Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyen helyzetben végülis...

Ilyen helyzetben végülis kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Tizenéves vagyok, és mint sok más fiatal én is busszal járok iskolába. A problémám egyes utasok, leginkább nyugdíjasok viselkedéséből fakad. Nem tudom azt tolerálni ahogy lelöknek a buszról, hangosan beszélik meg milyen bunkók a fiatalok mert nem lesik azt folyamatosan, hogy ők mikor akarnak leülni. Félreértés ne essék, bárkinek szivesen átadom a helyem, jöjjön oda szóljon és el is van intézve. De ha lökdösnek akkor - mostmár sajnos reflexből- lököm arrébb őket elég határozottan. A "Haladjunk már a felszállással!" halmazba tartozó beszólásokra pedig a "Dolgozunk az ügyön nem látod?!" szokott lenni a válasz. Erre álltalában csend a válasz. Belátom lehet, hogy túl heves reakciók ezek, tisztelem én az öregeket de a koruk még nem jogosítja fel őket a fiatalabbak eltiprására. Kérdezem én: Akkor tehát én vagyok a szemtelen fiatal és nekem el kéne mindezt tűrnöm? Mi a helyes cselekedet ilyen esetben? Köszi a válaszokat. jóéjt.
2010. nov. 27. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom őket. Itt még olvashatsz más történeteket is róluk: [link]
2010. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán neked van igazad. De azért sose felejtsd el, hogy esne pl.nagymamádnak, ha úgy beszélne vele valaki, mint a fiatalok némelyike. Már ha van nagymamád. Ha nincs, úgy talán minden egyszerűbb.
2010. nov. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

A korodhoz képest érettek a meglátásaid!

De tényleg a legjobb meglátása előttem szólónak volt.

2010. nov. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen kedves 2. válaszoló van nagymamám szerencsére 2 is, mindketten busszal járnak. De én úgy gondolom, legalábbis nagyon remélem, hogy ők nem ilyen állat módon közlekednek és nem tesznek folyamatosan cinikus megjegyzéseket. Aki nem szól meg és nem lök fel azzal nem szoktam paraszt módon viselkedni természetesen.
2010. nov. 28. 14:04
 5/12 anonim válasza:
Mindenféleképpen mind a kettő korosztálynak tisztelettudóan kell bánni egymással. A helyet ha kérik átadni de a lökdösődés nem megoldás.
2010. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is számtalanszor jártam úgy, hogy a villamoson ülve, éppen elbambulva arra figyelek fel, hogy hangosan morog valaki, hogy "fiatalok, így megy úgy". Azért sem adtam át a helyem, ha kell neki szépen szól, hogy szeretne leülni.

Szerintem vannak, akik idős korban valahogy elvesztik a józanságukat, vagy nem tudom, és képtelenek normálisan viselkedni. Megoldás az lenne, ha legalább a reggeli csúcs idejében fizetniük kéne az utazáshoz, így megkönnyítve a dolgozók és diákok bejutását.

2010. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én nagyszüleimnek pedig nyugodtan mondja meg valaki, ha nem tetszik valami, elvégre felnőtt emberek. Azért mert valaki idős, még rá lehet szólni, hogy viselkedjen kicsit normálisabban.
2010. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem arra gondoltam, hogy nagyijaid bunkón viselkednének, ilyen eszembe se jutott! Inkább arra, hogy sok idősebb ember sajnos megkeseredik vagy elbutul, azaz képtelenné válnak az alkalmazkodásra. Nem mondom, hogy mindenki alkalmazkodjon hozzájuk, de kétségtelenül a fiatalok rugalmasabbak, még nem akkora stressz nekik egy tömegközlekedési eszközön való utazás (és ennek járulékai), mint az időseknek. Arra már gondolni sem szeretnék, hogy bármelyikünk behülyülhet 70 éves korára (tisztelet a kivételnek). Most fiatal vagy. Úgy gondolom, túl nagy józanságot, rugalmasságot és értelmet vársz bizonyos emberektől, mert még a közelében sem jársz, sem a koruknak, sem a problémáiknak.

Ezt jóindulatúan írom: addig örülj, amíg nem tudsz ezekkel azonosulni. De azért ne döngöld le őket. Valaha ők is csak olyan fiatalok voltak, mint mi.

2010. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van akkora stressz a fiatalabbnak, munkába igyekvőnek is a tömegközlekedés. Netán nem szeretne elkésni, vagy aznap ír egy nehéz zh-t, és ilyenkor tényleg borzasztó, hogy még fel is lökik vagy leugatják, mert nem figyel minden felszállóra. Az idősebbeknek pedig max az okozza a stresszt, hogy elkapkodják az olcsó tejet, vagy kicsit többet kell várnia az orvosnál.

Tényleg az itt a probléma, hogy a korral elveszik az emberből az empátia, vagy ha rosszmájú akarok lenni, azt gondolom, hogy nyugdíjasként elvárják, hogy mindenki rájuk figyeljen, mert x évet átdolgoztak.

2010. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én azt vettem észre, hogy ahogy telik az idő, egyre agresszívebbek az idősek. amikor szállnék le a buszról, ő meg lökdösődve jön fölfele, szólok neki, hogy legalább várja már meg, amíg leszállok, aztán még neki áll feljebb...

kedvenc sztorim: el volt törve a bokám, gipsszel a lábamon ültem a buszon, és hallgattam, ahogy szidják az öregek a fejem, hogy "jaj a mai fiatalok nem képesek átadni a helyet"...

régen mindig átadtam a helyemet, ma már olyan vagyok, hogy ha látok egy idős embert, átadom, de ha látom, hogy bunkózik, vagy a járókeretét fölemelve sprintel a busz után, majd pont az én ülésem mellett jön rá, hogy ő öreg, és fáj a dereka, kell a hely, annak nem adom át..

bunkónak tartom magam emiatt, de sajnos ideáig fajultunk mi is..

beszólni viszont mindig mérlegelek, hogy ha egy 6 éves állna le nekem pampogni, akkor mit csinálnék. tehát törekedek, hogy olyat mondjak, amiért én se dobnék le egy óvodást a buszról a vészkijáraton keresztül.

2010. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!