Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ezt magamra...

Normális, hogy ezt magamra vettem és megsértődtem?

Figyelt kérdés

ma ez egyik osztálytársam azt mondta nekem(idézem) :

"k**vára nem érdekel az anyád"

igazából mindegy is, hogy miért. magamra vettem a dolgot, és olyan személyes sértés szerűnek vettem. ez normális?


14L


2011. máj. 15. 23:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
Kedves előző! nem én pontoztalak le, de a szóban forgó ismerős nem vette a kérdező anyját a szájára. A szájára veszi azt jelenti hogy sértőt mond róla. És nem azt mondta hogy k.va anyád, hanem hogy k.vára nem érdekli a kérdező anyja. A kettő nagyon nem ugyanazt jelenti.
2011. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

annyira okosnak hiszi magát itt az egyik válaszoló, hogy rám fogná a dolgot. annyi történt(ha ennyire érdekel benneteket), hogy osztálykirándulás során, szülők is jöttek, így anya is. annyiról szólt a történet, hogy szóltak többször is a szülők, hogy kaja van. mondtam a szóban forgó fiúnak, hogy anya meg mindenki üzeni,hogy kaja van. erre a válasza az volt: k**vára nem érdekel (vagy lesz*rom/nem emlékszem már/)anyád.


én nem pontoztam le senkit, mert bármennyit is veszekszünk, mindig védem anyát a többiek előtt.

2011. máj. 16. 19:25
 13/15 anonim ***** válasza:

Tudod, majd ha pár évvel idősebb leszel, akkor majd te is belátod hogy háttértörténet nélkül ezt így megítélni lehetetlen és értelmetlen is lett volna.


Nos, végül is nem anyudat szidta. Erre max annyit kellett volna válaszolnod, hogy:

" Engem meg kur*vára nem érdekel ha éhen halsz, majd ápoljon anyád. na csá én léptem" (és ezzel a mondattal szinte ugyan azt mondtad volna vissza mint amit ő mondott neked)


Lehet túlságosan "rámásztál" a srácra? Tudod nem minden srác szereti a tyúkanyós nőket / lányokat. (de ezt is csak pár év múlva fogod megérteni)


És egy jó tanács: legyél egy kicsit öntudatosabb! Nem kell mindent magadra venni, és ahelyett hogy magadba roskadnál, inkább nyisd ki a szád és szólj be bátran te is

2011. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

be is szoktam, de erre a szinte nem süllyedek le.

pláne nem egy olyan kisfiúhoz, aki egy jóllakott óvodás értelmi szintjén ragadt és anyuci,apuci mindent a segge alá rak, de ennek ellenére bunkó és pofátlan.

2011. máj. 18. 22:16
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor meg mi a f@szt törődsz vele???


nem mindegy neked hogy hallja-e amit anyád mond? Most komolyan!? Te is be akarsz állni a sorba, azok mögé, akik kiszolgálnak egy ilyet? Ezt most komolyan gondoltad (akkor és ott?)?!

2011. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!