Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kéne békülnöm anyukámékkal,...

Ki kéne békülnöm anyukámékkal, de nem tudom hogy kezdjem? Nem tartottam velük a kapcsolatot az utóbbi időben, és úgy érzem jobb ez így, de!

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,18 évesen érettségi után jöttem el otthonról 200 kmrel odébb munka és szerelem miatt. meg az iskolát is ott kezdtem el.

Eleinte minden hétvégén mentem haza,aztán már csak havonta,végül 2-3 havonta. És most már csak telefonon beszélünk de azt se olyan sűrűn mint régen.

Mindig mikor hazamentem vittem egy csomó kaját,meg még egy kis pénzt is adtam. De volt olyan h nem tudtam a szüleimre annyit szánni,szégyen nem szégyen inkább magamnak vagy páromnak vettem egy új ruhát. persze ilyenkor hallgathattam h nem igaz h én nem tudok segíteni,mikor ők mennyi ideig gondoskodtak rólam,meg van egy rahedli ruhám és én önző vagyok mert csak magamra gondolok,nekik nem is segítek,stb... Ilyenkor mindig bűntudatom volt h milyen hálátlan vagyok,egy idő után már nem volt kedvem hazamenni,így nem mentem,lassan egy éve. csak telefonon beszélünk,de olyankor ha neki áll anya mondani h vigyek nekik ezt azt,vagy küldjek pénzt vagy más egyebet,.gyorsan elköszönök,és inkább lerázom.

Még csak azt sem lehet elmondani róluk h munkanélküliek és azért kéne az én segítségem. Apukám és anyukám dolgozik,hitelük nincs a bevételük olyan 300 ezer ft körül van,és ebből élnek hárman. Apu,anyu és hugom aki most megy majd főiskolára,de nem államira. Mikor utoljára beszéltem anyukámmal,akkor azért kértek pénzt mert ki kell fizetni majd a hugom fél évét. Most a hugom is haragszik rám,mert nem adtam pénzt,és megmondtam h ha nem voltak olyan jegyei h államira felvegyék,akkor halasszon menjen el dolgozni és majd abból a pénzből kifizeti ő a suliját. Feltettem azt a kérdést is h egyáltalán miért jelentkezett mikor az érettségig is csak bukdácsolva jutott el? Mára már ott tartunk h ha beszélünk is telefonon 10 perc után veszekszünk.

Tudom h ez így nem jó,és békülnék mindannyiunkkal,de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá. Igazság szerint nem akarok én meghunyászkodni és mindenbe bele egyezni h adok és adok,csak azért h normálisan viselkedjenek velem.


2011. máj. 12. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van teljes mértékben...


Békülj, de ne hagyd magad lehúzni.

2011. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ez nem kívánságműsor. A szüleid olyanok, amilyenek. Nem valószínű, hogy meg fognak változni pusztán attól, hogy Te ezt szeretnéd. Ha nem akarsz, nem kötelező nekik pénzt adnod. Felnőtt emberek, ahogy írod, nem is szorulnak rá. Egyszerűen mondd meg legközelebb, hogy Te mit szeretnél, és ha ez nem megy, akkor nem nagyon van mit tenned. Ha normálisan állsz hozzájuk, a magad részéről mindent megtettél, amit kell.
2011. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik, hogy nem tudsz többé nekik pénzt adni, mert te már a saját családodat tervezed. Fiatal nő vagy, aki pár év múlva gyermeket szeretne biztos háttérrel, saját kertes házzal, ahol a gyerek játszhat az udvaron, gyűjtesz autóra, esküvőre...az életedre, hisz most kezdted, neked ezeket meg kell alapozni. Húgodnak annyit tudsz segíteni, hogy egy-két könyvét megveszed, de ne te fizesd ki a félévét.
2011. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a szüleid havi 300 e Ft ból nyugodtan élhetnek...A hugod suliját is nyugodtan állhatnák,...

Biztos nehéz,de neked magadra kell gondolnod a jövödre.nincsenek rászorulva ne adj pénzt.Tedd félre....

Próbálj velük rendesen beszélgetni,ha nem megy sajna marad ez a helyzet.

2011. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, és az előttem szólókkal is egyetértek.

Ha ezeket a gondolatokat leírod nekik és elküldöd akár levélben, akár e-mailban, elkerülöd, hogy szóbeli vita alakuljon ki köztetek.

Írd bele, hogy "kölcsön", esetenként minimális összeget TALÁN tudsz adni, de a te életedet neked magadnak kell felépíteni, és mivel ebben te másra nem számíthatsz, mindent magadnak kell megoldani.

Írd bele. hogy szereted őket, hiányoznak, de ezt meg kell érteniük. Nagyon szívesen hazamennél már látogatóba, de ha az anyagi dolgokon kívül mást nem várnak tőled, akkor nem látod értelmét.

Majd válaszolnak valamit. Vagy nem.

2011. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kellene tudjanak az anyagi helyzetedről egyáltalán. Gondolom ezt már késő firtatni.

Nem szép tőlük ez a viselkedés.

Próbálj békülni, és mondani nekik, hogy nektek még előttetek áll a jövő, az élet, és próbálsz nehezen spórolni erre arra. Nem szeretnéd összekeverni a szeretetet az anyagi dolgokkal.

Mondd, hogy igenis ha bajban lennének anyagilag segítenél, de itt nem erről van szó, hanem úgymond luxusról. Nem pedig, hogy nincs ennivaló , ruha stb.

Nem vagy köteles tesódról gondoskodni ne legyen lelkiismeretfurdalásod. A szüleidről inkább, de nem ebben a helyzetben. Tudom ezt nehéz nekik elmondanod. De akkor meg elmondtad, és majd látják, és te is meglátod, hogy te kellesz nekik , mint ember, vagy a pénzed. És eldöntöd, hogy melyiket adod.

Sajnálom a szitudat !

2011. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!