Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan a pénz a családi...

Honnan a pénz a családi kasszából kocsira?

Figyelt kérdés

Számtalan kérdés van itt gyk.-en azzal kapcsolatban, hogy ki mennyi pénzből hogyan tud megélni. Rengeteg kommentben olvasható, hogy gyerekes családoknak átlagosan havi 140-160 ezer forintból kell gazdálkodniuk. 10-ből 9 komment azt írja, hogy nagyon kell spórolniuk, ruhára egyáltalán nem tudnak költeni, a legolcsóbb élelmiszereket tudják csak megvenni, vagy naponta kevesebb mint 1000 forint jut egy 3-4 fős család étkezésére.

Szóval hasonlók... hogy nehezen tudnak kijönni, és sokat nélkülöznek.


Akkor minek köszönhető az a tucatnyi milliós kocsi az utakon? A boltok parkolóiban nem látni mást csak milliós kocsikat. (Sok milliós és "csupán" egy milliós kocsikra is gondolok!) Felmerül a kérdés, hogy honnan a pénz ilyen drága kocsikra??


2011. máj. 15. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan drágák azok és könnyen lehet, hogy céges autók, vagy törlesztősek. Az autópiac pang, szóval ha valaki autót akar venni az most vegyen,mert ennél nem igen lesz olcsóbb.

Ami tényleg zsír új luxusautóhát nem mindenki szegény, de egy használt milliósnak kinéző kocsit is meg lehet már venni ehhez képest kis összegért, részletre.

2011. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Örököltem.
2011. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez a tízezer csóró fóruma, de rajtunk kívül még nagyon sokan élnek az országban
2011. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben nagyon lecsökkent a foglalkoztatási ráta, sokan elvesztették a munkájukat, vagy csak olyat sikerült kapni, ahol jóval kevesebbet keresnek, mint korábban. Az autó a legtöbb ilyen családban a régi szép idők maradványa, ma már nem tudnák megvenni. Én is ismerek olyan családot, ahol korábban mindig megvolt a havi 300ezer nettó, most meg az egyikük keres 110ezer forintot, a másik meg munkanélküli. Autójuk még régebbről van, szerencsére a hitele már lejárt.
2011. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem sokan akik itt vannak túloznak is ezzel kapcsolatban. aki létminimumon van, az valószínű tényleg nem autóra költ... de nagyon sokan vannak, akiknek a válság előtt jobban futott a szekér és még tellett rá, most meg győzi fenntartani és ezért jut kevesebb pl kajára...
2011. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
muszáj volt megvenni, hitelre, az 1 milliós kocsit, hogy munkába tudjak járni és a nettó 110 helyett szakmában kapjak nettó 200-at kezdésnek és karrierlehetőséget....;)
2011. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem mindenki csóró, nyilván egy 10 milliós országban, vannak akik nagyon is jól élnek és megtehetik, hogy drága autójuk legyen.


Másrészt a látszat sokszor csal. Itthon az emberek előszeretettel vesznek fel hitelt drága kocsira és inkább élnek egy lepukkant ólban, mert hát fontosabb a külsőség, és az, hogy mások mit látnak.

2011. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség 100-200 GYK válasz alapján általánosítani. Amúgy az is igaz, hogy legtöbben régen megvették, ma már nem tudnák, én is rengeteg ilyet ismerek. És javaslom nézz utána a használtautó áraknak, mert az utóbbi 3 évben zuhanórepülésbe kezdtek. Gyanítom amire azt hiszed 1 milliós ér 400 ezret kb.
2011. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

múltkor beparkolt mellettünk a tesco parkolóba egy fullos hybrid lexus.

én csak rezignáltan végigmértem, odafordultam az uracskámhoz és ennyit mondtam: válság van :D


Magyarországon nagy divat a panaszkodás. akinek a legjobban megy, még az is panaszkodik.


mi egy idén 13 éves autóval járunk, kényelmes, igaz 8L-t fogyaszt, de mindenhova eljutunk vele.

majd akkor cseréljük le, ha szétesik alattunk. eladni már egyszerűen nem éri meg, mi is 300ért vettük.


sokan meg csak azért vesznek új autót, mert "nehogy már a szomszédnak legyen jobb kocsija" aztán itt sír, h nem tudja fizetni a törlesztőt.

az emberek többsége szeret adni a látszatra.

2011. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
még a válság előtt vették fel, aztán bedőlt. Mit gondolsz mit vettek annyian a bedőlt hitelekből.
2011. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!