Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

A falra mászom, ha meghallom ezt, hogy csak egy papir.

Én tiszta szívemből szeretem a párom, és minden vágyam, hogy a felesége legyek, együtt legyünk családként, jóban és rosszban is. Nekem az sem számítana, ha nem lenne lagzink, meg nagy esküvőnk. Én a felesége szeretnék lenni.


Akik azt gondolják, hogy csak papir, azok minek házasodtak össze? Szerintem a kérdés túl megy azon, hogy a hitel miatt. Nem hiszem, hogy annyian ahányan azt mondják, hogy csak papir, mind a hitel miatt házasodtak volna össze.


2009. júl. 6. 22:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
58%
szerintemis csak papír meg minek házasodjunk,hogy 2 év múlva elváljunk? bocs a kivételnek.
2009. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fontos a házasság. Persze beleugrani sem jó hirtelen, de ha 2 ember szereti egymást és már együtt élnek jópár éve akkor oké.
2009. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Szerintem az már rég rossz, ha valaki együtt van a párjával, és abból indul ki, hogy nem megyek hozzá, mert ugyis elválunk... akkor minek vannak együtt???
2009. júl. 6. 22:46
 4/48 A kérdező kommentje:
ja és előre leirom, hogy nem értékelek/pontozgatok, mert teljesen értelmetlen és felesleges funkciónak tartom.
2009. júl. 6. 22:47
 5/48 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom lehet most csak azért mondom,mert épp nem vagyok szerelmes, de nem tudnám elképzelni magam feleségnek meg szerintem ugyis válás lenne föleg a mai világban lassan már egy megcsalás sem számít nagy dolognak ismét bocs a kivételnek.
2009. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%
Én azért nem fogok soha templomi esküvőt, meg lagzit tartani, mert nos a rokonság... hogy úgy mondjam hagy maga után kívánnivalókat.
2009. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azok érvelnek így, akik nem akarnak megházasodni. Azt szokták mondani, hogy "nem a papírtól lesz boldog együtt két ember", illetve hogy "szabadság nélkül nem létezhet boldog kapcsolat". Nomost, én azt gondolom, hogy a papír hiánya is vezethet állandó konfliktusokhoz: hány olyan kérdést látni nap, mint nap az oldalon, ahol a kérdezőnek pusztán annyi a baja, hogy a párja nem akarja feleségül venni...


Szabadság-témában pedig úgy gondolom, hogy arról a szabadságról, amit a házasságellenesek védelmeznek, egy őszinte kapcsolatban az ember önként is képes lemondani.


A saját történetem úgy néz ki, hogy engem megcsalt az egykori barátom. Már együtt éltünk, bemutatott a szüleinek (előttem soha senkit, ezért reménykedtem, hátha velem komolyabban tervez), látszólag boldogok voltunk. Aztán egyszer csak észrevettem, hogy megváltozott a viselkedése, és gyanús dolgokat kezdett művelni (állandóan kikapcsolva tartotta a telefonját, fél napokra is eltűnedezett, azt mondta, a barátjához megy, de az nem tudott erről...). Egyszóval egyszer lebukott, mert véletlenül lementett egy msn-beszélgetést, amit a szeretőjével folytatott.

Számon kértem, erre annyit mondott: "Miért ne csalhatnálak meg? Talán hozzád tartozom? Talán a feleségem vagy? Talán eljegyeztelek? Látod, egyiket sem. Akkor meg nincs jogod számon kérni. Én egy szabad ember vagyok, azt csinálok, amit akarok. Ha nem tetszik, költözhetsz!"

Nos, ezek után kijelentettem, hogy addig nem kezdek komolyabb kapcsolatba, amíg biztos nem leszek abban, hogy össze fogunk házasodni. Nem kérek többé a "szabad emberekből", nem kérek többé a megalázásból... Vagy felvállal mindenki előtt, vagy elmehet a sunyiba.

A férjemmel egyébként példásan boldog házasságban élünk, szinte soha nem veszekszünk (nincs min), és úgy érzem, végre megbecsülnek. Azzal, hogy vállalta ország-világ előtt, hogy csak én kellek neki, és senki más, bizonyította a komoly szándékait.

2009. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nemcsak egy papír, de nem érzem azt, hogy szükségem volna arra, hogy papíron is leírjam, hogy jóban-rosszban. Mellette vagyok 10 éve, már nem vakar le magáról. ;)

28/N

2009. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
86%

Azért alapvetően azok szokták mondani, hogy az csak egy papír, akik nem akarnak házasságot kötni,mert úgy érzik, hogy anélkül is összetartoznak.


Mi 22 éve vagyunk együtt párommal "papír" nélkül.

2009. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
96%

tudom, hogy a legtöbb nőnek nagyon fontos, főleg ha még nem volt férjnél.


nem az a lényeg, hogy papírral vagy papír nélkül van két ember együtt. ha igazi párkapcsolat, akkor nem számít a papír. ha megvan a papír, akkor és nem igazi párkapcsolat, mert mindegyik éli a saját kis világát, akkor sincs jelentősége.


és nem attól lesz egy életre szoló kapcsolat (ha van egyáltalán ilyen), hogy papír van róla.

2009. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!