Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Grr, mit csináljak a férjemmel...

Grr, mit csináljak a férjemmel most?

Figyelt kérdés

Tegnap be kellett volna tennem pénzt a bankba, de elfelejtettem, gondoltam majd ma. Ma reggel a bank le akarta venni a lakástörlesztőt, de néhány ezer forint híján sikerült csak.

Férjem jól felhúzta magát, hogy most biztos büntetőkamat, stb.

Felhívtam a bankot, hogy tudunk-e korrigálni, ha most befizetek, illetve mire számítsunk.

Mondta a hölgy, hogy 5-10 Ft (igen, aprópénz!) késedelmi kamat rájöhet emiatt, de 3 napon belüli késésnek nincs túl nagy jelentősége, sokszor előfordul. Egyszóval legrosszabb esetben tíz forintot buktunk a mutatványomon.


Felhívtam a férjemet, hogy nyugi, nincs gond, mindjárt bemegyek befizetni, a bank is jól vette a szitut.

Erre ingerülten mondta, hogy de ne csináljam már, hogy nem fizetem be, mert jajj mi lesz... Megismételtem, hogy MOST indulok mindjárt, de még három napon belül is beleférne, ne pánikoljon, semmi nem történt. Ő továbbra is haragszik.


Hozzátenném, hogy apám folyamatosan azon élcelődik, hogy szegény majdani közös gyerek, egyikünktől jobb memóriát fog örökölni, imnt a másiktól (tehát a férjem se a memóriájáról híres).


Most már én is felhúztam magam, hogy mi a fenének kell ennyire felfújni ezt? Oké, elfelejtettem, de nem lett következménye és még ma pótolva lesz.


Tudjam be annak, hogy ma valamiért harapósabb kedvében van?


2011. máj. 11. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ilyen...

de minden hülyeségen...bezzeg ha ő felejt el valamit,az nem baj...


én ilyenkor azt mondom,h ok,akkor innentől intézzen ő mindent (magától a botlot se találja meg,nemh mást)

akkor csendbe marad

2011. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy ez ilyesmi rendszeres-e nála... Ha nem, akkor csak ma van rosszkedve, vagy lehet jobban megijedt a kelleténél, hogy mi lesz most a törlesztéssel, és ezért mérges, még nem oldódott fel.

Ha rendszeres, akkor azért ezt valahogy rendbe kéne tenni...

2011. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 napietus ***** válasza:

lehet a fal felé szállt le az ágyról. nekem is ma kell mennem csekkeket feladni, jó hogy kiírtad a kérdést, már teljesen kiment a fejemből :P


egyébként én férjem is néha hülyeségért lecsesz, amikor meg összetörtem a kocsiját (ráadásul otthon volt az enyém is, magam sem tudom, miért az övével mentem), annyit mondott, hogy nem baj, szívem...pedig akkor azt hittem, hogy a fejem leszedi...szóval nem lehet őket kiszámítani :P:D

2011. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amúgy nem ilyen, ritkán szokott rám förmedni. Talán ezért húztam fel magam én is jobban ezen.

Báááár, most vizsgaidőszaka van, lehet, hogy emiatt is feszültebb.


De akkor se értem a reakcióját, mert nem csináltam akkora bajt, mint ahogy beállítja. Mérgemben már mondtam neki, hogy várja egy tíz forintos érme az asztalon, kártérítésként...


Csak én is felhúztam magam, mert ez az ő lakása (az enyémben élünk, az övén van a hitel) és nemrég teljesen egyedül szerveztem le, hogy jó pénzért ki tudjuk adni. Így a lakás fizeti a saját törlesztőjét és még marad is az albérleti díjból. No meg az albérlők is nagyon korrektek, az elmúlt hónapokban semmi gond nem volt velük, ha elfelejtünk (háhá!!) elmenni az albérleti díjért, ők szólnak, hogy mikor adhatják.

Ja, az utalásos fizetést a férjem ellenezte - most pont ezt a pénzt tenném be a bankba.

Szóval GRRRR.

2011. máj. 11. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk meg én (nőként) vagyok ilyen. Nem az 5-10 Ft-os kamat miatt, hanem azért mert könnyelműségnek élem meg. Na persze, ha én követem el, akkor megbocsátható bűn. Szóval szerintem felejtsétek el az egészet. Ilyenek vagyunk kész. Egyébként megjegyzem, hogy én nem is szóltam volna róla a férjemnek. Egyszerűen bementem volna ma a bankba és befizetem. Persze lehet a férjed kapott a néhány ezres hiányról sms-t. De akkor se tulajdonítottam volna neki nagy figyelmet. De hangsúlyozom, hogy csak akkor ha én követem el, ha megkérek valakit, valakire bízom a dolgot akkor én is morgok miatta.
2011. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kapott sms-t (ezen borult a bili reggel), illetve a befizetésről is neki megy az sms. Az ő nevén van a számla, nekem meg meghatalmazásom van hozzá.

Na mindegy, befizetem, ő meg pukkadjon meg :)

2011. máj. 11. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!