Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbeadnád e a gyermekedet...

Örökbeadnád e a gyermekedet -nem újszülött, hanem nagyobb gyermek- ha nem tudnád biztosítani a nevelésének anyagi feltételeit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 11:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe nem.


Nevelőszülőkhöz igen,mert törekedni szeretnék arra,hogy visszakaphassam őket...


Hála égnek nem állunk így,de el tudom képzelni az az élethelyzetet....

2011. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nagyon-nagyon rossz anyagi helyzetbe kerülnék, akkor ha más út nem járható, akkor max. átmenetileg állami gondozásba adnám és éjjel-nappal dolgoznék, hogy újra egyenesbe jöjjek. De ezt a helyzetet is csak akkor tudnám elképzelni, ha összedőlne a ház, minden ingóságomat maga alá temetve, kifosztanák a bankszámlámat és az összes családtagomat egyszerre veszíteném el.
2011. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Levágtam volna a két kezem, ha erre került volna sor.

Pedig 17 évesen szültem.Segítségem semmi nem volt, csak a férjem.De az én fiam semmiben nem szenvedett sosem hiányt.Decemberben már nagykorú lesz.

2011. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ez most valóban "tényállás", vagy csak bedobtad, mint közvélemény-kutatást?


Válaszom: aki valóban szülőnek érzi magát, inkább ő saját maga nem eszik, de a gyermekének akkor is előteremti. Vagy viszi magával oda, ahol az ő kenyerét is biztosítják.

2011. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha már addig neveltem, azután sem mondok le róla. Ha munkám nem is lenne, a gyerek után kapnék pénzt + munkanélküli segély, ezt mind a gyerekre költeném, nem bánnám, ha nem lenne vacsora előttem, de a gyerek ne szenvedjen hiányt. Az megoldható lenne. Plusz minden "aljamunkát" elvállalnék azért, hogy javuljon a helyzet.
2011. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az a helyzet, aminek elkerülése végett egy anya bármit - bármit! - megtenne. Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy erre bárki azt mondja, lemondana a gyerekről.. lehet, hogy önzőség, és a gyereknek jobb lenne jó körülmények között felnőni, de én sem lennék képes lemondani róla. A legrosszabb verzió az átmeneti gondozás.
2011. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

soha

olyan nincs hogy ne oldjam meg,ha kell takaritom más wc-jét,de ha a gyerek múlik rajta akkor beállok k.rvának (de ugy hogy senki ne tudja,mert a gyerek hátrányát érezheti)

2011. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
SOHA! Ha valóban nagyon nagy baj lenne, akkor inkább nevelő szülőkhöz vagy valamelyik családtaghoz átmenetileg, de bele is halnék, ha le kellene mondanom róla!
2011. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A múltkor hallottam egy beszélgetést a játszótéren. Az egyik anyuka panaszolta, hogy nem talál munkát már több mint 2 éve, csak BPJ-t meg családit kap. Teljesen egyedül van a gyerekkel, az apa eltűnt, segítsége nincs. Az albérletet nem tudja fizetni, örül, ha kenyeret tud venni. Azt mondta, azon gondolkodott, hogy örökbeadja a gyerekét, hogy legalább neki jobb élete legyen...

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon hogyan lehetne megoldani egy ilyen helyzetet...

2011. máj. 11. 12:22
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak helytelen kifejezest hasznalt. Arra gondolhatott, hogy neveloszulokhoz adja, mert akkor visszakaphatja, de ha orokbe adja, akkor nincs vissza ut.


Hogy a kerdesre valaszoljak: ha ilyen helyzetbe kerulnek, eloszor rokonhoz probalnam kuldeni, ha nincs ilyen, akkor neveloszulokhoz, de orokbe nem adnam, hisz azzal egy eletre lemondasz a gyerekedrol es azt fejezed ki, hogy nem akarsz a szuloje lenni tobbe.

2011. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!