Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Viselkedhet így egy apa? Mit...

Viselkedhet így egy apa? Mit lehetne vele tenni?

Figyelt kérdés
Anyámmal néha veszekednek, mindkettőnek borzasztó a stílusa, nagyon nehéz természetük van. De apám egyben nagyon csúnyál beszél velünk is, ha egy neki nem tetsző mondat elhangzik, sokszor egyből kiabál, csúnyán leosztja az embert, a féltestvérem ezért is nem tartja vele a kapcsolatot, úgy megsértette már. A húgommal, anyámmal és velem is ilyen, de mi tűrünk, nyelünk, mivel ő a pénzkereső. Azonban pár napja nagyon átváltott bunkóba, senkihez nem szól egy szót sem, úgy tudom, anyámmal veszekedtek, de velünk miért ilyen? Mi tesómmal nem szóltunk hozzá egy rossz szót sem. Elzárta a kocsikulcsot, van egy boltunk, annak is elrakja a kulcsát, holott eddig sosem csinálta ezt. Mégis milyen jogon foszt meg minket ezektől?! Nekem még csak-csak odaadja a kulcsokat, de szólni nem szól egy mukkot hozzám sem. A húgommal is bunkó, lecsapkodja a telefont. Nem értjük mi a baja, nem szóltunk hozzá tényleg egy rossz szót sem, igazából mindig is lesz*rt minket, anyám nevelt minket (holott együtt vannak). De azért ez akkor is durva, hogy szólok hozzá, és nem válaszol. Mi üthetett belé? Ha anyámmal veszekszik, miért kell velünk bunkózni? Hozzáteszem, anyámnak igaza volt ezúttal, mert az ember bizonyos szint felett nem képes tolerálni a másik bunkóságát. Ti hogy kezelnétek a helyünkben? Tesómmal már mindketten nagyok vagyunk.
2011. máj. 11. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék vele..megkérdezném mi a fene bajod van fater?
2011. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra is csak leosztana... ráadásul sosem lehetett vele érzésekről, gondolatokról beszélgetni.
2011. máj. 11. 21:19
 3/5 anonim válasza:
te mint gyerek nem hiszem hogy belelátsz a dolgokba mármint hogy kinek miben van igaza. az hogy bunkó az lehet hogy így fejez ki valamit. de a legegyszerűbb ha odamész hozzá és megkérded mi a baja veletek és nem csak a kocsikulcsér vered a nyálad!
2011. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha leoszt. Akkor is próbáld meg kiszedni belőle, hogy veletek mi a baja...már ha érdekel..
2011. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy első voltam. Még vmi eszembe jutott.

Tehát lehet alapból bunkó, enyém is ilyen, de azért nagyjából ki lehet vele jönni. Általában igaz, hogy ha nyugodtan, nyitottan közelítesz, akkor megnyílik a másik fél is.

De szerintem Te nagyon haragszol rá, és ez süt is belőled is, meg tesódból is, és mivel érzi, hogy anyud oldalán álltok, azért viselkedik így. Gondolom nem ez az első eset, hogy ez a felállás, és ő így védekezik. Nem hiszem, hogy neki jó, hogy így vagytok, csak mivel egy dög természete van, képtelen rá, hogy ő lépjen elsőnek...


Én azt csinálnám, hogy kérdeznék, és ha bunkón válaszol, akkor mondanám szépen, nem idegesen, hogy apa, én nem vitázni akarok, hanem megérteni, hogy mi a gond...és azért "mindenkiben van kutya", biztos van oka azért, pl. nem segítetek neki, vagy csak a buli, meg a haverok, vagy mittudomén...

majd írj, hogy mi lett...szió

2011. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!