Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a szülők szerepe...

Mennyi a szülők szerepe abban, hogy testvérek közt szoros, jó kapcsolat legyen?

Figyelt kérdés

És tartós is legyen !

Vagy ez csak a gyerekeken múlik ?


2011. máj. 11. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Meghatározó, nagyon nagy a szerepük.
2011. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Sok!

Már ha csak azt nézzük, hogy létezik az elkényeztetés, a nagyobb figyelem ráfordítás, elhanyagolás...

Szülőkön nagyon sok minden múlik!!!


Ha veszel egy csokit az egyiknek, akkor a másiknak is illik/kell. Ha megkülönbözteti a szülő az egyik gyereket a másiktól, joggal alakul ki a féltékenység, a düh, az utálat.

2011. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A dolog 90%-ban a szülőkön múlik! Attól a pillanattól kezdve, hogy eldöntitek a testvér érkezését, be kell vonni az idősebbet az egészbe. Mesélj neki, milyen jó lesz, ha kistestvére születik, lesz kivel játszani, szeretni fogják egymást, stb.. Készítsd fel, mi vár rá! Nem szabad, hogy féltékeny legyen vagy kizárva érezze magát a családból, hogy veszélyeztetve érezze a pozícióját.. Persze minden testvérpár veszekszik, de neked el kell ültetned bennük az egymás iránti szeretet magjait, ez erősebb lesz minden összezördülésnél.

Persze a gyerekek személyisége is közrejátszik a szoros kötelék kialakulásában, de ez tényleg csak annyiban befolyásolja a dolgot, hogy éppen lelki társak vagy csak szerető családtagok lesznek-e belőlük.

2011. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, ez a jó kapcsolat elsősorban nem a gyerekeken múlik, hanem a szülőkön.

Azon, mennyire ismerik a saját gyerekeiket, mennyi nevelési tudással - ösztönössel vagy szerzettel - rendelkeznek, ők maguk milyen emberek, személyiségűek, milyen értelmi és érzelmi esetleg tanultsági, műveltségi szinten állnak, milyen az apa-anya férji-feleségi kapcsolata, és így tovább...

2011. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már megvannak 5 és 7 évesek fiú lány, és a minimális vitáikon kívül nagyon szeretik egymást. Sokszor ölelkeznek, játszanak együtt.

Egyformán bánunk velük, vagyis igazságosan. Némi különbséggel azért, amit igényelnek, de még nincs féltékenység.

Csak izgulok mi lehet később. Olyan jó lenne, ha közel lennének szívben egymáshoz mindig !

2011. máj. 11. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülõkõn is mùlik és a gyerekeken. Hiszen felnõttkorban màr a szülõ nem àllhat mögöttük.

Sajnos ilyenkor néha kialakul a testvérek közötti irigység, vagy azt is el lehet mondani, hogy a belépnek ùj emberek is mint pl. a férj a feleség.

2011. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam nagyrészt a szüleim miatt volt rossz a kapcsolatunk. Mindig kriizáltak engem és hozzá hasonlítottak. Nem voltam én se rossz gyerek, jobban is tanultam mint ő, csakhát, nem akartam vallásos suliba, meg teológiára menni és pap lenni. Ráadásul még rockot is hallgattam. Ez már elég volt, hogy megkapjam, hogy sose leszek olyan, mint a tökéletes tesvérem. Elég is volt, hogy gyerekként megutáljam, épp hogy kezd rendeződni a viszonyunk, én 23, ő 29
2011. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehát meghatározóan a szülőkön múlik.

Tulajdonképpen az is, két vagy több gyermeket nevelnek-e.

Az az általános tapasztalatom, mintha a kettőnél több testvér esetében kevesebb lenne a civódás, a féltékenység, mintha a testvéri kapcsolatok melegebbek, kiegyensúlyozottabbak lennének.

2011. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóra reagálva.

Vajon miért van az, ha a szülő az egyik gyereket előnyben részesíti akkor a gyerek a tesóra haragszik meg. Értem féltékenység, de a szülő akire meg kellene haragudni nem ? Vagy mert gyerek még, nem így fogja fel egyszerűen ezért ? Most ezzel nem azt akarom, hogy akkor most haragudj meg rájuk, csak próbálom kibogózgatni ezt a fonalat.

2011. máj. 11. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:

A szülő szeretetét szeretné. A szülője a másikat jobban szereti. Ezért a másikat utálja, nem azt, akinek az elismerésére vágyik.


Szerintem egyébként nem a szülőkön múlik. A húgom 3 évvel fiatalabb, és nem emlékszem, hogy anyu egymásra erőszakolt volna minket. Volt egy bizonyos pont az életemben, ameddig a húgom csak a testvérem volt. Aztán minden megváltozott, "értelmes" lett, és azóta a barátom is.


A mi anyánk szerepe ebben max. annyi lehetett, hogy amikor alkoholista lett, akkor csak egymásra tudtunk a tesómmal támaszkodni.

23/L

2011. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!