Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben a helyzetben...

Pusztai szittya kérdése:

Szerintetek ebben a helyzetben kinek van igaza? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Munkatársamról van szó. 6 évvel ezelőtt nősült.A lagzi után bejelentette az anyja akivel élt a panelban addig, h kiköltözik falura a nagyszülőhöz mivel ő már öreg és törődni kell vele.

Ők pedig maradtak a lakásban és irány a bank ahonnan szép pénzt kaptak és abból szuperül kipuceválták 100%ig.5 év alatt le lett tudva a bank kölcsön.Most h elhunyt a nagyszülő az anyuka bejelentette , h jön vissza a panelba mert nem is szeret falun és szépen ki is költöztek a fiatalok.Ugyanis ő még akkor megmondta állítólag, h nem marad végleg falun.

Fiatalok; megint irány a bank; újabb horribilis bankkölcsön (egész életükbe fizetni fogják kb.) és vettek egy másik panelt;csak most annyi lenne az igényük , h a anyuci paneljére(2szobás az is) elköltött pénzecskéjüket(amit 5 évig törlesztettek)szeretnék anyucitól viszont látni.

Egyszerű volna a képlet ha a falusi házat el lehetne adni de eladhatatlan és onnan szeretné látni a részét az anyuci további 4 db testvére,mivel eltartási szerződés nem volt.

Nos jól teszik e, h a fiatalok az anyukát zargatják a pénzükért?Jól van e az,h az anyuka nem hajlandó fizetni semmit(nem is volna honnan... talán bank).Most mindenki becsapva érzi magát.

És ami a poén azt mondja az anyuci , h örüljetek , h ingyen lakhattatok 5és fél évig a lakásában.De amit ráköltöttek abból jóval több mint 5,5 év albérlet jönne ki.Na de ilyet , h egy anya albérletet kérjen a gyerekétől nem is halottam még.


2011. máj. 9. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1. Kinek a nevén van anyuci háza??

2. Oké, hogy ott laktak "ingyen" de felújították belefektették a pénzüket.

A srácnak hány tesója van??

2011. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

"Anyuci" kérte, hogy újitsák fel teljesen a lakást? Egyáltalán tudna valamiből fizetni a fiataloknak? Vagy adósodjon el ő is teljesen? És egyáltalán miből fizetné a banki kölcsönt, ha venne fel?

A dolognak két oldala van, mind a két oldalt ismerni kéne.

2011. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
A pár nevén volt a kölcsön? Milyen címen vették fel, mi volt rá a fedezet? Ha számlákkal igazolni tudják a felújításra költött pénz, akkor azt kérhetik az anyától. Kérdés, hogy mennyire érné meg pereskedni a szülővel. Az ingatlan így is úgy is rá száll majd a gyerekre...
2011. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy anyuci simán mondhatja azt is, hogy Ő nem kérte meg a munkatársadat és a párját arra, hogy hitelt vegyenek fel és abból -gondolom én- lakhatóvá varázsolják anyuci lakását.

Innentől kezdve meg követelhetik a 5millió forintot, senki se kérte meg őket erre. :(( Csak az ő igényük volt gondolom, hogy élhető/lakható körülmények között lakjanak ott 'ingyen'.

2011. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én nem költenék más lakására annyit, hogy bankkölcsönt kelljen felvennem. Anyucin meg nem lehet a pénzt behajtani, ha nincs neki, így sztem zargatni is felesleges, csak vitát szül. Én max annyit tennék, hogy Anyucinak megmondanám, hogy a végrendeletét az én javamra írja meg.
2011. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Elég húzós ügy. Tulajdonképpen valamelyest igaza van mindenkinek. Merthogy tényleg, ingyen lakhattak ott a "gyerekek" DE! Ha anyuci tudta, hogy vissza fog jönni, akkor gerincesebb lett volna, ha szólt volna a gyerekeknek, mikor felújították a lakást, hogy ne várják, hogy ő azt megtéríti nekik, mert akkor valószínű, nem fektettek volna bele.

Ha meg a "gyerekek" tudták, hogy anyuci vissza fog jönni, akkor gondolkodhattak volna előre, hogy mi lesz akkor. Egyébként én nem kezdtem volna el felújítani a lakást, ha nem íratták rám.

Ez így a "gyerekeknek" kidobott pénz volt, amit nem visszaadni elég szemétség, de természetesen minden joga megvan ehhez az anyukának. Más kérdés, hogy onnantól kezdve én a tájékára se néznék anyucinak. Mert becsapott.

Anyuci becsapta őket, én így látom, viszont ők is gondolkodhattak volna kicsit okosabban. Tanulságos lecke ez számukra:(

2011. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, hogy anyuci szorgalmazta-e, hogy a fiatalok puccba vágják a panelt. Ha igen, fizessen, ha nem...
2011. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak a fiatalok eléggé körülteintőek. Mielőtt költöttek a lakásra ezeket tisztázni kellett volna. Amennyiben az édesanya nem kérte a felújítást, akkor elég gáz követelni a költséget.
2011. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Legvegso esetben, erdemes helyreallitani a lakas "eredeti allapotat" Nem szep dolog, tudom, de hamar ugyis elmergesedik a dolog, akkor nem mindegy?
2011. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha anyuka menne abba a lakásba amit most vettek?
2011. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!