Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan elveszítem a barátnőime...

Lassan elveszítem a barátnőimet, mert túl komolynak tartanak, a páromat is, akikkel nem lehet elmenni olyan helyekre, amihez több pénz kell, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, akkor érthető meg jobban a helyzet.Majdnem egy éve külföldön élen, messze a tengerentúlon és itt nincs sok magyar, ezért is rossz, hogy itt jóval nehezebb magyar barátnőket találni.

Túl komolynak tartanak, mert olyan dolgok érdekelnek minket, mint a politika, a világ eseményei, az itteni rendőrség korrupciója, a város lakóinak kizsigerelése. Most például egy iráni nő megkövezéséről szóló filmet néztünk meg barátommal éd ők soha nem néznének ilyet. Hívtak moziba, egy nagyon gagyi komédia mozifilmet néznek meg, utána beülnek valahová kajálni, namost ez megint sokba kerül, sajnos nekem most spórolnom kell, nem tudom ezt megengedni magamnak, ráadásul ilyen filmre én nem költenék ennyi pénzt. Egyik barátnőm kapott születésnapjára egy szép természetkönyvet és a Home dvd-t tőlem és a barátomtól, erre a többiek előtt az egyik lány megjegyzi hangosan, hogy ugye ez nem olyan film, amivel ijesztgethetitek és depressziós lesz tőle.

A másik, hogy főleg úgy tudok találkozni velük, ha beülünk valahová, ahol elég drága a kaja, drágább, mint otthon. Miért nincs olyan opció,hogy csak elmegyünk sétálni, egyet fagyizunk. Felhoztam már, de akkor is sushizni mennek és ott hagynak egy csomó pénzt. Ők jobban élnek, mint én, mert már több éve itt élnek én meg nem rég. Hiányoznak az otthoni barátnőim, akikkel lehetett sétálni, beszélgetni vagy egyikünk lakásán, vagy én mentem át a másikhoz, fotózkodtunk, vagy csak meghallgattuk egymást, de az itteni magyar lányok már idomultak ehhez a kultúrához. Velem el lehet beszélgetni mindenről, szeretek nevetni, mosolyogni, szóval nem vágok fapofát, de egyedül érzem magam sokszor, hiányoznak az igazi barátnők.


2011. máj. 15. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

lehet, h ők nem a magfelelő barátnők számodra... és esetleg nincs olyan lány, aki nem magyar, de jól érzed vele magad, és hasonló anyagi helyzetben van?

v. nincs v.mi olcsó sportolási lehetőség a közeledben? m lehet, h ott a csapattársakkal jól kijönnél, együtt edzhetnétek stb.

én pl. a tánccsoportban találtam meg a legjobb b.nőimet.

2011. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne barátkozz velük, keress más társaságot. Mások az igényeitek, ami nem baj, de ezt nem lehet hosszú távon összeegyeztetni. Annak sincs értelme, hogy olyan dologba belerángatjátok egymást, amihez valamelyik félnek nincs kedve.

Próbálj meg ismerkedni új emberekkel, szerintem nem baj, ha nem magyarok, feltéve, ha beszéled az ottani nyelvet. Esetleg fórumokon keress társaságot, ha más nincs, neten, webkamerán keresztül beszélgess az itthoni barátnőkkel. Persze ez nem egyenlő a személyes találkozással, de a semminél jobb.

2011. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem itthon sincsenek barátnőim, mindig mindenki beülni akar valahová, amire nincs pénzem, de kedvem sincs hozzá. Mindig azt mondják, hogy ismerkedjek. De hol? Eddig előbb-utóbb bárhol ismerkedtem meg emberekkel, kiderült, hogy a beülős-sörözős-cigizős program a program. Nekem meg nem. Meguntam már.

De jól mondják, ha nem muszáj, hogy magyar legyen, és jól beszéled a nyelvet, a külföldiek között talán találsz olyat akinek hasonló az érdeklődési köre.

2011. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy erős!Nem kell neked az alacsonyabb szint. Persze, elmehetsz velük csevegni, vagy bármi, de olyankor legyél tudatában, hogy ez nem a te világod, neked ez csak egy kis kikapcsolódás. Aztán hazamész, és a saját életedbe merülsz. Viszont, ha már így van.... a politika olyan átmeneti dolog. Miért nem fordulsz inkább a filozófiai kérdések felé?
2011. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az IRA forradalmi adót szedett a külföldön élő és dolgozó írektől, amikor hazajöttek, egyből a reptér parkolójában várta őket egy tucat kigyúrt katona.


Az én véleményem az, hogy kétféle ember lesz abból, aki külföldre megy dolgozni: az egyik a világpolgár, hasonló tünetekkel, mint amiket leírtál. Ők megszűntek magyarnak lenni. Hacsak nem jönnek haza, a gyerekeik már egy szót sem fognak tudni magyarul. A másik fajta, nemesebb ember kimegy dolgozni pár évre és minden környezetében élő amerikai megtanul néhány mondatot magyarul és néhány magyar receptet megfőzni. Barátkozz hasonló gondolkodású emberekkel, ne hasonló anyanyelvűekkel, mert ők már kozmopoliták.

2011. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!