Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul? (lent)

Én gondolom rosszul? (lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a párommal 3 éve vagyunk együtt. Neki van egy nővére, akinek volt pár futokapcsolata(pár honapos)és most összejött egy fiuval, aki nagyon rendes-legalábbis szerinte illetve a családja is ezt gondolja köztük a párom is..Kb. egy fél éve annak, hogy feljött először az, hogy a párom el akar jegyezni engem, azután ez valahogy "abbamaradt".Most pedig ujra feljött ez az egész eljegyzéses dolog, azzal a különbséggel, hogy akkor előbb a nővéréjéknek legyen az eljegyzés és csak utánna a mienk..A nővére azzal a fiuval fél éve van együtt ellentétben a mi 3 évünkkel, és a nővér az idősebb, tehát neki kéne előbb férjhez menni, de én ugy érzem, hogy akkor nem számit itt a mi3 évünk,amig mi együtt vagyunk..Nem illetne meg minket az az "lsőbség"hogy akkor hadd tartsuk meg előbb mi?Nekem ez miért esik rosszul?Nem vagyok irigy a nővérére egyáltalán, örülök, hogy rendes pasit talált, de én ugy érzem, hogy azért mi végig együtt voltunk a párommal akkor is amikor ő még csak futokalandokba volt!Szerintetek?Mi a véleményetek?Igazam van, vagy talán tulreagálom?
2011. máj. 9. 20:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat kimaradt az E betű a 8.dik sorbol: "elsőbség"
2011. máj. 9. 20:44
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

hmmm. én 3évvel a megismerkedésünk után már a második gyerekemet vártam.

nem tudom. szerintem kiharcolnám az elsőséget

2011. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

"vagy talán tulreagálom?"


Eléggé.Nem a középkorban vagyunk,hogy elsőbbsége legyen valakinek bármi okból is.

2011. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, háát igen csak az a helyzet hogy mi alig vagyunk 20éven felüliek igy még mi nem akarunk babát, viszont a családi harcot nem szeretném, de azért nagyon köszi a tanácsot és várok még tanácsokat, véleményeket!
2011. máj. 9. 20:47
 5/14 A kérdező kommentje:
De ezzel az erővel akkor amikor mi voltunk kb. féléve együtt, akkor is lehetett volna eljegyzés simán..de hát ugye nem..
2011. máj. 9. 20:49
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne házasodhatna a fiatalabb először? Ilyen hülyeséget...ha a nővérének nem lenne senkije 40 éves koráig akkor is meg kellene várnotok? Na ne már...
2011. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem? Mi az,hogy abbamaradt? Kinek az engedélye kell hozzá?A fiú vesz egy gyűrűt,odaadja a lánynak és megtörtént az eljegyzés.Nem kötelező családi ebéd körben megtartani ezt,lehet kettesben is.Azt sem értem,hogy miért gond most,hogy egyik héten a tiétek van a másik héten meg a nővéréé? Elveszi előletek a figyelmet? Vagy miért idegesít ez téged.

Különálló pár vagytok.Ha ők fél év után akarnak lejegyzést az az ő dolguk,ahogy a tiétek is,hogy miért nem léptétek már meg korábban.

2011. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát igazad van utolso előtti, ez az, hogy addig nem várhatunk mig ő 40éves koráig sem talál magának valakit! Az utolsonak meg talán ugy tudnám megfogalmazni, hogy a párom családja nem szeretné, ha egy évben több esemény lenne, nem szeretnék összesüriteni, anyagilag sem,és most igy meg kell adnunk az elsőbséget sajnos,és az nagyon bánt, hogy a mi 3 évünk nincs egy picit szemelőtt tartva, vagy talán egy kis tisztelet felénk..:(Köszi a válaszokat!
2011. máj. 9. 20:55
 9/14 A kérdező kommentje:
Ugy érzem, hogy a nővérnek nagyobb a "hatása"vagy az "ereje"mint a kisöcsijé(páromé)és ezt a párom tiszteletben tartja és azért nem lép előbb!
2011. máj. 9. 20:58
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz,hogy a párod vegyen neked egy gyűrűt és feltegye a nagy kérdést,ahhoz a szülőknek nem kell a pénztárcájukba nyúlni.Ez a ti dolgotok.Ha puccosabbat akartok és a fél rokonság előtti nagy egymásra borulást,akkor pedig várjatok és duzzogjatok,hogy már fél éve sem volt merszetek csinálni semmit,így a hajó elúszott.
2011. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!