Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mát tényleg mindennek a...

Ez mát tényleg mindennek a teteje! Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Nagypapám rákos, mi, a vőlegényemmel itt lakuk a nagyszüleimnél mert jelenleg új házat építünk ahova beköltözhetünk. Addig is mindenben segítek a nagyszüleimnek, amiben csak tudok. De néha teljesen megőrjítenek. Most például kint voltam, süteményt sütök és szeretném befejezni mire párom hazaér. Papám eddig aludt de most felkelt és kiült a konyhába és halál lazán rágyújtott miközben ott kevertem a krémet... ez kiverte nálam a biztosítékot. De ez nála mindennapos, volt hogy kint ettünk és tök természetesen rágyújtott. Mamám megtesz érte mindent, de tényleg, erején felül teljesít, viszont papám úgy kezeli mint a legutolsó ...-át. Én még a kutyával is szebben beszélek mint Papa a nagyimmal. Nagyon idegesít hogy nem szólhatok vissza neki mert akkor én vagyok a rossz mert mamám úgy védi, mintha ő lenne az atyaúristen... (kiskoromban volt h megverte mamámat, engem többször megkergetett részegen az utcán is) egy szóval, tönkretette a lánya, a fia és a felesége életét is. Mama viszont nagyon sokszor papát védi. Papámnak saját polca van a hűtőben, amihez én hozzá sem nyúlhatok, külön CSAK NEKI főz. Ezzel nincs is baj, de úgy rám/ránk parancsol h hozzá se nyúlhatunk.. egyszóval a hangnem nem tetszik. Mert én is főzök itthon, bevásárolok, de természetesen abból ehet mindenki. Én nem tudnám azt mondani a lányomnak/unokámnak h ne egyen belőle :-S Szerintem nem tisztességes amit velem/velünk csinálnak. Papa a legdurvább.. a két kezét össze kéne tennie hogy ott áll mellette valaki, de én többször is hallottam ahogy nagyimat elküldi a k...a anyjába! :-S és nem szólhatok vissza mert mamám engem fog leszidni :-S Papámnak mindent lehet :-S Bocsi hogy hosszúra sikeredett, de adnátok valami tanácsot? Teljesen megőrülök már itthon.
2011. máj. 10. 16:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is jobb ha nem csinálsz semmit,az ő házuk.
2011. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ott gyújt rá ahol akar....majd ha kész lesz a házatok te is azt csinálsz benne amit akarsz, ott ahol jól esik.....ennyi
2011. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon a rágyújtáson lovagoltok :-) Ez a legkisebb gond :-S Engem az (is) zavar hogy nem tudok vissza szólni neki hogy ne bánjon így mamámmal, tudjátok milyen rossz azt nézni amikor mama kínálgatja a kedvenc kajájával amit egész nap csak neki főz, és papa elküldi a k..va anyjába hogy majd akkor eszik amikor akar és hagyja már békén?!
2011. máj. 10. 17:22
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Ezen te se, és mi sem tudunk segíteni....papád ilyen, a nagyid pedig beleszokott az évek alatt...ő már nem tudná elképzelni az életet máshogy...amikor összekerültek lehet, hogy nem tetszett neki, de akkoriban még nem nézett ki jól egy válás, lenézték az elvált asszonyt, ő pedig szépen megszokta, h semmibe veszik...ez már nem fog megváltozni. Költözzetek el minél hamarabb...
2011. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha sok alkalom után se képes felfogni, hogy ne kínálgasson, akkor azért rá lehet szólni erélyesebben. Mondjuk anyázni nem kell.
2011. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Belegondoltál már abba hogy ennyi idősen milyen reménytelen ilyen betegségben szenvedni? Belőle lehet hogy így jön ki a feszültség....... ami teljesen természetes (is lehet)
2011. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kerezo,

Flegma a valaszod. Te a kremmel meg a cigizessel kezdted. Minden logikus, odafigyelo valaszolo, az elso problemaddal fog foglalkozni, olyan sorrendbe ahogy irtad.

Egyebkent, hidd el, mint irtam, semmi baja nem les a habodnak, ha papa epp a konyhaban cigizik, mig Te kevered.

2011. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem akartam flegma lenni, és elhiszem hogy nem lesz semmi baja a krémnek, csak itt telt be a pohár nálam. Szerintem alapvető hogy amíg kint eszik valaki, nem gyújt rá és nem fújja a szájába a füstöt. Mert nem olyan nagy a konyhánk hogyha ő rágyújt az egyik sarokban nem ér el a másik emberhez.

2011. máj. 11. 11:48
 19/19 anonim válasza:
100%

Megmondom őszintén, hogy ha komolyan bele gondolok, akkor kb a két nagyszülői ág hülyeségeit összeadva át tudom érezni a problémádat.

az egyik nagypaám 6 évig volt egy strók következményeként kissé lebénulva, a másik nagypapám rosszul hall, de nem hajlandó hordani a hallókészüléket és az egyik nagymamám vese beteg.

Ők 70 évvel ezelőtt születtek, te 20-al, de még a szülők is legalább 40-el . Borzalmasan nagy idő, és nem egy generációs szakadék van köztetek, hanem minimum kettő, ha nem inkább három. Tudom, hogy nem bírnám ki, ha a nagyszüleimmel kéne náluk laknom mert annyira mások vagyunk, annyi a zavaró hülyeségük. De ez nem csak az én szememben van így mindenki szemében, hiszen a szülők sem véletlenül költöztek el a nagyszülőktől. Bennük még az a mentalitás él, hogy mindig mindent jobban tudnak, és az a dolguk, hogy a következő generációt megtanítsák. Önmagában szép gondolat, de esélyem sincs arra, hogy a jó zsíros jó sós, ételekről lebeszéljem a nagymamámat, mert én nem kapálok, robotolok egész nap a földeken nem a nappal együtt fekszem, ezért ha én azt ennél el is patkolnék 40 évesen.

Még az idő is más, amiben élünk. Nagyszülők félóra óra pontosságal vannak, reggel, mit reggel hajnalba valamikor kellnek, este sötéteédkor fekszenek, ehez képest az én szüleim elő szeretettel kerekítik az időt negyedre félre stb. Nekem az idő csak akkro jó, ha perc pontos.

Igen borzalmas dolog látni, amit írtál. Belegondoltam, elképzeltem látom magam elött a helyzet a külön polcot az abszurditást, és a tehetetlenséget. Mert nem tehetet meg, hogy kiosztod őket, nem teheted meg, hogy meggyőzöd őket, hogy neked van igazad, hogy nem jó világban élnek. De anagymamád sem teheti meg, hogy segítsen meggyógyítsa élete párját, hiszen 40-50 évet úgy éltek le, hogy ott volt a másik. Kitartottak egymás mellett lényegében jóban rosszban, és nem tudhatjuk, hogy miért. Ehez képpest most itt a rák, ami önmagában ilyesztő, és kétségbe ejtő betegség. a legjob fizikai és mentális állapotú embert is megviseli, hát még akkor egy idős embert. Náluk kell laknod, tehát nem lehet igazán tökéletesen nyugodt, hogy veletek minden rendben lesz...stb.

És akkor ott van a nagypaád tehetetlenül sodródik. Nem tudjuk milyen rák, milyen stádium, hogy halad a kezelés, van-e egyáltalán kezelés, az biztos, hogy a dohányzás nem segít neki. Ha jól értem inkább a gonosz jött ki belőle, mint a csak azért is legyőzöm a rákot élharcos....

Csöppet sem irigylésre méltó helyzet, de ha valakinek, akkor neked van a kezedben a megoldás kulcsa. Te nem vagy pánik hangulatban, mint a nagymamád, te nem vagy rosszindulatú, mint a nagypapád...és minden bizonnyal bocsáss meg, hogy ezt így mondom, de te fogod őket túlélni. Most válsz felnőtté és most alakul ki a saját véleményed, értékrended. Nem azt mondom, hogy hódolj be ugyanúgy lásd a hibákat és tanulj belőlle, sportolj, fuss egy kört szerezz egy boxzsákot, de ne hagyd, hogy az ő idegességük rád ragadjon, és belőlled törjön ki, ezzel egy újabb szakadékot nyitva.

Sok sok erőt és kitartást, és ami ennél is fontosabb mentális friseséget kívánok neked!

2011. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!