Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki akar használni a menyasszon...

Ki akar használni a menyasszonyom, vagy szeret?

Figyelt kérdés

45 éves férfi vagyok, túl egy házasságon. Életem első 40 éve azzal telt, hogy komoly egzisztenciát építettem a családom, a gyermekem számára. Az első feleségem mindenben támogatott, nevelte a gyermekünket, én mégis kikészültem a pénzhajhász élettől, a munkaadói felelősségtől, folyamatosan ittam, hajszoltam a nőket, feleségem csak az utóbbi időben ismerte be, hogy tudta, kalandjaim vannak, dehát mi lett volna vele, ha elhagy, hisz szeretett és most is szeret. Bejártuk családommal a világot, felépítettünk két komoly házat, feleségem szüleivel laktunk az egyikben. Aztán arra eszméltem, hogy elmaradtak a barátaim- feleségem féltett tőlük engem és a gyermekünket is.

Nem szerelmi házasság volt részemről, korán, anyáméktól menekülve vettem el őt, a kezdetekkor sokáig nyomorogtunk együtt. Mindezek-, az italozás és a félrelépések ellenére maximálisan kiszolgáltam a családomat mindenben, ők voltak az elsők feltétel nélkül.

Ezzel együtt sokáig foglalkoztatott, hogy talán nem késő még új életet kezdeni szerelemmel, szerelemből, kevesebb megfeleléssel a család, a munka és a külvilág felé. Betegséget betegségre halmoztam, és a vállalkozásom is kezdett befuccsolni. Ekkor úgy döntöttem, kilépek a házasságomból.

Mindent, amit felépítettem, ott hagytam nekik, egy lakást tartottam meg mindössze, így is bőven volt furdalásom, amiért ennyi év után nem tartottam ki mellettük, különösen akkor, amikor kiderült, feleségemnek is komoly gondot okoz már a régi, közös, nagy ház fenntartása, amelyet úgy szeret, hiszen a készpénztartalékaik elfogytak.

A feleségem a mai napig szeret, én voltam az egyetlen férfi az életében, úgy érzi, haláláig törődnie kell velem, figyelni, vigyázni rám, és én ezt értékelem. Baráti a kapcsolatunk.


Később megismerkedtem egy tőlem 13 évvel fiatalabb nővel. Éppen akkor, amikor még nem tudtam helyre tenni magamban feleségem elhagyását, és azt sem, hogy még élni, szabadon, felelősség nélkül nőkkel ismerkedni akartam, ahogyan azt a kori házasságom miatt sosem tehettem felvállaltan. Fura mód hozzá, a családomhoz és a nőkhöz is ragaszkodtam a magam módján. Feleségem emellett mindent megtett, hogy visszacsábítson "haza" nem tudva, hogy sosem mennék vissza a furdalásom ellenére.

Az új barátnőm hozzám költözött, de nagyon féltékeny lett, hogy ennyire őriz-vigyáz a feleségem, aki elzárkózott az új kapcsolatomtól, megmagyarázhatatlanul haragudott a barátnőmre, pedig én mindent megtettem a családomért így is: naponta felhívtam őket, gyakran találkoztunk, orvosunk, könyvelőnk közös maradt, sokmindent elintézett nekem a feleségem, ha nem kértem, akkor is, én pedig a gondoskodásért cserében -és még mindig furdalásból- gyakran több napos családi programokra mentem velük, mint régen. De nőként sosem érdekelt többé a nejem.

A barátnőm nem értette ezt, sokat veszekedtünk, valamiért nem bíztam meg benne, csak a feleségemben... A barátnőm igyekezett megfelelni nekem, de nehezen hittem, hogy nem csak kihasznál, hanem tényleg szeret. A családom sosem fogadta őt el. Sokat veszekedtünk, mígnem elhagyott...

Nemrég rájöttem, nem tudok nélküle élni. Vállaltam, vállalok mindent, amitől korábban elzárkóztam, hogy velem legyen, gyereket, közös életet, válást az első feleségemtől.

Azonban ebben a mostani helyzetben fogalmam sincs, miként biztosíthatnék számára rendezett életet, úgy, ahogy anno a családomnak. Ő nem vágyik luxusra, nem kér semmire, de összeszorul a szíve, látom, amikor elmegyünk egy kirakat mellett, és én nem tudok venni neki semmit... nem követelőzik, csak annyit szokott megjegyezni, gyereket szeretne már, kifut az időből- és én is.

Én most életemben először beosztottként dolgozom, azt csinálom, amit szeretek, nagyon kevés pénzért, de folyamatosan gondolkozom, miből és milyen vállalkozásunk legyen, hogy jobban élhessünk- pillanatnyilag a napi ételre is alig van pénzünk... Ő a szeretett hivatását adta fel, hogy együtt élhessünk, most egészségügyi gondjai miatt nem tud dolgozni egy ideig.

A minap kifakadt a nyomorgástól és azt mondta: mégis, mire akarom én az új életemet alapozni, ha mindent az első családomra hagytam?

Nincs szívem őket megfosztani a szeretett házaiktól, de az is felőröl, hogy látom, a barátnőm, akit rövidesen szeretnék feleségül venni, őrlődik... Szerinte én őt a kapcsolatunk első éveiben kihasználtam csak, és nincs jogom ezek után azt kérni tőle, hogy a munkáját elhagyva éljen velem együtt szinte nullából, amíg újra nem tud dolgozni. Gyereket szeretne mielőbb.

Szeretem őt, nagyon boldog vagyok, hogy visszajött hozzám. Nem iszom már és nem kell más nő- csak ő.

Mégis azt érzem, nem ért meg engem...

Szerintetek?

Köszönöm a válaszokat.


2009. márc. 12. 07:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
65%

08.49:Hogy miért törődik vele az ex?Merta gyermekei anyja és társa sok éven át,nem egy önző szuka!Amit a volt nejjel közösen szedtek össze,ahhoz semmi köze kurvincának,hiába is szeretné mereszgetni benne a seggét!És hála égnek nincs az a bíróság,aki neki ítélné,ha egyszer otthagyta!max annyit ér el a kérdező,hogy elveszti azt is amije van,ha pereskedik!Méghogy a semmiért van vele ? A lakás,meg az hogy eltartja,az semmi??!!!A csajszinak 32 évesen mije van?Ennyi év alatt nem tud semmit felmutatni?Furcsa,de mástól bezzeg elvárná!

Ha meg beteg minek akar gyereket?És ha a gyerek sérült lesz?

2009. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Állítólag nem lehet beteg senki. Az vagy van, vagy nincs. A menyasszonyomat műteni fogják rövidesen, amelytől remélem véglegesen meggyógyul. Kérlek ne vádolj senkit alaptalanul.

Neki ugyanúgy lehet öröksége, mint nekem, ezt nem tudhatjuk. Világ életében dolgozott- a (komoly, szeretett) hivatását adta fel, hogy ismét együtt élhessünk.

2009. márc. 12. 09:05
 13/38 A kérdező kommentje:
Kedves 8:54-es válaszoló, aki most legutóbb is írtál, kérlek tartózkodj a menyasszonyom lekurvincázásától, ehhez nincs jogod, ismeretlenül ne ítélkezz, én sem teszem ezt veled. Intelligens vitára és korrekt hozzászólásokra számítok a továbbiakban.
2009. márc. 12. 09:09
 14/38 anonim ***** válasza:
50%
BALEK
2009. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Miért vagyok balek? A menyasszonyom életében is volt periódus, amikor ő tartott el engem- nem is akármilyen szinten.

Nézd, amit írtál számomra nem kulturált és nem érv.

Mások értelmesen képesek pro-kontra érvelni.

Ne ítélj, hogy...

(stb)

2009. márc. 12. 09:15
 16/38 anonim ***** válasza:
41%
Leírtam már.Egyébként meg nem vagy te pasi,te a fent nevezett kurvinca vagy,aki otthon henyél,a pasi most éppen dolgozik...
2009. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit durvára fordult a beszélgetés. :(

Szerintem rendes dolog tőled, hogy törődsz a "volt" családoddal. Én apám 3 évesen hagyott el minket, tartom vele a (jó) kapcsolatot, de amikor szegények voltunk anyával sem segített, pedig már akkor nagyon jól keresett és azóta sem segít nekünk. Nekem jó kapcsolatom van apum feleségével és ezzel anyának soha nem volt gondja, ezzel szemben apám mindig ócsárolta anyum férjét. :( Bocs ha kicsit kitértem a saját életemre...

Szerintem biztosan NEM használ ki a menyasszonyod, (ezt is bizonyítja, hogy feladta a hivatását), de ki ne szeretne jól vagy jobban élni. Szerintem próbáld meg a gyermekeddel töltött időt CSAK VELE tölteni és Ne a volt feleségeddel is. Ez tényleg rossz lehet a menyasszonyodnak. "Látni" titeket egy családként. Kinek nem esne rosszul? Szeresd a menyasszonyod, és pár év mulva hátha jobb anyagi helyzetben lesztek és meg tudod adni neki amit szeretnél. Ne hanyagold el a gyermeked akkor sem, ha "új" gyermeked lesz a menyasszonyodtól.

Sok boldogságot kívánok nektek a menyasszonyoddal.

2009. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
65%

"Feladta a hivatását"

Manapság van akinek hivatás munkája? Nekem csak kevés fizetés, de nem hivatás. Ha valaki sok pénzt keres, az is csak a pénzért dolgozik, nem azért mert elhivatott a munkájával szemben.

A volt vagyonhoz semmi köze, ő milyen vagyont vitt a kapcsolatba? Az ex hivatását...

2009. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
62%

Most feladta a hivatását,vagy beteg.Öreganyám szerint csak az hazudjon,akinek jó a memóriája!

Aki nem dolgozik az lusta.Ennyi.Kár továbbragozni.

Kedves kérdező!

46 évesen Te minek akarsz még gyereket?(mert annyi leszel,ha most rögtön nekiálltok)Ki fogja felnevelni?Keress magadnak egy olyan nőt,aki korban,életvitelben hozzádillik!

Szerintem fordulj szakemberhez,45 éves korra el kellene jutni arra a szintre az embernek,hogy ésszerűen tudjon gondolkodni,bár szerintem egyszerűen csak kapuzárási pánikod van!

2009. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
Becsüld meg a barátnőd,mert nagyon szeret téged az tuti! Nagyon sok nő már akkor elhagyott volna amikor egyfolytában az exeddel lógtál!!Ne halgass senkire,csak arra te mit akarsz,mert ahogy leirtad tényleg nem valószinü hogy a pénzed miatt lenne veled....Az meg egyértelmű hogy a baba dolgot azért erőlteti,mert ha sól sejtem jócskán elmúlt 30,és gyereket akar mégpedig TŐLED!!! Nem mástol,pedig valoszinu hogy könnyebb dolga lett volna akárki mással,lássuk be:-) Sok szerencsét s boldogságot.
2009. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!