az majd segit neked ezt feloldani.

Ahogyan irtad te magadat sem szereted, és ezért veszed észre màsnak a hibàit is.

2011. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy olyan oka van, amit a leírtakból nem tudunk megállapítani, mert neked magadnak sem jutott eszedbe. Mondjuk lehet, hogy csak az, hogy 18 éves vagy és még kicsit éretlen, évek múlva ez magától változni fog!
2011. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Eh , nem akarlak megbántani de az egész csak nyafogás:)

Nem tudom mik az elvárásaid, de szerintem elsősorban a párkapcsolataidban azt kell nézned, Te teljesítetted e a tőled elvárhatót?Megtettél e mindent azért, h jól érezzétek magatokat és egymást?

Kezdesz kinőni a nagy belezúgós, önámítós már már bálványimádatba fordulós tini beleszerelmesedésekből és ez nagyon helyes.Aggodalmaid reálisak , de jobb lenne ha leválnál ezekről a gondolatokról és elfoglalnád a buksidat mással, mert úgyis úgy lesz és azt fogod érezni amit,ahogy Te most azt még el sem tudod képzelni:))

Pont abban korban vagy amikor tapasztalatokat kell szerezz és pár év múlva ki fog alakulni sokkal körvonalasabban mi az amire vágysz és mi az amit ezért örömmel nyújtani szeretnél.

Az ürességet azért érzed mert csókolózás közben nincs tűzijáték mint a filmekben?A film csak film , az élet az máshogy működik.Sokkal többet ér a reális gondolkozás, mint a nagy érzületek, főleg ha a társad meg tud nevettetni és jól érzed magad a társaságában és általában korrektek vagytok egymáshoz.De ahhoz, h mindenki jól járjon egymással , tevőleges résztvevője kell legyél a kapcsolatnak és ne csak elvárásaid legyenek.


Ja és próbálkozzatok a beszélgetéssel is mert abból, le tudjátok szűrni egymás értékrendjét, világképét:)


Bocs a stílusért, de nem hagyhattam ki:))

2011. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!