Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akkor állsz készen a házasságr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor állsz készen a házasságra, ha úgy érzed papír nélkül is boldogok lennétek egész életetekben, vagy akkor, ha úgy érzed, hogy a házasság lenne az, ami kifejezné kapcsolatotok komolyságát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ahhoz, hogy boldog legyél, az én véleményem szerint nem kell papír, ezért is nem vagyok házasságpárti.
2011. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
94%
Magam nevében csak: akkor éreztem magam készen,mikor olyan emberrel találkoztam életemben először, hogy azt gondoltam róla: na! vele le tudnám élni az életem...és persze ez akkor jó, ha kétoldalú :) ... a másik érzés az volt, hogy annyira jó nekem (minden szempontból megfelel), hogy szinte meg sem érdemlem :)
2011. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Én úgy gondolom nem a papír oszt szoroz a kapcsolaton,az érzelmeken,ergo egész más funkciója van...nálam biztos nem a komolyságot jelentené inkább formaság hivatalos cécó.lehet ez így csúnyán hangzik a lényeg amit gondolok az az hogy nem a papír alapozza meg a tényleges kapcsolatot.Már ha ugye igazi érzelmek vannak mögötte.
2011. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
akkor álltam rá készen, amikor úgy éreztem, hogy vele akarom leélni az egész életemet, és képes vagyok vele sorsközösséget vállalni. nekem erről szólt az esküvő és a házasság is erről szól.
2011. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Én pedig akkor, amikor tudatosult, hogy nélküle nem tudnám leélni az életem.

Leélni mással is le tudtam volna. Csak nem így.

2011. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Akkor, amikor már úgy érzed, hogy a házasság nem csak egy papír... :)
2011. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"ma 15:29"

Teljesen egyetértek!!!

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy kész a házasságra, ha nem akarsz egy "még-jobbat", illetve ha nagyon tisztán érzed azt, hogy a társad és Te egy egészet alkottok. Nem csupán azért vagy boldog, mert ő veled van, hanem azért, aki Te lehetsz mellette. És amikor nem azt veszed, hogy mennyit kapsz, kaphatsz, hanem, hogy úgy adhatsz, ...hogy nem vársz érte semmit.
2011. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én házasságpárti vagyok, ha komolyan gondolja, házasodjunk össze, ha nem gondolja komolyan, akkor nincs harag, de ne raboljuk egymás idejét. (Persze nem azonnal, de néhány éven belül.)

A házasság a végleges elköteleződés SZÁNDÉKÁT jelenti számomra. (Tudom, hogy nem garancia, de a szándék is fontos!)

Szerintem akkor áll készen a házasságra az ember, amikor ezt a részét látja a dolognak (az elköteleződést).


De ha valaki papír nélkül is boldog (ehhez mindkét félnek úgy kell gondolni, hogy nem kell papír), azt is el tudom fogadni. Én nem ilyen vagyok. Nekem úgy tűnik, hogy akinek "nem a papír számít", annak számít csak igazán, hiszen ha nem számítana, akkor simán aláírná a párja kedvéért... (itt arról beszélek, amikor egyik - általában a nő - akarja, másik nem). Nekem ebben benne van, hogy az illető elvan, szereti, boldog... de mindig egy jobbra vár, csak talán lusta ahhoz, hogy keressen.

2011. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
34%
apukám azt mondta, ne ahhoz menjek hozzá, akivel le tudnám élni az életem, hanem ahhoz, aki nélkül nem :) így tettem. egyébként sztem akkor állsz készen a házasságra, ha úgy érzed, nem csak papír :) mint valaki írta itt. érettségi bizonyítványt is csak akkor kapsz, ha bizonyítottad, hogy elég "érett" vagy, nem? az is "csak papír" pedig...
2011. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!